Hongkong prišiel o obľúbenú turistickú destináciu: Miesto, ktoré navštívili aj svetoznáme celebrity išlo ku dnu!

Hongkong prišiel o obľúbenú turistickú destináciu, ktorú navštívili svetoznáme celebrity

Hongkong prišiel o obľúbenú turistickú destináciu, ktorú navštívili svetoznáme celebrity. (Zdroj: Unsplash.com/Yufeng Fei)

#Vieš si predstaviť, žeby si sa išiel najesť do reštaurácie priamo na vode? To, čo sa môže zdať ako z akčného filmu, bolo v Hongkongu realitou. Reštaurácia Jumbo sa totiž skutočne plavila po mori. Svojou jedinečnosťou tak zaujala množstvo ľudí. Dokonca sa ju rozhodli navštíviť aj svetoznáme celebrity. Ikona Hongkongu však šla ku dnu!

Reštaurácia Jumbo bola otvorená prvýkrát v roku 1976. Už od začiatku si táto unikátna stavba našla svojich obdivovateľov a lákala množstvo zákazníkov. Zvonku sa architekti na tejto stavbe pohrali s červenou, zelenou a žltou farbou, ktoré vyzerali skutočne úchvatne. Výber týchto farieb mal pôsobiť harmonickým a vyváženým dojmom. Okrem toho bola budova postavená v tradičnom čínsko štýle. Informuje o tom portál architecturaldigest.

Niet sa preto čomu diviť, že takmer okamžite reštaurácia Jumbo zaujala nie len miestnych, ale dostala sa aj do povedomia v zahraničí. Čoskoro sa tak reštaurácia na vode stala jednou z obľúbených turistických destinácií v Hongkongu. Dokonca reštauráciu navštívili aj svetoznáme celebrity ako napríklad kráľovná Alžbeta II., Tom Cruise či Jimmy Carter. Napriek jej obľúbenosti a sláve,však  reštauráciu počas niekoľkých rokoch čakali viaceré problémy.

Reštaurácia šla ku dnu

Už v roku 1971, a teda 5 rokov pred samotným otvorením, zachvátil budovu obrovský požiar. Pri nehode zahynulo v tom čase až 34 ľudí.  Ďalší veľký problém podnik čakal v roku 2020. Pandémia koronavírusu a prísne opatrenia, ktoré zasiahli celý svet, totiž neminuli ani Hongkong. Práve kvôli týmto obmedzeniam sa reštaurácia Jumbo dostala do finančných komplikácií a majiteľ musel pristúpiť k radikálnemu kroku a reštauráciu zavrel. Majiteľ sa pokúšal svoje dielo darovať zábavným parkom avšak, žiaľ, neúspešne.

Ďalšia obrovská rana pre reštauráciu Jumbo prišla 20.6 2022. Obľúbená turistická destinácia, ktorá svojou jedinečnosťou lákala ľudí z celého sveta, šla totiž ku dnu. Majiteľ reštaurácie sa ju totiž z neznámych príčin rozhodol premiestniť na iné miesto. Počas sťahovania sa však trojposchodové plavidlo prevrátilo, a to aj napriek tomu, že všetci vynaložili obrovské úsilie na jeho záchranu.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, architecturaldigest.com
Odporúčame