Bachledova dolina prináša po obľúbenom chodníku ďalšiu pecku: Panoramatická reštaurácia v kopci

Foto:chodnikkorunamistromov.sk

Už od otvorenia sa stal Chodník korunami stromov Bachledka hitom nielen medzi Slovákmi. Nečudujeme sa. Výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému má človek ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie dostane každého. Trasa o dĺžke viac ako 600 m je skutočne pohladením duše. 

Ticho horského prostredia ale aktuálne prerušuje stavebný ruch. Vzhľadom k neustále zvyšujúcemu sa počtu turistov, bolo len otázkou času, kedy sa rozšíria aj stravovacie kapacity. Už onedlho tak v stredisku vyrastie nová budova. Ak si ale myslíš, že to bude panelový betón, ktorý bude pôsobiť ako päsť na oko, tak sa mýliš. Stavbu navrhol ar­chi­tek­to­nic­ký ate­li­ér Com­pass a pôjde o minimalistickú reštauráciu s panoramatickou terasou.

Foto: chodnikkorunamistromov.sk

To všetko pri čo najnižšej ekologickej záťaži a za použitia maximálneho počtu miestnych dodávateľov a zdrojov. Výsledkom je stavba, kde sa príroda a funkčnosť snúbia v jeden celok. Z vonku minimalistická, z vnútra otvorená a svieža vytvorí priestor pre reštauráciu s panoramatickou terasou s kapacitou 190 miest, obchod so suvenírmi a regionálnymi špecialitami i kaviareň s barom. Prvých zákazníkov by budova mala privítať už koncom roku 2018 a naplno sa rozbehnúť do prevádzky spolu s lyžiarskou sezónou 2018/2019.

Zdroj: chodnikkorunamistromov.sk

 

Odporúčame