Respirátor s nabíjačkou? Aj takýto bizár majú v Amerike, svoje masky napájajú na USB kábel

V Amerike začínajú nosiť nabíjateľné respirátory

V Amerike začínajú nosiť nabíjateľné respirátory (Zdroj: Unsplash.com/Matt Koffel)

#Amerika je plná zvláštností. Dosvedčuje to aj ďalšia technologická vychytávka, ktorú si tam môžeš zakúpiť. Aj keď väčšina obyvateľov je zaočkovaná, stále tam vládnu prísne opatrenia. S nápadom prišli viacerí výrobcovia a respirátory na nabíjanie kúpiš v každom dobrom eshope či elektrodome.


Top hoaxy o korone: Tieto ťa rozosmejú – alebo rozplačú


Vyrobené sú z potravinárskeho silikónu, ktorý je mäkký, pohodlný, nepremokavý a neškodí pokožke. Do samotného respirátora vedú tri prívody vzduchu a máš možnosť si vybrať z troch nastavení prívodu kyslíku podľa aktuálnej fyzickej záťaže. Dizajn je navrhnutý podľa ľudskej tváre a účinne bojuje proti nežiadúcemu prepusteniu baktérii.

Nosil by si nabíjateľný respirátor?
Nosil by si nabíjateľný respirátor? (Zdroj: joom.com)

Respirátor na jedno nabitie vydrží 5 – 8 hodín, čo je zďaleka menej ako lepší smartfón. Samotné filtre, ktoré sa v ňom nachádzajú, je potrebné meniť každý týždeň. Zopár ich dostaneš v samotnom balení spoločne s USB káblom. Masky zoženieš dokonca v rôznych farebných prevedeniach, pričom najpopulárnejšie sú biela, ružová a modrá.

Cena sa pohybuje od výrobcu k výrobcovi a od modelu k modelu. Dostaneš ho kúpiť od 30 eur, ale nájdeš aj modely do 200 eur. Záleží na veľkosti batérie a kvalite filtrov. Čo hovoríš ty na túto technologickú vychytávku? Nechal by si sa zlákať na nabíjateľný respirátor a cítil by si sa s ním bezpečnejšie?

Zdroj: hashtag.sk, joom.com
Odporúčame