Najnovšie výsledky zo sveta hier: Čo nám priniesol turnaj PUB G a Európsky šampionát League of Legends?

Pozri si najnovší report turnajov

Pozri si najnovší report turnajov (Zdroj: Freepik/mrzivica)

#Ďalší týždeň je za nami a my sme boli svedkami niekoľkých veľkých herných turnajov. Pozri si prehľad najnovších výsledkov z e-športových líg.

LEC výsledky– League of Legends

Tento týždeň nám začalo play-off jarnej LEC a hneď nám prinieslo tri zápasy a to SK Gaming proti Fnatic, kde zvíťazili zaslúžene na mapy a to 3:1. V druhom zápase sme to mali už o niečo napínavejšie nakoľko G2 Esports vyhrávali 2:0 nad Schalke04, ale tým sa v tretej hre podarilo znížiť na 2:1 kedy si BrokenBlade za Dariusa odniesol Pentakill. Neskôr v štvrtej hre sa Schalke na čele s Neonom po 42 minútach podarilo dorovnať skóre na 2:2. Prekvapivý comeback sa však nekonal.

Na piatej mape zaúradoval Caps za Luciana a z posledného teamfightu si odniesol quadrakill. Nakoniec to teda G2 dotiahli do úspešného konca a zvíťazili tak 3:2 po veľmi napínavej a šťavnatej BO5. Posledné tímy, ktoré si počas tohto týždňa zmerali sily boli tím Rogue a MadLions.

Práve druhý spomínaný tím prehral prvú mapu a musel tak dorovnávať, to sa im ale v druhej mape podarilo vďaka nádherne zahranej Jinx v Carzzyho podaní. Tretia a štvrtá mapa prináša takisto výhru tímu MadLions a my sme v tejto BO5ke mohli vidieť Humanoidovu silu v podaní Orianny, ktorá bola neoddeliteľnou súčasťou na ceste za víťaznou BO5kou, v ktorej teda stačili tímu MadLions len 4 mapy a porážajú tak tím Rogue 3:1.

LCS výsledky – League of Legends

Čo sa týka americkej LCS , tá nám ponúkla dva zápasy Loosers Bracketu a to konkrétne medzi tímami TSM vs Evil Geniuses a druhý zápas kde si sily zmerali 100 Thieves proti tímu Dignitas. V prvom spomínanom dueli sa po prvej zahranej mape viac radovali hráči z tímu TSM kde sme mohli vidieť nádherne zahranú Xayah s výsledným skóre 10/1/4 v rukách hráča Lost a takisto aj picknutého Nocturna na toplane v rukách Huniho.

Druhá hra priniesla krásne zahranú Tristanu s perfektným KDA 7/0/10 v rukách Deftly, ktorý doviedol svoj tím Evil Geniuses k víťazstvu a dorovnal tak skóre 1:1. Tretiu a štvrtú mapu si TSM postrážilo a odnieslo si tak dve víťazné mapy čím si teda zaslúžili víťazstvo 3:1 a v tejto BO5ke im teda stačili len 4 mapy.

Druhý duel medzi na 100 Thieves a Dignitas, nám priniesol o niečo jasnejší chod. Na prvej mape sa odohrala krásna 37 minútovú hru z ktorej odišiel víťazne tím 100 Thieves s konečným skóre 24:12 v ich prospech. Druhá mapa bola o niečo zaujímavejšia, keďže sme mali možnosť vidieť perfektne zahranú Kaisu v rukách hráča FBI, ktorý odišiel zo Summoners Riftu s perfektným KDA, a to 10/0/6. Tretia mapa bola najjednoznačnejšia, časovo stačilo hráčom tímu 100 Thieves len 27 minút a vychádzajú z tejto BO5ky už po 3 mapách víťazne so skóre 3:0.

BASE GAMES – TFT / League of Legends

Čo sa týka organizácie BASE GAMES vo štvrtok 25.3 sa konal tretí Amber drop turnaj v TFT, ktorý vyhral hráč Lynx TFT. Posledný víkend v mesiaci sa už tradične konal Crimson Tournament s poradovým číslom 3. Tento dvojdňový turnaj nám priniesol množstvo zaujímavých zápasov a opäť kvalitnejšie tímy, ktoré sa počas dvoch dní snažili dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

Prvý deň ovládol tím VIK.DIABLO a prebojoval sa do Grandfinále bez jedinej prehry hneď potom ako sa im vo finále podarilo poradiť si s tímom Universe 2:0. V nedeľu sa teda všetky vypadnuté tímy snažili predrať až do samotného Grandfinále kde na nich čakali už vyššie spomínaný tím vikingov.

Na streame sme tak mohli vidieť zápasy štvrťfinále, semifinále aj samotného finále lower bracketu v ktorom sa stretli tímy HONZADIFF s tímom Universe, ktorý čakal na svojho súpera po vypadnutí z finále. Tím HONZADIFF podával neskutočné výkony a postaral aj o množstvo zvratov a comebackov avšak na postup do Grandfinále to nestačilo, keďže prehrali s tímom Universe 2:1.

My sme tak mohli vidieť v samotnom závere turnaja vidieť odvetu v ktorej Vikingovia vyhrali na mapy 3:1 ale tím Universe príjemne prekvapil svojou súhrou a v prvej hre si nanešťastie pre nich doslova hru zahodili. Samozrejme boli veľmi príjemným prekvapením a po víťazstve na poslednom Crimson Drope si z Crimson Turnaja odnášajú druhé miesto.

PUB G Global Invitational.S 2021

Tento týždeň nám skončil aj turnaj v PUB G a my už tak poznáme mená víťazov. Celkový prizepool sa vyšplhal až do výšky 7,056,789 dolárov. Turnaja sa celkom zúčastnilo 32tímov z celého sveta. Najlepším zastupiteľom Európy bola organizácia Digital Athletics, ktorá sa usadila na krásnom 6tom mieste a ich odmena sa vyšplhala na 391 000 dolárov.

Na prvom mieste sa umiestnil tím zo Severnej Ameriky – Susquehanna Soniqs, ktorý si za prvé miesto odniesol takmer 1,3 milióna dolárov. Druhé miesto obsadil takisto zástupca Severnej Ameriky a to Zenith E-Sports a za túto striebornú priečku boli odmenený výhrou cez 1 milión dolárov. Finálovú trojicu a teda bronz získala organizácia z Južnej Kórei – Gen.G ESports , ktorá si odnáša z tohto turnaja 928 000 dolárov.

ESL Pro League Season 13 – CSGO

Tento týždeň nám poskytol zápasy zo skupiny D. Prvé tri tímy majú totožne po 9 bodov a sú nimi Astralis , Team Liquid a túto prvú trojicu dopĺňa tím Virtus.pro Parimatch. Všetky spomínané tímy tohto týždňové posledné tri zápasy zvládli a splnili si tak úlohu favorita. Po 3 body v tabuľke a na konte s jednou výhrou tak máme zvyšné tri tímy a to Endpoint CeX, Evil Geniuses a Fnatic.

Zdroj: Base Games
Odporúčame