Je toto najlepšia rapová slovenská hokejová hymna? (Reminder)

Nehovorte, že sme vás nevarovali. Áno, Reminder je oficiálne nepravidelne pravidelný. Po pár dňoch prinášame nový diel. Na nasledujúcich riadkoch bude reč o skladbe, ktorá možno sama o sebe nemala takú údernosť, ako iné, ale v určitej časti roka si ju niektorí ľudia vždy pripomínajú. Nebojte sa, od neurčitosti prejdeme ku konkrétnym faktom.

Úspech, ktorý neostáva nepovšimnutý

Gratulujeme slovenským hokejistom! Naši reprezentanti vedení kanadským trénerom Craigom Ramsayom postúpili do semifinále olympijského turnaja v čínskom Pekingu. V osemfinále vyradili Nemecko, vo štvrťfinále si poradili s USA. V semifinále, ktoré je na programe v piatok o 5:10 ráno, nastúpia Slováci proti Fínom. Tým majú čo vracať, v základnej skupine s nimi prehrali vysoko 2-6.

My sme ale portál o rape, preto sa chceme k famóznej jazde slovenským hokejistov vyjadriť práve z rapového hľadiska. Naša malá krajina vo svojej histórii zatiaľ organizovala v ére samostatnosti dvakrát majstrovstvá sveta A kategórie, konkrétne v rokoch 2011 a 2019. Keď bol na programe prvý turnaj, vyšlo na Slovensku niekoľko skladieb, ktoré mali za cieľ stať sa hokejovými hymnami.

Spojenie rapu a hokeja

V úzadí neostal ani rap. Konkrétne sa o rapovú hymnu pokúsili chalani Opak a Moe z ikonickej rapovej skupiny A.M.O, ktoré sa pred viac ako desiatimi rokmi spojili s Rádiom Expres. Výsledkom bola skladba „Za náš tím“.

Niekto o tomto tracku ani nevie, pre niekoho je to tá pravá hokejová hymna. My tento song spomíname preto, že v uplynulých dňoch je na Slovensku skutočná eufória a obrovské množstvo ľudí dobrovoľne o piatej ráno netrpezlivo čaká pred televíznou obrazovkou alebo monitorom na úvodné buly.

„Za náš tím“ je song, ktorý má v sebe rap aj hokej. Môžeme konštatovať, že tieto dva faktory idú dokopy. Skladbu si vypočuli milióny ľudí, pričom z času na čas ju môžete počuť v éteri ešte aj teraz. Nepochybujeme, že niektorí z vás si ju zapli aj počas prebiehajúceho týždňa. Opak a Moe dokázali zvládnuť túto tému na výbornú.

Hymny s veľkým „H“

Samozrejme, song „Za náš tím“ nemôžeme porovnávať so skladbami, ktoré radíme do kategórie TOP hymien slovenského hokeja. Poďme si niektoré z nich pripomenúť. Ak vám začne plesať srdce, nebojte sa, nie ste jediní.

Ak nepoznáte „Nech Bože dá“, ďalej čítať ani nemusíte. Nie, že by sme vám to zakazovali, to vôbec, ale jednoducho to nemá zmysel.

Pod kožu sa nám navždy dostala aj skladba „Voláme do boja“, ktorá je z produkcie firmy Orange. Naspievali ju Peter Cmorik a Marián Greksa. Keďže to počas jedných majstrovstiev bolo vysielané prakticky v každej reklamnej pauze, tak vám bude táto melódia povedomá, aj keby ste nechceli.

A nezabúdame ani na Gladiátor…

Tak čo, stačí vám toto samo o sebe, aby ste zajtra o 5:10 boli hore a sledovali semifinálový súboj na OH 2022 v Pekingu medzi Slovenskom a Fínskom? A to ani nemusíme spomínať, že ak by slovenskí reprezentanti postúpili do vytúženého finále, tak ich uvidíme v akcii v nedeľu taktiež v rannom čase. Spánok je ale rozhodne niečo, čo by každý z nás rád obetoval.

Prečítajte si taktiež: TOP15 faktov z Halftime Show 2022, o ktorých ste možno nevedeli

Photo credits: A.M.O.

Odporúčame