Najlepšie slovenské rapové skladby za rok 2016

Po interpretoch a albumoch prichádza asi ten najťažší rebríček. Vybrať najlepšie skladby za uplynulý rok nie je vôbec jednoduché, navyše keď toho toľko vyšlo. Hneď na úvod len pripomeniem, že rebríček je subjektívny, skladaný redakciou a samozrejme aj vami, fanúšikmi (na stránke prebiehali rôzne hlasovania). Budeme radi, ak sa s vašimi top skladbami podelíte v komentároch. Veríme, že to bude ako doteraz, slušnou formou 🙂 Je jasné, že v takýchto veciach platí 100 ľudí 100 chutí.

[AdSense-A]

Samozrejme, jedná sa o slovenské tracky, takže márne tu budete hľadať Ektora, Marpa či Sergeia Barracudu. Snažili sme sa riadiť aj podľa nášho rebríčku o top albumoch. Samozrejme, je logické, že väčšina trackov patrí práve druhej polovici tohto roku. Nebudeme už naťahovať, poďme na to!

Majself – Schody do neba ft. Kali

Majselfov album bolo jedno veľké prekvapenie, takže v rebríčku nemohla chýbať minimálne jedna jeho skladba. Mohli sme sem zaradiť napríklad aj Magnet či Rolls Royce. Vybrali sme ale napokon toto, a myslíme, že tento výber nikoho neurazí ani neprekvapí. Majself sa pomaly, ale isto tlačí na vrchné poschodia našej scény, a my sa tešíme na jeho ďalšie veci!

Radikal Chef – Laerdal Tunel

Radikalov album Freeride sme už viackrát spomínali. Jeden z najmenej docenených počinov uplynulého roka vyprodukoval viacero kvalitných vecí, a my sme museli niečo vybrať aj z tohto albumu. Rozhodli sme sa pre Laerdal Tunel. Samozrejme rolu zohrala aj skvelá produkcia od týpka menom NobodyListen, ktorého ale určite poznáte. Z albumu určite odporúčame nevynechať tracky Basic, Ropa či 2009.

 

Nerieš ft. DMS – 10 minút

Prekvapenie? Možno pre niekoho áno, pre nás určite nie. DMS je zaručená kvalita, o tom netreba ani polemizovať, a preto ich v rebríčku ešte určite nájdete. Chalani z Nerieš sú veľké talenty a rok po roku postupne zbierajú skúsenosti, čísla, skvelé tracky a skvelé spolupráce. Možno aj vďaka tejto spolupráci ich mnoho ľudí počulo prvý krát, ale my chalanov počúvame už dlhšie, a tešíme sa na ďalšie veci. Čo hovoríte?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

 

Kali – Púšťam ťa

Azda najemotívnejšia vec aká vyšla. Minimálne v tomto roku určite. Kali mal výborný rok, o ktorom sme písali v našom článku o najlepších interpretoch, a tento track je asi vrchol tohto všetkého. Emotívna skladba venovaná milovanej mamine chytila za srdce určite každého fanúšika. Samozrejme nie len myšlienka, ale aj prevedenie tracku od Kaliho a produkcie od Petra Panna bolo výborné. Čo sa týka Kaliho, tak po novom roku sledujte našu stránku, niečo sa chystá! Album? Rozhovor?

H16 – Každý Deň

Perfektná myšlienka a perfektné prevedenie od H16. Síce nemusíš byť fanúšikom „jednašestky“, ale musíš uznať, že toto sa podarilo, a my sme tiež vďační za túto vec. Takéto pozitívne veci sa vždy príjemne počúvajú hocikde, a H16 mala celkovo dobrý rok, čiže áno, ani v rebríčku to nie je jediný track.

P.A.T. – Nero

Aj tí, čo to bohužiaľ nechcú prijať, Pouličný Autor Tónov ide pomaličky hore. Celkovo mu rok 2016 vyšiel na výbornú. Nielen, že sa dostal do povedomia ľudí skvelými a silnými trackmi, dostal sa pod Rytmusove Pozor Records, vystupoval na Hip Hop Žije v hlavnom čase a jeho kariéra naberá správny kurz. Zo všetkých vecí sme vybrali práve toto, lebo za nás je to jeho najsilnejšia vec. V roku 2017 môžme čakať sólo album, na ktorý sa už veľmi tešíme! A čo vy?

Pil C – Dekadentný ft. Moja Reč

Z albumu Hype by sa toho dalo vybrať určite viac. Každý ma inú obľúbenú vec, u nás je to práve toto. Track dekadentný sa vydaril perfektne, a to, čo dali chalani z Mojej Reči je veľký strop. Celkovo Konexova práca, atmosféra tracku vytvára jeden skvelý počin. Aj keď to nie každý príjme, minimálne táto vec od Pil C tu musí byť. Od Lukáša je to však prvá aj posledná vec v tomto rebríčku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

DJ Wich – Tempo ft. Kali, Separ

Doska od DJ Wicha je naozaj neskutočne našlapaná, a my sme z nej vybrali práve toto. Vieme, že sa jedná o slovenské tracky, a Wich je Čech, no rapové obsadenie je čisto naše, a bol by hriech toto sem nedať. Tí, čo po tomto tracku idú tvrdiť, že Kali nevie rapovať, skrátka nie sú objektívni. Samozrejme aj Separ bol skvelý a vznikla naozaj vec, ktorá ma Tempo!

Rytmus – Povolanie Syn

Síce mnoho našich fanúšikov sa zhodne, že album až tak nesplnil to, čo mnohí očakávali, za nás to určite neplatí. Koniec koncov na túto tému sme sa už vyjadrili veľa krát. Je ťažké vybrať z Krstného Otca vec, do tohto rebríčku. Nevinné? Keď sa budú pýtať? Gádže nemínajú lóve? Obrazy? Každý jeden z týchto trackov by tu mohol byť. My sme však vybrali príznačný singel Povolanie Syn. Toto Paťo trafil na 100%!

Moja Reč – Offline ft. Andreas

Dobrí chlapci a ich album Offline je jeden z najobľúbenejších albumov roku 2016. Tu sme tiež mali trocha problém vybrať len jednu vec, keďže kvalitného tam toho bolo naozaj požehnane. Album nesie skvelú myšlienku ako celok, a konkrétne táto jedna vec ho celý vystihuje. Nám už neostáva nič iné, len čakať na ďalšie veci od chalanov. V roku 2017 vydáva minimálne Supa svoj ďalší album.

H16 – Nebojím sa nikoho ft. DMS

Tak a rebríček nám zavrú H16 a DMS. Nebudeme si klamať, tento track bol už od začiatku veľkým bangrom. Možno trocha prekvapivé spojenie interpretov, ale o to lepší je výsledok. Track nemá azda žiadny slabý článok, celé to zaklincovala skvelá produkcia od Grimasa. Aj album Sila bol naozaj vydarený, a vybrať len jednu vec bolo ťažké, ale rozhodli sme sa pre toto.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

BONUS

Momo – Ver mi, mám plány ft. Mega M, P.A.T.

Musel som to sem dať. Možno to nebude každému po chuti, no tento track je fakt skvelý. Momo, ako aj jeho hostia sú naozaj pri chuti, a tento track má silu a energiu. Rival II bude naozaj pecka!

[democracy id=“7″]

Odporúčame