Nový svetový rekord na obzore? Sučka jazvečíka Winnie priviedla na svet futbalovú jedenástku!

Fenka má silný materinský inštinkt, a svoje mláďatá chráni (Zdroj: Freepik/bristekjegor)

#Táto trojročná psia hrdinka priviedla na svet rekordný počet potomkov! Jedenásť malých havkáčov prekvapilo nielen ju, ale aj jej majiteľku Raymu Jonesovú. Takýto obrovský psí prírastok nečakala ani vo sne, bežne sa jazvečíkom maximálne 6 psíkov. Novovzniknutá „škôlka jazvečíkov“ sa uchádza o vyrovnanie svetového rekordu v počte narodených živých šteniat z jedného vrhu.

Jednoduchý biznis?

Majiteľka má v pláne potomkov svojho domáceho maznáčika, z pochopiteľných dôvodov, predať. Zatiaľ oficiálne nestanovila sumu za šteniatko, ale na internete sa ceny za jazvečíkov v Anglicku pohybujú okolo 2 500 libier! To už je pekný balík, však?

V komentároch sa ale rozprúdila diskusia o problematike, ktorá trápi aj Slovensko, a tou je nekontrolovateľné množenie psov bez PP (preukaz pôvodu). Ľudia na seba vzájomne apelujú, aby nenakupovali psov z takýchto chovov.

Je pravdou, že útulky sú preplnené, a nemajú kapacity pre všetky nechcené zvieratá. Ale stále je lepšie, ak sa niekto ujme takýchto šteniat, než by mal ich život skončiť tým najhorším spôsobom.

Majiteľka bola ohromená

Ako sama uviedla na svojej sociálnej sieti, bola ohromená z počtu šteniat, a nového svetového rekordu, ktorý si overila na internete. Stále psíkov počítala.

Pre Daily Mail uviedla, že jej sučka Winnie je prirodzený talent – údajne má až desať bradaviek, takže môže takmer všetky šteňatá kŕmiť naraz! Sučka má silný materinský inštinkt, a svoje mláďatá chráni – hneď ako započuje psa, uteká svojim potomkom na pomoc. Podľa slov majiteľky je to najlepšia mama na svete!

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yahoo Southeast Asia (@yahoosg)

 

Tehotenstvo a pôrod sučky Winnie

Počas veterinárneho vyšetrenia, keď bola Winnie tehotná 35 dní, sa malo ukázať, že čaká 6 šteniatok. Vzhľadom na to, že jazvečík je menšie plemeno, tento počet zodpovedal priemernému počtu šteniatok, ktoré sa zvyknú narodiť.

Sučka údajne vycítila, že sa jej pôrod blíži. Piateho septembra, deň predtým, než sa títo rekordmani narodili, pôsobila znepokojene.

Majiteľka si preto nastavovala budík, a kontrolovala ju aj počas noci. Všetko sa to začalo krátko pred polnocou, kedy počula pískanie z vedľajšej izby. Winnie porodila svoje prvé šteniatko, preto už Rayma zostala pri nej.

So sučkou priviedli počas noci na svet 10 šteniatok, v časových intervaloch od 20 do 40 minút. Rayma po tomto šokujúcom zážitku odišla spať, a ráno nemohla uveriť vlastným očiam – sučka pokojne ležala, a svoje ratolesti pokojne kŕmila.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame