Snehový drink podľa Reese Witherspoon: Herečkin nezvyčajný recept odštartoval vášnivú debatu nielen na sociálnych sieťach

Ak chceš vedieť, ako si pripraviť chutný snehový nápoj, pozri si TikTok video herečky Reese Witherspoon (Zdroj: Pexels/Yan Krukau)

#Ruku na srdce, kto ako dieťa aspoň raz neochutnal sneh? Všetci vieme, že ten žltý do úst nepatrí, no na čerstvo napadnutých, žiarivo bielych snehových vločkách predsa nemôže byť nič zlé. Alebo môže? Názory odborníkov na túto problematiku sa líšia, no herečka Reese Witherspoon si z toho očividne ťažkú hlavu nerobí. Len pred pár dňami sa totiž na TikToku podelila o recept na nápoj, ktorého hlavnou ingredienciou bol práve sneh. Na jej snehový recept sa spustila hotová lavína kritiky a zároveň bol aj spúšťačom vášnivej diskusie.

Kávový nápoj so snehom

Sociálne siete sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou života. Mnohí sa prostredníctvom nich delia o najrozličnejšie chvíle a zážitky, no a výnimkou nie sú ani celebrity. Napríklad herečka Reese Witherspoon sa pár dní dozadu so svojimi sledovateľmi podelila o recept na kávový nápoj. Na tom by nebolo nič zvláštne, no herečka v ňom použila naozaj nezvyčajnú ingredienciu. Sneh.

„Za posledných pár dní nám tu napadla kopa snehu, tak sme sa rozhodli vymyslieť recept,“ uviedla Witherspoon na začiatku videa.

„Najskôr sme nabrali sneh do šálok a pridali sme sirupy s príchuťou slaného karamelu a čokolády, lebo máme radi, ako spolu chutia,“ pokračovala.

@reesewitherspoon

Snow days were made for Chococinnos ❄️☕️

♬ Let’s go – Official Sound Studio

Recesia?

Do ochuteného snehu herečka následne pridala cold brew, aby dostal „lahodnú kávovú chuť“. Ak ti pojem cold brew nič nehovorí, ide o kávu zaliatu studenou vodou, ktorá sa následne „lúhuje“ 24 hodín. Herečka potom hotový nápoj ochutnala a po nadšenej reakcii mu začala vymýšľať vhodný názov. Po chvíli zamyslenia sa napokon rozhodla pre pomenovanie „snehové slané chococino“.

Reakcie v komentároch však ani zďaleka neboli také nadšené, ako reakcia samotnej herečky. Mnohým sa totiž zdalo, že konzumácia snehu je extrémne nehygienická.

„Nie je sneh špinavý??“ stálo v jednom z komentárov.

„Milujem ťa, ale nie, ďakujem. Sneh je poriadne špinavý a plný baktérií,“ písalo sa v ďalšom.

Herečka však na snehové chococino nedala dopustiť a na TikTok pridala hneď niekoľko videí, v ktorých svoj recept obhajuje. Na radu jedného z komentujúcich dokonca nabrala sneh do skleneného pohára a nechala ho rozpustiť. Vo videu následne ukázala, že zo snehu vzikla čistá, priezračná voda.

„Kopa ľudí vravela, aký je sneh špinavý, tak sme šli zobrať sneh do záhrady, dali ho do mikrovlnky a a je čistý“, povedala Witherspoon.

@reesewitherspoon

Replying to @Mel

♬ original sound – Reese Witherspoon

Keď už sneh, tak ten najčerstvejší

Časť komentujúcich sa herečky zastávala, pričom mnohí sami opísali, ako zo snehu vyrábajú zmrzlinu.

„Keď som vyrastala, robievala som si snehovú zmrzlinu s cukrom a vanilkovým extraktom, ľudia v komentároch preháňajú, budeš v pohode,“ napísala jedna komentujúca.

Čo však na konzumáciu snehu hovoria odborníci? Podľa doktorky Laury Martin je sneh za určitých okolností neškodný. Prvý sneh môže napríklad obsahovať nečistoty zo vzduchu a keď je priamo na zemi, môže prísť do kontaktu s prachom a inými nečistotami. Ak teda plánuješ pri najbližšej snehovej nádielke vyskúšať recept Reese Witherspoon, ideálne je použiť najvrchnejšiu vrstvu snehu, ktorá nebola nejako narušená. 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, independent.co.uk, pagesix.com
Odporúčame