Nepokaz si zbytočne vzťah: Toto video ti prezradí najväčšie red flags, toto by si o partnerovi nemal zdieľať

Žiadne zdieľanie super momentov so svojou polovičkou ti nestojí za zničený vzťah (Zdroj: Freepik/standret)

#Vďaka dnešnej dobe mnohí z nás doslova žijú sociálnymi sieťami. O tom, že nie je dobré zdieľať všetko svoje súkromie, už určite vieš. Avšak, v zamilovanosti, kedy chceš do sveta vykričať o svojej láske všetko, si možno ani neuvedomíš, čo je vhodné a čo nie. Na tie najväčšie red flags upozornila vzťahová koučka v jednom z videí na svojom profile.

Sociálne siete a realita

Ako určite dobre vieš, sociálne siete sú najlepším spôsobom, pomocou ktorého sa môžeš v reálnom čase deliť so svojím okolím o svoje najväčšie radosti. Likes od kamošov a rodiny sú skvelou motiváciou pre pridávanie ďalších a ďalších príspevkov. Vieš ale o tom, že nie vždy sa to musí vyplatiť?

Na problematiku upozornila istá vzťahová koučka na Instagrame, kam pridala edukatívne video. Hovorí v ňom o rôznych vzťahových problémoch a vymenúva takzvané „red flags“, ktoré by si mali strážiť tí, ktorí až príliš často postujú príspevky o svojej polovičke na Instagram, TikTok, Facebook či iné siete.

Typické snímky

Za príklad dáva typické fotky, ktorými máš možno aj ty zaplavenú svoju home page len čo otvoríš akúkoľvek sociálnu sieť. Kúpa nového bývania sa nezaobíde bez fotografie kľúčov s partnerom, štvornohého člena v novej domácnosti musia tiež privítať „páčiky“ a o príchode dieťaťa na svet, či oznamovaní tehotenstva ani nehovoríme.

Samozrejme, mnohí sa tešia spolu s prispievateľom, gratulujú mu a zdieľajú jeho pocity. Bez pochýb ide často o obrovské míľniky v životoch mladých ľudí, ktorí ich potrebujú vykričať do sveta. Čo ak sa to ale deje v prehnanej miere a zdieľaš až príliš mnoho zo svojho súkromia? Koučka má jednoznačnú odpoveď!

Nestojí ti to za to

Žiadne zdieľanie super momentov so svojou polovičkou ti nestojí za zničený vzťah. Práve o tom hovorí americká terapeutka a koučka Katy Shelor, ktorá sa počas svojej praxe stretáva s rôznymi prípadmi partnerských nezhôd.

Pri postovaní zamilovaných storiek alebo príspevkov by si si mal otvoriť oči a uvedomiť si, že nie každý musí prežívať aktuálne také šťastie ako ty. Mnohých svojich priateľov môžeš nevedomky zraniť v ich ťažkej životnej situácii. Veď kto by sa chcel pozerať na fotky zásnub najlepšej kamarátky vo chvíli, keď dostal kopačky a smúti?

Potvrdila dávne domnienky

„Existuje teória, že čím viac pár o sebe prezradí, napríklad na Instagrame, skrýva pravdu. V skutočnosti si kompenzuje to, čo mu chýba a snaží sa zakryť problémy, ktoré reálne má. Tým je to viac pravdepodobné, že problémy len tak nezmiznú,“ uvádza názor koučky portál LadBible.

Svojim sledovateľom ďalej odporúča, aby nesúdili vzťahy iných len na základe príspevkov na sociálnych sieťach. Tieto platformy nemôžu prezentovať skutočný život, nech sú akokoľvek dokonalé. Človek tak ľahko skĺzne k porovnávaniu sa s inými, čo neprospieva žiadnej psychike. „Keď sa pozeráš na zábery iných ľudí a ich romantické fotky z výročia, môžeš sa cítiť zle,“ uviedla.

Komentáre nesklamali

Samozrejme, našli sa aj odporcovia tejto teórie. V komentároch sa rozprúdila diskusia, v ktorej sledujúci koučku nešetrili. „Sú šťastní a chcú sa len podeliť o svoju radosť,“ stálo v jednom z nich. „Prezentovanie sa na sociálnych sieťach spolu s partnerom ho začleňuje do všetkého, čo vo svojom živote robíš. Je to model toxického vzťahu,“ podporili teóriu iní.

Koučka tému promptne uzavrela: „Zdieľanie dobrého a zlého o vašom vzťahu dáva ľuďom nielen prístup k predpokladom o vašom vzťahu, ale tiež podporuje o slobodnom diskutovaní a vypytovaní sa bez hraníc. Z dlhodobého hľadiska to určite nie je prospešné pre žiaden vzťah.“

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame