Príspevky do freestyle futbalovej súťaže poslali jednotlivci z 93 krajín: Pozri si zostrih víťazov prvého kola

Reprezentantka Holandska, Laura Dekker, ktorá sa zúčastnila šampionátu minulý rok

Reprezentantka Holandska, Laura Dekker, ktorá sa zúčastnila šampionátu minulý rok (Zdroj: Red Bull Content Pool/Samo Vidic)

#Výkony niektorých extrémne talentovaných skutočne neprestávajú udivovať. Bez hanby priznávam, že skôr patrím k tým „šikovnejším“, ktorým ujde lopta aj keď mi ju niekto len pokotúľa. Takéto chyby sa ale ani náhodou nesmú udiať pri freestyle futbale.

VIDEO Slávni atléti ukázali svoje domáce tréningy: Pozri sa, ako si športovanie spestrila naša Slovenka

Súťažiaci sa nenechali odradiť ani prevládajúcou (a skutočne oprávnenou) opatrnosťou vo svete, ktorá im znemožnila stretnúť sa zoči voči. Príspevkov bolo skutočne veľa, no my sme ti priniesli výber toho najlepšieho, čo sa na tohtoročnej Red Bull Street Style dalo vidieť.

Exkluzívna súťaž unikátnych talentov

Red Bull Street Style, prvýkrát odštartovalo v roku 2008. Je to prehliadka jedinečných kúskov a trikov, ktorá sa spája s neobyčajnými zručnosťami a dokonale precíznou koordináciou každého jedného svalu športovcov. Výkony každoročne posudzujú elitné osobnosti, akými sú napríklad Roberto Carlos, Gary Neville, Fabio Cannavaro, Edgar Davids, Luís “Nani” Almeida a Pável Pardo.

Brynjar Fagerli pri vystúpení z minulého roku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Dean Treml)

Keďže tento rok mala súťaž skutočne nezvyčajný formát, video svojich zručností mohol zaslať skutočne každý. Z nich sa potom vybrali tie najlepšie, ktoré postupujú na oficiálny svetový šampionát. Športovci dali porote riadne zabrať, pretože celkovo dostala až 500 príspevkov.

Ďalsie kolá budú nemilosrdné

Do tohto ročníka sa prihlásilo aj zopár predchádzajúcich šampiónov, napríklad Ricardo „Ricardinho“ Chahini de Araújo z Brazílie či Mélody Donchet z Francúzska, ktoré sú hotovými legendami tejto disciplíny. Samozrejme, oni dostali automatickú priepustku do ďalšieho kola.

"Ricardinho" Chahini de Araujo z Brazílie pri vystúpení z minulého roku
„Ricardinho“ Chahini de Araujo z Brazílie pri vystúpení z minulého roku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Dean Treml)

Do druhého kola celkovo postúpilo 201 mužov a 64 žien, pričom podmienky sa budú stále sprísňovať. V druhom kole sa bude veľký dôraz klásť nie len na samotné triky, ale aj na výber hudby a celkovú kompozíciu predstavenia. Do záverečného, teda piateho, kola sa dostane len 16 mužov a 5 žien. Finále bude zároveň vysielané aj naživo, a teda bude dostupné pre celý svet.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame