Recept na penové cukríky marshmallows: Roztápajú sa na jazyku, zvládne ich aj začiatočník

Penové cukríky

Jednoduchý recept na penové cukríky od Zuzky musíš vyskúšať! (Pixabay)

#Zuzka je mladá vegánka, ktorá z jedálnička vyškrtla živočíšne produkty už v roku 2012. Obľubuje klasické a dostupné suroviny a mení ich na recepty vo vegánskej verzii. Sú rýchle a nikdy neobsahujú viac ako 10 ingrediencií. Všetky nájdeš na jej blogu Pink vegan unicorn.

My ti dnes predstavíme jej recept na chutné penové cukríky, ktoré miluje hádam každý. Marshmallows si už viac nemusíš kupovať v obchode. Priprav si ich jednoducho podľa tohto postupu!

Nákupný zoznam:

  • 3 PL agar agar
  • 250 ml vody
  • 2 ČL vanilkového extraktu
  • 450 g cukru
  • 100 ml kukuričného sirupu
  • soľ 

Postup:

Ako prvé do nádoby vylejeme 250 ml vody, pridáme vanilkový extrakt a agar agar. Všetko dohromady premiešame a necháme aspoň hodinu stáť. Pokiaľ budeme čakať, tak si môžeme pripraviť zmes zo sirupu, ktorá pozostáva zo: 100 ml kukuričného sirupu, 450 gramov cukru, štipky soli a 250 ml vody.

Všetko spolu zľahka premiešame a hrniec zakryjeme pokrievkou. Privedieme k varu a bez miešania necháme na miernom ohni, kým nám nevznikne mäkká kašovitá hmota. Je veľmi dôležité dať si pozor na prevarenie. Varíme iba na miernom ohni a pod stálym dohľadom.

Zmes z agaru vylejeme do mixéra a na stredných otáčkach začneme mixovať. V malom množstve postupne pridávame zmes zo sirupu a zvýšime rýchlosť. Postupuj opatrne, pretože sirupová zmes bude horúca. Mixujeme približne 7 – 10 minút, kým nedostaneme vatovú konzistenciu.

Pripravíme si menší plech alebo formu na pečenie, vystelieme ho papierom na pečenie. Papier zľahka potrieme olejom a posypeme práškovým cukrom. Z mixéra prelejeme zmes na plech a vrch uhladíme lyžičkou alebo špachtľou. Cez noc necháme dobre vychladnúť a na druhý deň vyberieme marshmallows z formy, položíme na dosku a nakrájame na kocky. Pokiaľ sa nám nechce čakať celú noc, marshmallows necháme odpočívať minimálne 3 hodiny, kým stuhnú a budú sa dať krájať.

Tip: Ak pridáte do rozmixovanej zmesi pár kvapiek prírodného farbiva môžete si vytvoriť aj farebné marshmallows.

Objav knihu plnú fit receptov od influencerov We Lift Together

Zdroj: pink-vegan-unicorn.webnode.sk
Odporúčame