RECENZIA Najnovšia séria Westworldu je technicky perfektná, avšak scenár jej nestíha: Bude baviť aj teba?

Záber zo seriálu Westworld

Westworld (Zdroj: HBO)

#Aktuálne popredným seriálom televíznej spoločnosti HBO sa po spackanom finále Game of Thrones stal Westworld. Začiatkom mája bola odvysielaná posledná epizóda tretej série tohto sci-fi seriálu, a ak preferuješ binge-watch série miesto čakania na každú epizódu, poviem ti, či to stojí za to.

Ponuku HBO na máj si zamiluješ: Čaká na teba množstvo zábavy aj skvelé drámy, ktoré sa ti dostanú pod kožu

Príbeh novej série začína v čase, keď sa postava Charlotte Hale s vedomím Dolores dostáva do nášho sveta. Tá má v pláne ho ovládnuť, v čom jej majú pomôcť ostatní hrdinovia, ktorých vedomie nesie Dolores so sebou. Na to, aby jej plán však vyšiel, potrebuje ešte jednu pomocnú ruku, a preto sa jej cesta stretne s bývalým vojakom Calebom.

Záber zo seriálu Westworld
Westworld (Zdroj: HBO)

Rovnaký tím, aj nové tváre

Aj keď vo finále druhej série zomrie veľa hlavných postáv, sme už zvyknutí, že to neznamená ich koniec. Preto aj v tretej sérii máme možnosť vidieť našich obľúbencov. Rovnako aj scenár a príbeh stále spočíva na pleciach Jonathana Nolana a Lisy Joy, kým J. J. Abrams zastrešuje tento projekt produkčne.

Už od prvého traileru vieme, že novou posilou sa stali známi herci Aaron Paul (Breaking Bad, The Path) a Vincent Cassel (Jason Borne, Black Swan). Obaja zohrávajú veľmi dôležité postavy, ktoré príbeh vo veľkej miere ovplyvnia. To, ktorú si obľúbiš viac, nechám už na teba.

Záber zo seriálu Westworld
Westworld (Zdroj: HBO)

Technicky výborné, scenár zaostáva

Už z traileru ti musí byť jasné, že HBO na tomto seriáli naozaj nešetrí. Oproti prvým dvom sériám vidíme ešte viac vizuálnych efektov, strieľačiek a akcie všeobecne. Kamera aj strih sú vo výsledku v postate bezchybné a hudba, o ktorú sa znova stará talentovaný Ramin Djawadi (Game of Thrones, Prison Break), je úžasne skomponovaná.

RECENZIA Nový seriál Hollywood od Netflixu rozdelil publikum na dva tábory: Ku ktorému budeš patriť ty?

Čo mnohým ľudí, vrátane mňa, najviac na výsledku mrzí, je samotné vyústenie tejto série. Niektorí by povedali, že doslova nikam nespeje, čo však nie je úplná pravda. Tretia séria nám úplne uzavrela komplexný príbeh prvých dvoch sérii, a podľa mňa ide len o vystavanie piesku na štvrtú sériu – a neprekvapovalo by ma, keby bola dokonca posledná.

Záber zo seriálu Westworld
Westworld (Zdroj: HBO)

Čo nás čaká ďalej

Aj keď má najnovšia séria Westworldu len osem epizód, podľa mňa s nimi tvorcovia naložili dobre. Príbeh nenudí, tempo je rýchle a dej stále dáva zmysel. Treba si naozaj uvedomiť, že Westworld je neskutočne komplexne vystavaný seriál, ktorý neodhalí všetky informácie okamžite a ľudia, ktorí ho pozerajú, to vedia. Finále sklamalo osobne aj mňa, ale pevne verím, že ďalšie epizódy mi to vynahradia.

Aj keď HBO potvrdilo štvrtú sériu už na rok 2021, je nám asi jasné, že kvôli aktuálnej situácii a faktu, že ide o seriál náročný na výrobu, si počkáme zrejme až dva roky. Ak ešte stále nie si rozhodnutý, či majú nové epizódy pre teba zmysel, prikladám trailer, ktorý ti pomôže rozhodovanie uľahčiť.

Všeobecne ide stále o nadpriemerný seriál, ktorý je však tvorený skôr pre náročnejších divákov. Tretia séria je zatiaľ najslabším článkom tohto projektu, to ale nič nemení na fakte, že si nezaslúži moje uznanie.

Hodnotenie: #####

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame