RECENZIA Výbušný Foxx, nepriestrelný Gordon-Levitt a nahí superhrdinovia: Očakávaný film od Netflixu je plný akcie

Zábez z filmu Project Power

Očakávaný Netflix film Project Power je plný akcie (Zdroj: YouTube/Netflix)

#V polovici augusta dorazil na Netflix akčný trhák Project Power. Streamovací gigant tomuto projektu dôveroval, nakoľko zafinancoval do hlavných úloh oscarového Jamieho Foxxa (Divoký Django, Ray, Baby Driver) a Josepha Gordona-Levitta (Počiatok, 500 dní so Summer, Looper). Zapíše sa film ako ďalší úspech Netflixu, alebo stroskotá ako rad podobných zameniteľných žánroviek?

Zábez z filmu Project Power
Očakávaný Netflix film Project Power je plný akcie (Zdroj: YouTube/Netflix)

Keď dealeri drog odrazu nemajú prácu

Ocitáme sa v New Orleans, kde sa miesto drog dealujú kapsuly. Tieto malé svetielkujúce predmety dokážu po užití v každom človeku rozvinúť určitý špecifický druh superschopnosti. Všetko to má jeden háčik – nie každý človek dokáže túto kapsulu vstrebať a pri slabom organizme nastane skrat v podobe okamžitej smrti.


Nový film Netflixu bude poriadnou psycho jazdou: Sleduj ukážku, ktorá ti vyrazí dych


Príbeh sa sústreďuje okolo mladej černošky Robin, ktorej matka trpí cukrovkou a na to, aby obom zarobila na živobytie, dealuje tieto kapsuly. Cestu jej však skríži bývalý policajt Frank (Joseph Gordon-Levitt) a vojak Arthur (Jamie Foxx), túžiaci po pomste. Chcú vďaka mladej Robin zistiť, kde sa tajná organizácia, ktorá kapsuly vyrobila, skrýva a zastaviť obrovský distribučný balíček určený pre New Orleans.

Zábez z filmu Project Power
Očakávaný Netflix film Project Power je plný akcie (Zdroj: YouTube/Netflix)

Zaujímavý koncept, ktorý si pýta viac

Aj keď film nechce pôsobiť seriózne, príliš sa mu to ani nedarí. Od začiatku cítiš odľahčenú atmosféru a zisťuješ, že pôjde znova iba o jednoduchý príbeh na jedno pozretie. Nuž, a nemýliš sa. Nejde o žiadne prekombinované zápletky, ani o komplexné postavy. Tento koncept rozhodne potrebuje širšie poňatie.

Myslím si však, že ak toto od Project Power nevyžaduješ, vezmi si k filmu colu, prípadne niečo na jedenie, a o zábavu na takmer dve hodiny máš postarané. Nechcem tým naznačiť, že film je určený jednoduchým ľuďom. Ak poznáš Netflix filmy Spencer Confidential alebo Bright, priprav sa na niečo podobné.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Postavy sú celkom sympatické, každá má svoje backstory a vieš, čo chcú dosiahnuť. Problém ti môže robiť jedine hlavný zloduch, ktorý okrem vidiny peňazí nemá iný dôvod ničiť ľudské životy. Tých klišé je vo filme hneď niekoľko a sú citeľne strkané pod nos, mňa osobne však výrazne nerušili a ak ich nebudeš vyhľadávať, možno niektoré ani nepostrehneš.

Zábez z filmu Project Power
Očakávaný Netflix film Project Power je plný akcie (Zdroj: YouTube/Netflix)

Kým je akcia, máš na čo pozerať

Mnoho ľudí si tento film pozrie len kvôli spomínaným hercom a akcii. Ubezpečujem ťa, že sklamaný teda nebudeš ani v jednom prípade. Aj keď mne osobne na akcii prekážala kamera, ktorá dianie mnohokrát nakrúcala zo zlých uhlov, ty si to zrejme ani nevšimneš. Túto chybu možno špecifikovať ako režisérsku, a je to pochopiteľné – Project Power malo režisérov hneď dvoch. Žiaľ, zbytočne.

Na druhú stranu, CGI je, úprimne, zlé. Počítačom vytvorené predmety nechápu zákony fyziky a sú aj nekvalitne vyrenderované, preto v mnohých akčných scénach uvidíš množstvo prachu, ktorý chce tieto nedostatky zakryť. Výnimkou je jedine scéna, v ktorej Gordon-Levitt uteká za nahým superhrdinom meniacim farbu pleti podľa prostredia. CGI v tomto prípade fungovalo s milimetrovou presnosťou.

Ak ťa zaujíma film, v ktorom sa človek dokáže zmeniť na neviditeľného, nepriestrelného či ohňovzdorného, Project Power si rozhodne pusti. Pre mňa ide síce len o priemer, ale z filmu som rozhodne sklamaný nebol, aj keď hodnotenie udeľujem len s privretým očkom.

Hodnotenie: #####

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame