Oscarový animák je späť! Videli sme film V hlave 2: V čom je lepší ako jednotka?

V hlave 2 animák

Animák V hlave 2 nás chytil za srdce (Zdroj: Walt Disney Studios)

#Veľakrát sa môžeme dnes stretnúť s názorom, že rozprávky už nie sú to, čo bývali kedysi. Našťastie však stále existujú výnimky, ktoré sú tvorené s láskou a okrem detí vedia chytiť za srdce aj dospelých. Presne čosi také tu pre teba máme aj dnes, pretože sme sa ti rozhodli priniesť recenziu na čerstvý animovaný film V hlave 2. Ako sa nám páčil?

Pokračovanie úspešného animáku

Film V hlave 2 od štúdia Pixar je pokračovaním úspešného animáku V hlave, ktorý vyšiel v roku 2015. Pôvodný film získal široké uznanie za svoj inovatívny prístup k zobrazeniu ľudských emócií a takisto aj vyhral Oscara za najlepší animovaný film daného roku.

Aktuálna druhá časť, ktorá mala premiéru 14. júna 2024, prináša späť naše obľúbené postavy. S nimi však na plátno prišli aj úplne nové emócie, ktoré čelia novým výzvam v živote dospievajúcej Riley.

Presne tak, aktuálna snímka sa zameriava na dospievanie Riley, ktorá si už prechádza pubertou. Toto obdobie so sebou prináša nové emócie a výzvy, ktoré musia staré známe emócie ako Radosť, Smútok, Strach, Hnev a Znechutenie.

Hlavná hrdinka Riley čelí typickým problémom dospievania, ako sú priateľstvá, školské povinnosti a mnoho iného. To znamená novú dynamiku a takisto aj nové komplikácie pre jej staré aj nové emócie.

V hlave 2
Hlavná hrdinka Riley (Zdroj: Walt Disney Studios)

Úplne nové emócie

Tento film zrežíroval Kelsey Mann, pričom Pete Docter, ktorý držal taktovku nad jednotkou, bol teraz pre zmenu výkonným producentom. Produkciu má na starosti známe štúdio Pixar, ktoré je známe svojimi kvalitnými animovanými filmami a silnými príbehmi, čomu zostali tvorcovia verní aj aktuálne.

Ako sme spomenuli vyššie, film nám predstavil niekoľko nových emócií, ktoré prichádzajú, aby pomohli starým známym zvládnuť nové situácie. Medzi tieto nové emócie patrí Trapas, Nuda, Závisť a najmä Úzkosť, ktorá na seba strháva väčšinu pozornosti. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Testujeme nové Moto Buds+: Aké výhody majú bezdrôtové slúchadlá so zvukom Bose?

Práve úzkosť je v súčasnosti témou, s ktorou zápasia ľudia naozaj všetkých vekových kategórií a nebezpečne sa rozširuje. Môže za to viacero faktorov, film ich síce nerozoberá, ale veľmi efektívne vysvetľuje možné riešenia toho, ako aj ty môžeš svoju úzkosť držať v rozumných hraniciach.

Každý človek má v sebe spleť všetkých emócií a každá z nich má svoj význam. Nič nie je čiernobiele a cestou je práve to pochopenie, kedy dať čomu vhodný priestor. 

V hlave 2
Medzi novými emóciami vyčnieva najmä Úzkosť (Zdroj: Walt Disney Studios)

Výnimočný odkaz

Podobne ako v jednotke, aj tentoraz dostávame nielen krásny príbeh, ale zároveň hlboký odkaz do našich každodenných životov. To platí nielen pre deti, ale aj pre dospelých, pretože v každom veku cítime podobné emócie, i keď možno v odlišných situáciách. Znovu nás teda snímka nielen bavila, ale o niečo viac vzdelala o komplexnosti ľudských emócií. A čo je podstatné, nielen počas dospievania.

Podľa skutočne masívnych otváracích tržieb sa právoplatne očakáva, že animák V hlave 2 bude ďalším obrovským úspechom pre štúdio Pixar. Aj keď film nie je až tak prekvapivým ako jeho predchodca, stále veľmi oceňujeme kreativitu tvorcov, ako krásne dokázali znázorniť nielen fungovanie ľudských emócií, ale aj takých vecí, ako napríklad podvedomie, potlačené spomienky, či rôzne iné zákutia ľudskej mysle. 

V hlave 2
Film je znovu krásne náučný (Zdroj: Walt Disney Studios)

Záverečné zhrnutie

Animák V hlave 2 pnám priniesol späť obľúbené postavy a nové emócie, ktoré musia čeliť výzvam dospievania. S novými dynamikami a komplikáciami, ktoré puberta prináša, je tento film vlastne rovnako zábavný a dojímavý ako jeho predchodca, hoci už nie až tak prekvapivý. Ale to je úplne v poriadku, pretože nám doručil všetko, čo mal. A ešte možno aj trošku navyše. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rozprávka Odvážna Vaiana dostane svoje pokračovanie: Takáto je prvá ukážka

Snímka má pomerne rozumnú stopáž, príbeh je dynamický, priniesol späť všetko, čo sme mali radi na jednotke a okorenil to novými prvkami. Za zmienku stojí aj to, že sme sa dočkali aj malej potitulkovej scény, teda odporúčame zostať v kine až do úplného záveru!

Hodnotenie: #####

Pôjdeš sa pozrieť na pokračovanie tohto animáku aj ty?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame