RECENZIA Bad Boys prichádzajú po štvrtýkrát: Will Smith tentoraz aj za kamerou, toto mu vyšlo

Bad Boys

Recenzia filmu Bad Boys: Ride or Die (Zdroj: Sony Pictures)

#V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s dobrými filmami. Síce nie každý má aj dobré zárobky, ale to rozhodne nie je prípad filmu Bad Boys: Ride or Die. Ten je najnovším pokračovaním populárnej série Bad Boys, v ktorej opäť žiaria Will Smith a Martin Lawrence ako neodmysliteľná dvojica detektívov z Miami, Mike Lowrey a Marcus Burnett.

Aktuálny štvrtý diel prináša znovu poriadnu dávku adrenalínu, napätia a humoru, ktoré sú pre túto sériu také typické. Ako sa nám tento film páčil v kine?

Pokračovanie príbehu

Štvrtý film tejto úspešnej série, ktorá započala už v roku 1995, sleduje našu obľúbenú dvojicu detektívov. Tí sa tentoraz musia postaviť proti novému a nebezpečnému drogovému kartelu. S ich typickým štýlom a krásnou partnerskou dynamikou čelia nebezpečenstvu, ktoré je ešte väčšie ako kedykoľvek predtým. Zápletka sa točí okolo ich bývalého kapitána, ktorý zomrel ešte počas tretieho dielu.

Jeho meno sa totiž istí ľudia snažia pošpiniť a zdiskreditovať, do čoho sú samozrejme zapletení aj Mike s Marcusom. Film istým spôsobom priamo nadväzuje na spomínanú tretiu časť a popri akčných scénach ponúka klasicky aj veľké množstvo vtipných momentov. Nechýba mu ani silná dávka nostalgie a množstvo odkazov na predchádzajúce diely série.

Bad Boys
Bad Boys sú stále vo forme (Zdroj: Sony Pictures)

Ohňostroj akčných scén

Je skvelé vidieť, že herecká chémia dvojice Will Smith a Martin Lawrence stále funguje aj po takmer 30 rokoch. Humor je stále výborný, nikdy nezachádza do trápna a jednoducho sa drží všetkého, čo zaručilo aj úspech predošlých častí. Túto hlavnú hereckú dvojicu zároveň dopĺňajú aj nové tváre, ktoré sa už ukázali v trojke, a prinášajú tak ďalšiu zaujímavú dynamiku a tiež mierne rozšírené zápletky.

Film režírovala dvojica Adil El Arbi a Bilall Fallah, ktorí zastrešili aj predchádzajúci diel Bad Boys for Life. Spoločne tak dokázali priniesť nový vietor do série. Pritom zostali verní jej koreňom, čo je jednou z vecí, ktorú na novom filme máme asi najradšej. Produkcia je plná veľkolepých akčných scén a naozaj špičkovej kinematografie, čo zaručuje vizuálne veľmi atraktívny zážitok.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Luca Brassi10x priviedol Pil Ciho na spoločnom albume naspäť k tvrdému rapu
Bad Boys
(Zdroj: Sony Pictures)

Klasika v modernom spracovaní

Bad Boys: Ride or Die bol dobre prijatý fanúšikmi aj kritikmi, pričom sa im vôbec nečudujeme. Film nám naozaj priniesol aj štvrtýkrát napínavý zážitok, ktorý poteší dlhoročných fanúšikov aj nových divákov. Jednoducho zase dokonale kombinuje akciu, humor a charizmu hlavných hrdinov. S Willom Smithom a Martinom Lawrencom v hlavnej úlohe film ponúka všetko, čo fanúšikovia milujú na Bad Boys – a ešte niečo navyše.

Každý film ponúka nové prvky aj v rámci technického spracovania. Tentokrát by sme mohli vypichnúť napríklad skvelú prácu so špeciálnou kamerou, ktorú vlastne obsluhoval sám Will Smith. Alebo napríklad aj postavu Reggieho, kde sa z tichého chlapíka stal pri obraňovaní rodiny vlastne klon Johna Wicka. A ten…

To ti však neprezradíme. Musíš si to pozrieť na vlastné oči, ale bolo to fakt výborné! Takisto je Reggie od svojej prvej úlohy v dvojke z roku 2003 opäť uprostred niekoľkých humorných scén, ktoré patria medzi najsvetlejšie momenty filmu.

Bad Boys
Stará dobrá dvojka opäť v akcii (Zdroj: Sony Pictures)

Návštevu kina neoľutuješ

Ako sa nám páčila štvrtá časť Bad Boys? Nesmierne. Máme tu jednoducho komediálnu akčnú sériu, ktorá si drží štandard svojej kvality aj po všetkých tých rokoch a zároveň sa stále nebojí priniesť aj čosi nové. Štvrtýkrát po sebe to tvorcom vyšlo a podľa zárobkov, ktoré táto snímka zbiera, je určite na mieste pýtať sa, či a kedy sa dočkáme piatej časti.

Z uzatvoreného príbehu nemáme pocit, žeby sa linky dali efektívne ťahať ďalej, ale pri správnom prístupe sa piatym Bad Boys určite brániť nebudeme. Nuž, a aby sme nezabudli… Nechýbal ani klasický soundtrack či rôzne malé cameo úlohy známych tvárí, čo si séria takisto drží už dlho.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Do kín prichádza animák V hlave 2: Zláka ťa pokračovanie filmu, ktorý ocenili Oscarom?

Jednoducho, pokiaľ si fanúšikom tejto série, určite si nenechaj ujsť ani tento najnovší diel!

Hodnotenie: #####

Pôjdeš do kina na nových Bad Boys aj ty?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame