Rebríček 25 najkrajších mužov: Podlomia sa ti kolená, títo chlapci sú naozaj hot!

Sean o Pry

Sean O´Pry patrí k najlepším modelom na svete (Zdroj: Instagram/seanopry55)

#Na sociálnych sieťach už dávno nie sú fenoménom len ženské modelky. Čoraz viac sa za posledné roky rozmohol trend mužských modelov, ktorí sú tvárami známych značiek a tešia sa čoraz väčšej popularite. Vybrali sme pre teba 25 najkrajších mužov na planéte podľa svetového rebríčka obľúbených modelov.

 

25. Arthur Gosse

Výška:  186 centimetrov
Farba očí: zelené
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Francúzsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 3,1 tisíc

Sám seba považuje za trpezlivého človeka a veľmi to vraj pomáha práve v modelingu, kde musí vedieť načúvať predstavám ostatných. Povedomý ti môže byť z tohtoročnej letnej kampane Montblanc či jarnej kampane Reserved. Tiež bol tvárou Valentino, Giorgio Armani, Burberry či Lacoste a Gucci. 

24. Tim Easton

Výška:  188 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Veľká Británia
Počet sledovateľov na Instagrame: 4,8 tisíc

Tim patrí takpovediac k veteránom modelingu, narodil sa totiž v roku 1965. Ako sa však zdá, v rebríčkoch agentúr a modelingových značiek sa stále drží na popredných priečkach a dokáže zatieniť aj svojich mladších kolegov. Blysol sa napríklad v kampaniach Polo Ralph Lauren.

23. Werner Schreyer

Werner Schreyer
Werner Schreyer (Zdroj: IKKS)

Výška: 180 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Rakúsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 5 tisíc

V modelingu už patrí medzi legendy. Svoju kariéru odštartoval niekedy v 90. rokoch. Je nezabudnuteľný  z kampaní pre viaceré high fashion značky ,ako napríklad Calvin Klein, Louis Vuitton, L’Oreal či Hugo Boss. Do povedomia verejnosti sa dostal tiež ako herec. Prvýkrát už v roku 1993, keď získal rolu v televíznom seriáli La grande Collection.

22. Daisuke Ueda

Výška: 186 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: čierne
Pôvod: Japonsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 7,3 tisíc

Tento ázijský elegán bol prvým mužským modelom, ktorý sa objavil na obálke japonského vydania Vogue. Bol tvárou značiek Bottega Veneta, Dolce & Gabbana či Jimmy Choo a pôsobí tiež ako hovorca značky Gap. 

21. Clement Chabernaud

Výška: 186 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: blond
Pôvod: Francúzsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 7,4 tisíc

Tento parížsky krásavec debutoval kampaňou pre jarnú Dior Homme show v roku 2005 ako 13-ročný. Okrem výrazného zovňajšku sa môže pochváliť mužným a upokojujúcim hlasom, z ktorého ženy šalejú. Počas svojej kariéry nafotil kampane pre spoločností Zara, Hugo Boss, Tod’s,  Prada, Michael Kors, Salvatore Ferragamo, Dolce & Gabbana, Gucci, Lacoste či Giorgio Armani. Za najväčšiu módnu ikonu považuje svoju starú mamu.

20. Paul Boche

Výška: 185 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: blond
Pôvod: Nemecko
Počet sledovateľov na Instagrame: 8,8 tisíc

Pôsobí androgýnne, dizajnéri ho preto radi obliekajú do outfitov, ktoré pôsobia minimalisticky. Počas svojej kariéry pracoval pre veľké mená, ako napríklad Roberto Cavalli, Prada, Ann Demeulemeester, John Galliano, Jean Paul Gaultier či Yves Saint Laurent, Hugo Boss, Antony Morato, Kenzo či Valentino. V roku 2009 tiež začal fušovať do remesla dídžejom, pretože hudba je jeho vášeň.

19. Philip Huang

Výška: 187 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: čierne
Pôvod: Spojené Štáty Americké
Počet sledovateľov na Instagrame: 12,4 tisíc

Do povedomia sa dostal v roku 1988 v Paríži. Odvtedy sa podieľal na mnohých úspešných kampaniach, napríklad pre Dolce & Gabbana, Hugo Boss, Giorgio Armani, Roberto Cavalli a mnohých ďalších. Debutoval v roku 2005 ako model časopisu Out Magazine.

18. Paolo Roldan

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: bez vlasov
Pôvod: Kanada
Počet sledovateľov na Instagrame: 12,9 tisíc

Tento kanadský model nezaprie vo svojich črtách filipínske korene. V roku 2009 prerazil ako model pre Boss Models. Na mólach predvádzal pre značky Giorgio Armani, Ermanno Scervino, Givenchy, Vivienne Westwood či Dolce & Gabbana. Je známy svojím dobrým umeleckým okom, takže sám je veľkou inšpiráciou pre mladých.

17. Vincent LaCrocq

Výška: 185 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Francúzsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 14,5 tisíc

Na svetových mólach kráčal po prvýkrát v roku 2003. Predvádzal pre značky Prada, Miu Miu, Neil Barret, Burberry, Missoni či Zegna. Obrovský zlom v jeho kariére znamenal aj prvý editorial pre taliansky Vogue, do ktorého si ho vyžiadal slávny fotograf Steven Meisel.

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Spojené štáty americké
Počet sledovateľov na Instagrame: 14,8 tisíc

Narodil sa v americkom Ohiu a na svoj prvý casting prišiel s troma dolármi vo vrecku. V roku 2001 debutoval ako tvár módneho domu DKNY. Neskôr sa preslávil prostredníctvom kampaní svetových značiek ako Hugo Boss, Michael Kors, Christian Dior či Tommy Hilfiger. Ako v jednom rozhovore priznal, jeho veľkou vášňou je joga a pár rokov dozadu ju bral naozaj veľmi vážne.

15. Fernando Cabral

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: čierne
Pôvod: Guinea-Bissau
Počet sledovateľov na Instagrame: 18,2 tisíc

Síce sa narodil v Afrike, vyrastal v Portugalsku. Debutom pre Fernanda bola sviatočná kampaň pre H&M v roku 2010. Odvtedy sa dočkal spoluprác s módnymi domami  Louis Vuitton, Missoni, Trussardi, Givenchy, Lacoste, Vivienne Westwood a mnohými ďalšími. Fernando pôvodne sníval o dráhe profesionálneho futbalistu. 

14. Will Chalker

Výška: 187 centimetrov
Farba očí: modré 
Farba vlasov: blond
Pôvod: Spojené kráľovstvo 
Počet sledovateľov na Instagrame: 19 tisíc

Prvou veľkou kampaňou tohto uhrančivého Brita bolo fotenie pre módny dom Yves Saint Laurent v roku 2003. Neskôr spolupracoval so značkami H&M, Lindex, Kent & Curwen, Seventy, Gant, Givenchy, Massimo Dutti či Levi’s. Dnes je tiež hrdým otcom, s manželkou Chloe má troch synov.

13. Armando Cabral

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: čierne
Pôvod: Guinea-Bissau
Počet sledovateľov na Instagrame: 52,9 tisíc

Toto priezvisko sme v rebríčku už mali. Armando je spolu s bratom Fernandom v modelingu pečený varený. Armando však navyše založil úspešnú značku obuvi, ktorá nesie jeho meno. Svoju kariéru odštartoval v New Yorku v roku 2006. Od vtedy predvádzal modely na viacerých parížskych, milánskych a newyorských fashion weekoch. Stal sa tiež tvárou značiek Dries Van Boten, Calvin Klein, Emanuel Ungaro, Michael Kors, Dior Homme či Lacoste.

12. David Agbodji

Výška: 185 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: čierne
Pôvod: Francúzsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 60,1 tisíc

David sa síce narodil v Paríži, jeho rodičia však pochádzajú z afrického Toga. Okrem toho žili 10 rokov aj v Moskve, neskôr sa presťahovali do New Yorku. Od počiatku svojej kariéry, ktorá sa začala písať v roku 2008, bol tvárou mnohých značiek a kampaní. K najznámejším patria napríklad Calvin Klein, Bottega Venetta, Hugo Boss, Vivienne Westwood, Tommy Hilfiger, Posts či Salvatore Ferragamo. Jeho obľúbeným hobby je fotografia.

11. Zhao Lei

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: čierne 
Pôvod: Čína
Počet sledovateľov na Instagrame: 72,1 tisíc

Na Číňana je neobvykle vysoký, je teda zvyknutý vyčnievať. V 2011 debutoval jesennou show pre spoločnosť Ermenegildo Zegna. Odkrútil si prehliadky pre ďalšie slávne domy, ako Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli, Vivienne Westwood, Giorgio Armani, DKNY, Moschino, Gap či Diesel. Tento krásavec je známy svojou prirodzenou charizmou, ktorou si ťa okamžite získa.

10. Simon Nessman

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Kanada
Počet sledovateľov na Instagrame: 99,1  tisíc

Príťažlivého Kanaďana preslávili prenikavé oči a ostro rezané črty tváre. Módny skaut ho objavil počas promócie. Začínal v roku 2007 ako model jarnej show pre značku Narciso Rodriguez v New Yorku. Spolupracoval tiež s Emporio Armani, Versace, H&M, Gap, Diesel, Michael Kors či Calvin Klein. Simon je náruživý ochranca životného prostredia.

9. Ton Heukels

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: blond
Pôvod: Holandsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 105 tisíc

Tonovým poznávacím znamením sú jednoznačne dlhé vlasy a plné pery, ktoré by chcela pobozkať nejedna fanúšička. Od začiatku modelingovej kariéry v roku 2011 spolupracoval so svetovými značkami, medzi ktoré patrí napríklad Pull & Bear, H&M, Etro, Ports 1961, Moschino, Versace či Hugo Boss. Módni dizajnéri ho milujú pre retro vibe, ktorý dokáže vniesť do kampaní.

8. Alexandre Cunha

Výška: 187 centimetrov
Farba očí: zelené
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Brazília
Počet sledovateľov na Instagrame: 162 tisíc

V roku 2009 odštartoval svoju kariéru jarnou show v Miláne pre Dolce & Gabbana a v New Yorku pre značky Tommy Hilfiger a Michael Bastian. Mal vtedy len 17 rokov. Neskôr predvádzal pre Corneliani, Lacoste, Calvin Klein, John Richmond, Moncler, Hogan, Emporio Armani, Canali, Dirk Bikkembergs, Dsquared2, Issey Miyake, Thom Browne a mnohých ďalších. V súčasnosti sa považuje za najúspešnejšieho mužského brazílskeho modela v histórii.

7. Chad White

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Spojené štáty americké
Počet sledovateľov na Instagrame: 191 tisíc

Jeden z najúspešnejších modelov v brandži je známy pod prezývkou Chaddycakes (Chaddy koláčik), nespomína si však, kto presne ju vymyslel. Medzi jeho najobľúbenejšie značky, s ktorými spolupracoval, patria Dolce & Gabbana a DSquared. Bol tiež tvárou Calvin Klein, Louis Vuitton a Tommy Hilfiger. V živote vyznáva jednoduchosť, miluje rodinu a svojho psa Batmana a jeho quilty plesure je Instagram.

6. Marlon Teixeira

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Brazília
Počet sledovateľov na Instagrame: 563 tisíc

Debutoval v roku 2008 v Paríži na jarnej prehliadke Dior Homme. Neskôr sa stal tvárou značiek ako Roberto Cavalli, Giorgio Armani, Dior Homme, Hermes, Diesel, Pull & Bear, Ellus, Tommy Hilfiger či kozmetických značiek Avon a L’Oréal. Marlon zdedil pekne zmiešané gény, je spolovice Portugalčan, ale tiež štvrtinový Indián a Japonec. 

5. Andres Velencoso Segura

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Španielsko
Počet sledovateľov na Instagrame: 618 tisíc

Rodák zo španielskej Girony odštartoval modelingovú kariéru v roku 2002 v kampani pre Banana Republic. Neskôr sa do povedomia dostal prostredníctvom spolupráce s Jennifer Lopez, s ktorou v roku 2003 účinkoval v kampani pre Louis Vuitton. Medzi jeho ďalšie významné spolupráce sa zaraďujú napríklad tie so značkami Chanel, Jean Paul Gaultier, Yves Saint Laurent, H&M a ďalšími. Andres je v súkromí vášnivý cestovateľ.

4. Sean O’Pry

Výška: 186 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: hnedé 
Pôvod: Spojené štáty americké 
Počet sledovateľov na Instagrame: 731 tisíc

Narodil sa v Tennessee a svoju kariéru odštartoval jesennou prehliadkou pre Yves Saint Laurent v Paríži. Objavili ho vcelku kuriózne, cez jeho súkromný profil na sieti MySpace. Spolupracoval so známymi fashion značkami ako napríklad Lacoste, Narciso Rodriguez, Diesel, Marc by Marc Jacobs, Moschino,Cartier, Zara, Coach, Luck Brand Jeans či H&M. Mohol si ho tiež vidieť vo videoklipe k piesni Taylor Swift Blank Space.

3. David Gandy

Výška: 188 centimetrov
Farba očí: modré
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Veľká Británia
Počet sledovateľov na Instagrame:  1 milión

Do povedomia módneho sveta sa dostal prostredníctvom súťaže Elite Model Look v roku 2006. David úplne zmenil pohľad na mužský modeling. Predtým mu totiž dominovali vychudnuté rockerské typy, on po prvýkrát ponúkol obraz silnej mužnosti. Módne značky sa oňho išli potrhať, pretože vyzeral ako rímsky boh. Možno aj preto si ho obľúbilo talianske duo Dolce & Gabbana.

A hoci na fotkách s dokonalými tehličkami pôsobí ako alfa samec, v súkromí je David skôr skromný a zdržanlivý. Patrí k najlepšie plateným modelom vo svete, je šťastne ženatý so Stephanie Mendoros a má dve deti.

2. Francisco Lachowski

Výška: 191 centimetrov
Farba očí: hnedé
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Brazília
Počet sledovateľov na Instagrame:  1,7 milióna

Už v mladom veku ho označovali za legendu mužského modelingu. Do jeho vôd vstúpil v roku 2008. V žilách mu kolujú aj európske gény, pretože jeho otec Roberto Lachowski je poľského pôvodu. V roku 2016 sa objavil vo videoklipe Kanye Westa k piesni Wolves, ktorá vznikla pri príležitosti kampane Balmain. Predvádzal pre značky Dolce & Gabanna, Versace, Dsquared2, Roberto Cavalli, Armani, ale aj L‘ Oreal. Takisto je už šťastne ženatý. 

1. Jon Kortajarena

Výška: 187 centimetrov
Farba očí: zelené 
Farba vlasov: hnedé
Pôvod: Španielsko
Počet sledovateľov na Instagrame:  4,3 milióna

Narodil sa v roku 1985 v španielskom meste Bibao. Objavili ho úplne náhodne, keď sa s kamarátom počas dovolenky zúčastnil jednej fashion show. Okrem kampaní pre značky Just Cavalli, Versace, Giorgio Armani, Guerlain, Bally, Etro, Trussardi, Diesel, Mangano, Lagerfeld, Pepe Jeans, H&M, či Zara sa Jon preslávil aj ako herec. Ak ho chceš vidieť, pozri si napríklad film Toma Forda Single man.

Jeho mama je kaderníčka, takže v podstate bola jeho prvou hair stylistkou. Dodnes mu neraz upravuje vlasy na rôzne príležitosti. Jon sa v súkromí zaujíma aj o fotografiu, interiérový dizajn a miluje knihy Hermanna Hesseho. Jeho životným partnerom bol istý čas britský herec Luke Evans, ktorého poznáš napríklad z filmov Anna, Kráska a zviera či filmov o Hobbitovi. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, famousbirthdays.com, fashionencyclopedia.com, models.com
Odporúčame