Drogy, domáce násilie aj rasizmus v kráľovskej rodine: Ako vyzerali najšokujúcejšie rozhovory Oprah Winfrey s celebritami?

Oprah Winfreyová v interview s Lady Gagou.

Oprah Winfreyová v interview s Lady Gagou (Zdroj: youtube.com/WW formerly Weight Watchers)

#Pred niekoľkými dňami svet obletel rozhovor Oprah Winfreyovej s Meghan Markle a princom Harrym. Interview vzbudilo obrovskú pozornosť a naozaj nebudeme veriť, že si nevidel žiadne meme, ukážku či fotografiu z rozhovoru. Boli ho jednoducho plné sociálne siete. Oprah je podľa mnohých ľudí ženou, ktorá prináša priznania. Známe osobnosti sa v dialógu s Oprah priznali počas rokov k všeličomu a jeden z rozhovorov je dokonca nasledovanejším v histórii. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko z nich, ktoré výrazne pohli svetom a zmenili naše vnímanie celebrít.

Jedna z najvplyvnejších žien

Na úvod musíme poznamenať, že Oprah Winfreyová je moderátorkou, herečkou a filantropkou. Za svoju prácu získala množstvo ocenení, bola nominovaná na Oscara a je mnonásobnou držiteľkou ceny Emmy. Dnes má 67 rokov a pravidelne sa umiestňuje v rebríčku najvplyvnejších žien sveta a magazín Forbes ju dokonca označil aj za najvplyvnejšiu celebritu sveta. Oprah je považovaná za najbohatšiu afroameričanku dvadsiateho storočia a za najväčšiu afroamerickú filantropku všetkých čias.

Vplyv a popularita tejto ženy je jednoznačne obrovská. Aj preto pravdepodobne nikoho neprekvapí, že fanúšikovia Oprah chceli, aby kandidovala na úrad prezidentky USA. Svetoznáma moderátorka sa k tomu nevyjadrila, no v roku 2008 podporila Baracka Obamu, ktorý sa následne stal prezidentom.

Do kresla oproti charizmatickej Oprah sa už posadilo nemálo svetových osobností. Pre mnohé to boli zásadné rozhovory. Niektoré boli prvými po dlhých rokoch, niektoré boli nabité emóciami a niektoré sa zaoberali veľkými, zásadnými udalosťami v živote celebrít. Pozrime sa na niektoré z nich.

Rihanna o domácom násilí

Barbadoská kráska Rihanna má dnes 33 rokov, no zažila toho už mnoho. Jedna z nesmierne medializovaných etáp jej života začala v roku 2008 fotografiou, na ktorej je speváčka s modrinami na tvári, ktoré jej spôsobil jej priateľ Chris Brown. Prípad bol riešený políciou, raper bol zadržaný a odsúdený. K prípadu sa vyjadrovali mnohé celebrity, ale práve v interview s Oprah sa Rihanna o celom škandále rozhovorila.

V emóciami nabitom dialógu sa Rihanna rozhovorila nielen o tom, ako vnímala celú situáciu, ale prezradila aj množstvo šokujúcich podrobností zo svojho detstva. Medziiným napríklad aj to, že jej otec bol voči mame násilnícky a moderátorke postupne vysvetlila, ako sa táto situácia týka jej prípadu. Rihanna napokon Chrisovi odpustila a aj to v rozhovore z roku 2012 opísala.

Lady Gaga o znásilnení

Slávne ženy majú neraz život ťažký rovnako ako bežní ľudia. A väčšinu rán, najmä tých psychických, nezahoja ani peniaze, ani množstvá fotografov, ktorí podrobne sledujú ich každý krok. Lady Gaga sa posadila do kresla oproti Oprah v roku 2020 v rámci Vision Tour. Extravagantná Lady Gaga sa v interview ukázala v úplne inom svetle. Priznala totiž, že v devätnástich rokoch bola opakovane znásilnená a dodnes preto trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Hovorila o liekoch, ktoré berie, o ďalších mentálnych problémoch ale aj o sebapoškodzovaní. Video dojalo množstvo fanúšikov a nezabudli oceniť aj to, že Oprah je dobrou moderátorkou, keďže konštantne speváčke dávala najavo, že ju počúva.

Michael Jackson a jeho náročné detstvo

Najsledovanejšie interview v histórii! Aj tento prívlastok patrí rozhovoru Oprah s Michaelom Jacksonom, ktorý štrnásť rokov odmietal pozvania do rôznych talkshow. V roku 1993 sa Michael Jackson rozhovoril o všetkom, čo ľudia o kráľovi popu chceli vedieť. Michael Jackson, ktorý zomrel v roku 2009, hovoril s Oprah o svojom náročnom detstve a sláve, ktorá mu ho zobrala. O otcovi, ktorý ho bil, ale tiež o plastických operáciách.

Michael Jackson tiež čelil otázke či je panic a prečo sa pri tancovaní dotýka svojho rozkroku. Na všetky otázky reagoval spevák mimoriadne taktne a pokojne. Ani po rokoch sa nikto určite nečuduje, že išlo o mimoriadne ostro sledované interview, ktoré sa vysielalo naživo v televízii v hlavnom vysielacom čase.

Kim Kardashian o sex nahrávke

Oprah Winfreyová sa jednoznačne nebojí hovoriť so svojimi hosťami o čomkoľvek. Podobne to bolo aj so sex nahrávkou, skrz ktorú svet spoznal Kim Kardashian. V interview Kim hovorila o zverejnení nahrávky s jej vtedajším priateľom Ray J. Vysvetlila, ako to povedala rodine a spomínala aj hanbu, ktorú cítila. V interview z roku 2012 však spomína aj Kanye Westa, ktorý bol v čase tvorenia interview novou láskou.

Matthew Perry o závislosti na drogách

Jedným z najpopulárnejších seriálov všetkých čias je jednoznačne seriál Priatelia. V jednom z rozhovorov, v ktorom Oprah spovedala všetkých hlavných hrdinov sa Matthew Perry, ktorý hral Chandlera, odhodlal hovoriť o jeho skúsenosti, o ktorej počuli mnohí – do jeho života výrazne zasiahli drogy. Ako potvrdil aj jeho kolega David Schwimmer, ktorý stvárnil Rossa, bolo nesmierne ťažké vidieť svojho kamaráta takto trpieť.

JK Rowlingová o sláve a neľahkých začiatkoch

Autorka Harryho Pottera sa taktiež posadila oproti Oprah a diskutovali o rôznych témach. Podľa viacerých fanúšikov obidvoch veľmi úspešných žien išlo o rozhovor, kde sa zhovárali dve dámy, ktoré začali od nuly a prepracovali sa až tam, kde sú dnes. Rowlingová sa však rozhodla otvorene hovoriť o svojom manželstve, ktoré trvalo veľmi krátko a tiež o tom, ako vlastne celý nápad napísať megaúspešnú knihu prišiel.

V inšpiratívnom rozhovore z roku 2015 nevynechali ani tému peňazí a bohatstva. Ako vtedy vysvetlila Rowlingová, keď sa niekto dostane do situácie, kedy žije „z ruky do úst“, nikdy nebude brať situáciu, kedy sa o svoj finančný stav nemusí strachovať, ako samozrejmosť.

Ellen DeGeneres a jej coming out

Ellen DeGeneres je jednou z najznámejších moderátoriek v USA. Kto pozná jej príbeh, vie, že jedným z kľúčových momentov jej života a kariéry bolo oznámenie svetu, že je lesbička. V roku 1997 o tejto veci hovorila práve s Oprah a v rozhovore opísala všetko – dokonca aj to, že ju otec a nevlastná mama požiadali aby odišla z ich domu. Hoci to nebolo ľahké a Ellen prišla kvôli svojmu priznaniu o všetko, sama tvrdí, že by nezmenila vôbec nič. Práve rozhovor s Oprah sa vyskytuje aj v mnohých zostrihoch o priznaní známej moderátorky a neustále pripomína aj potrebu diskusie o téme akceptovania homosexuálov.

Whitney Houston o drogách a domácom násilí

Speváčka s neuveriteľným hlasom, ktorá svet opustila v roku 2012, taktiež prepísala históriu rozhovorov s Oprah Winfreyovou. V roku 2009 diva vyložila karty na stôl – hovorila o manželstve s Bobbym Brownom, ktorého veľkou súčasťou bolo násilie a tiež o svojej závislosti na drogách a jej liečení. Sama Oprah o tomto interview hovorí, že na začiatku sa bála, či bude Whitney naozaj otvorene rozprávať, alebo to bude skôr hra na kladenie otázok a speváčkino vyhýbanie sa odpovediam. Napokon však vzniklo interview, ktoré bolo nesmierne úprimné a plné šokujúcich faktov a emócií.

Harry a Meghan o kráľovskej rodine

Jedným z najšokujúcejších rozhovorov s Oprah jednoznačne je aj ten s Meghan Markle a princom Harrym. Nedávno odvysielané interview rozprúdilo obrovskú debatu. Niektorí nazývajú Meghan klamárkou a na internete nájdeš množstvo konšpiračných teórií o tom, čo všetko prezradila jej reč tela pri rozhovore.

Pravdou však ostáva, že išlo o ďalší mimoriadne silný dialóg a Oprah znova ukázala, že sa vie pýtať tie správne otázky, na ktoré chcú všetci vedieť odpoveď. Určite si už počul o tom, že pár hovoril napríklad o rasizme v kráľovskej rodine alebo o bulvároch, ktoré milujú šokujúce a veľké príbehy o kráľovskej rodine. Taktiež však prezradili pohlavie bábätka, ktoré Meghan nosí pod srdcom.

Ktoré interview Oprah so známymi hosťami sa najviac páčilo tebe?

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org, youtube.com
Odporúčame