Rapové očakávania roku 2017 – časť 2

Včera sme si priblížili naše očakávania vybraných raperov na rok 2017. Dnes pokračujeme druhou časťou, v ktorej sa pozrieme na ďalšie mená, ktoré nás budú v tomto roku veľmi zaujímať. Ak ste zmeškali včerajšiu časť, tak ju nájdete tu.

[AdSense-A]

Po veľmi bohatom minulom roku prichádza hádam ešte bohatší rok 2017. Už zo začiatku sa musíme pripraviť na nové albumy, ktoré pôjdu do obehu. V prvých štyroch mesiacoch by mali vyjsť asi 3 či 4 albumy, čo je relatívne dosť. Pochopiteľne pri veľkých menách už sme ako tak pripravení, a vieme čo očakávať. Čo ale naši „nováčikovia“ ? Poďme sa teda na to opäť spoločne pozrieť.

Mega M

Mega M je zaujímavé meno, ktoré na našej scéne rozhodne ešte nie je otrepané, a v roku 2017 by sme sa mohli dočkať jeho debutovej dosky. Marek sa dočkal veľkej podpory od mnohých fanúšikov už od začiatku, a jeho fanklub pomaly, ale isto rastie. Už čoskoro sa môžme tešiť na #100 barov, kde zakončí svoju mini sériu. Určite sa môžme tešiť aj na ďalšiu spolupráce s P.A.T a ktovie, možno aj s ďalšími veľkými menami na scéne.

Amida

Ešte nepoznáš toto meno? Mal by si to rýchlo zmeniť. Jeden z najväčších talentov na našej scéne! Dopredu vám ale hovoríme, ak nemáte radi nový štýl a novú školu, zbytočne sa budete u tohto mladíka hľadať. Producent a raper v jednom je určite svetlá budúcnosť tohto štýlu. Zviditeľnil sa hlavne po boku Radikala na doske Freeride, a uvidíme, či táto dvojica bude pokračovať aj na prípadnom Chefovom albume, alebo sa Amida vydá tak trocha vlastnou cestou za sólovou doskou. Každopádne však čakáme od tohto chalana naozaj veľa, a držíme palce!

Boy Wonder

No, a čo s Wonderom? Žeby konečne toľko žiadaná sólová doska? Jeho fanúšikovia by už asi skákali po strop, ak by konečne vydal album. Myslíme, že tento rok by mohol byť práve ten rok. Veď dosky dávajú von Dame či Ego (pred rokom to bola len utópia), tak prečo nie aj Wonder? Každopádne očakávania máme tiež veľké, fanúšikovia mohli postrehnúť chystajúcu sa novinku Boy Wonder x Fobia Kid, takže sa máme na čo tešiť.

Aless

Jedna z mála predstaviteliek ženského rapu u nás. Album by jej mal vyjsť už približne v marci, takže čakanie nebude až také dlhé. Názory na jej tvorbu sa samozrejme ako u mnohých stretávajú s rôznymi odozvami, no Alessia robí niečo, čo u nás chýba, a nerobí to vôbec zle. Napríklad jej spolupráce s DMS boli skvelé, a veríme, že viacerých podobných skladieb sa dočkáme aj na novom albume. Sme úprimne zvedaví, ako sa jej bude dariť v roku 2017.

Pil C

Jedno z najskloňovanejších mien posledných dvoch rokov. Predstavovať ho netreba, za dva roky vystrelil až na samotný vrchol. Vypredané kluby, miesta v skvelých časoch na najlepších československých festivaloch, padajúce stránky, keď vydáva merch a mnoho ďalšieho. Jeho minuloročný koncepčný album Hype bol jeden z najpredávanejších v Československu, a Lukáš sa po krátkej dovolenke chystá na ďalšie veci a rok 2017. Môžme očakávať ďalší album? To zrejme nie, a ak, tak až koncom roka, no určite nás už čoskoro z jeho dielne čakajú prekvapenia, a rok 2017 bude určite z jeho strany zaujímavý. Po raketových dvoch rokoch jedno z najväčších očakávaní pre nás.

Čistychov

No a dnešný článok zakončíme už legendou slovenského hip – hopu. Čistychov chystá sólovú dosku, to už je známe dlhšie, a naše očakávania sú veľmi vysoké. Tento interpret už nemusí nikomu nič dokazovať, jeho rap nestratil na kvalite ani za tie dlhé roky, ktoré má na scéne odrapované. Jeho album určite prinesie vlnu toho typického poctivého rapu, veríme s množstvom kvalitných hostí. Určite to bude potešenie najmä pre starších fanúšikov, no jeho album budeme netrpezlivo čakať aj my!

Odporúčame