Kto je prvým slovenským športovcom s vlastným NFT? Šampión prijal veľkú výzvu

Attila Vegh NFT WEXO

Podoba prvého NFT Attilu Végha (zdroj: WEXO)

#Trend NFT sa vo svete blockchainu teší čoraz väčšej obľube aj na Slovensku. Získava si známe osobnosti a cez nich sa dostáva aj k fanúšikom a všetkým nadšencom digitálnych technológií.

Attila Végh prijal výzvu Majka Spirita

Na Slovensku už dokonca máme aj prvého športovca s vlastnou NFT podobizňou. Je ním legendárny MMA bojovník Attila Végh. Ten je známy ako bývalý šampión Bellatoru, víťaz česko-slovenského „zápasu storočia“, ale aj ako tréner mnohých známych zápasníkov, medzi nimi aj Lajoša Kleina – prvého Slováka v UFC.

Végh sa tak opäť zapíše do dejín. Prijal výzvu od Majka Spirita, ktorý sa stal hlavnou tvárou digitálnej charity organizovanej kryptomenovou platformou WEXO. Jej cieľom je vyzbierať finančné prostriedky pre neziskovú Asociáciu pomoci postihnutým v Piešťanoch (APPA). Známe osobnosti sa tak rozhodli pomôcť.

Majk Spirit a Attila Végh NFT
Attila Végh prijal výzvu Majka Spirita a zapojil sa do digitálnej charity s vlastným NFT.

„Ako športovec a podnikateľ sledujem dianie vôkol seba a musím priznať, že NFT ma zaujalo. Povedal som si, že to musím mať. S tímom už mám pripravený biznisový koncept môjho prvého NFT, ale po vzhliadnutí Majkovho charitatívneho NFT sme náš projekt na chvíľu odložili a naplno sa pustili do spolupráce s WEXO,“ povedal Attila Végh. Jeho NFT bude registrované na blockchaine Cardano a ako darček ho automaticky dostane každý, kto si kúpi alebo kúpil NFT Majka Spirita.

Charitatívne NFT Majka Spirita za tisícky eur

Pilotný projekt digitálnej charity WEXO, ktorý bol postavený na NFT podobizni Majka Spirita, doteraz zaznamenal veľký úspech. Limitovaná edícia sa dostala do predaja v počte 5000 kusov.

Prvé tri NFT sa vydražili za vysoké sumy, najdrahšie z nich až za 7 777 €. Zvyšné NFT tejto série sa stále predávajú za 50 €, pričom ku každému z nich dostaneš spomínané NFT Attilu Végha zadarmo. Získaš tak až dva cenné NFT obrázky. Pre APPA sa vďaka tomuto projektu doteraz podarilo vyzbierať vyše 50 000 €.

Pre všetkých TOP fanúšikov – Nový človek NFT aj so špeciálnymi výhodami

O digitálnu podobu Majka Spirita je však stále veľký záujem. Aj preto aktuálne prichádza ďalšia špeciálna kolekcia slovenského hip-hopera s názvom Nový Človek NFT. Ide o legendárny album, ktorý poznajú zrejme všetci fanúšikovia.

Majk Spirit Novy Clovek NFT
Jednotlivé skladby z albumu Nový Človek môžete získať v NFT aj v takejto grafickej podobe (zdroj: WEXO)

„Od jeho vydania uplynulo už desať rokov a dnes viem, že neovplyvnil iba môj život, ale aj životy ďalších tisícok ľudí. Skladby z tohto albumu zľudoveli, a preto si zaslúžia, aby sme ich posunuli do nového technologického sveta,“ uviedol Majk Spirit.

Na predaj je 19 unikátnych kusov NFT, pričom každá z nich predstavuje jednu skladbu z albumu a je jedinečná svojou grafikou. Predávať sa budú formou elektronickej aukcie na portáli WEXO. Ľudia, ktorí sa stanú vlastníkmi týchto NFT, získajú rôzne vecné darčeky, nekomerčné práva k zakúpenej skladbe, kontakt na manažment Majka Spirita a zároveň voľný vstup do backstageu na všetky jeho koncerty v roku 2022.

Skvelý darček aj dobrý skutok

Technológia NFT chráni originalitu a pôvod elektronických dokumentov ako obrázky, videá, audio nahrávky a podobne. Pokiaľ je tento súbor zašifrovaný do podoby NFT, v záznamoch siete blockchain budeš figurovať ako jeho preukázateľný vlastník. Vďaka tomu je možné rozoznať originály od kópií. Na Slovensku môžeš NFT nakupovať prostredníctvom platformy WEXO, ktorá priniesla prvý slovenský marketplace a obsahuje skutočné unikáty: NFT prvého slovenského umelca, prvého slovenského športovca a teraz aj prvé hudobné NFT vydané na Slovensku.

Kúpou NFT Majka Spirita s Attilom Véghom urobíš hneď niekoľko správnych rozhodnutí súčasne. V prvom rade to môže byť skvelý vianočný darček pre teba, či tvojich blízkych. Keďže ide o prvé  NFT slovenských celebrít, predpokladá sa, že ich hodnota bude v budúcnosti stúpať. Môžu sa tak stať veľmi zaujímavou investíciou aj z pohľadu výnosu. Celý výťažok navyše poputuje na účet neziskovej organizácie APPA. Tá zo získaných prostriedkov uhradí hendikepovaným pacientom aktívne rehabilitácie a zdravotné pomôcky.

VIAC O NFT MAJKA SPIRITA A ATTILU VÉGHA

Attila Vegh a Majk Spirit WEXO NFT

Advertoriál pripravený v spolupráci s CRYPTON DIGITAL, SE.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame