Aká je vôbec prvá digitálna popstar? Podľa mnohých príliš sexuálna

Warner Music čelia obvineniam, že z prvej digitálnej influencerky urobili až príliš vyzývavú popstar (Zdroj: Facebook/Noonoouri)

#Hudobný gigant Warner Music podpísal zmluvu s vôbec prvou digitálnou influencerkou. Jej meno je Noonoouri a pred pár dňami uverejnila svoj prvý singel Dominoes. Jej pieseň a tiež  videoklip k nej ťa môže príjemne prekvapiť moderným zvukom a štýlovým vizuálom, no podľa mnohých je táto digitálna popstar s výzorom tínedžerky prezentovaná až príliš sexuálne.

Kto je Noonoouri?

Vznikla v roku 2018 a za jej vznikom stojí 43-ročný grafický dizajnér Joerg Zuber. Noonoouri začala svoju kariéru ako digitálny influencer, no podobne, ako aj mnohí influenceri z mäsa a kostí, aj ona neskôr vykročila z čisto influencerskeho piesočku smerom k novým formám kreativity. V podstate môžeme povedať, že dospela. Objavila sa v kampaniam pre také svetové značky, akými sú napríklad Dior alebo Valentino. No a jej pieseň Dominoes má po pár dňoch okolo 90-tisíc pozretí.

Asi ťa neprekvapí, že za vznikom videa, hudby a vlastne celého jej digitálneho života stojí niekoľko ľudí. Na piesni „spolupracovala“ s nemeckým producentom a dídžejom Alle Farbenom. Vizuálne a aj hudobne ti môže Noonoouri pripomínať tvorbu Dua Lipy. Podľa niektorých je ale problém v tom, že Noonoouri, ktorá sama pripomína neplnoletú tínedžerku, sa v klipe prejavuje až príliš vyzývavo.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa noonoouri (@noonoouri)

Popstar s telom dvanásťročného dievčaťa

Kritika a negatívne komentáre smerovali hlavne k Warner Music. Tí totiž pravdepodobne stoja za propagáciou bývalej digitálnej influencerky.

„Prečo ju vytvorili tak, že vyzerá ako dieťa? Toto je výzor (speváčky), s ktorým chcú byť vo Warner spájaní?“ komentoval jeden z používateľov sociálnej siete X.

V súvislosti s názorom, že úroveň produkcie Warner Music je čoraz nižšia, a s podpísaním nahrávacej zmluvy, napísal druhý: „A to som si myslel, že nižšie už klesnúť nemôžu.“

Možno ti napadlo, že digitálna popstar Noonoouri sa až príliš podobá na iné popové hviezdy. Nuž, ak áno, tak nie si jediný.

„Ukradli každý aspekt Cherrie, choreografiu, hlas, štýl. A aby toho nebolo málo, dali jej telo 12-ročného dievčaťa. Skutočne prvotriedne,“ vyjadril svoj názor ďalší z komentujúcich.

Hoci Warner Music ešte nepodali oficiálne vyhlásenie k výzoru popstar, vyjadrili sa aspoň k podpísaniu zmluvy.

„Noonoouri je digitálna osobnosť existujúca už dlhú dobu, s ktorou sme podpísali nahrávaciu spoločnosť.“

„Nie je generovaná umelou inteligenciou, hoci AI bola použitá pri vytváraní jej speváckeho prejavu.“

„Talentovaní skladatelia a muzikanti napísali a nahrali jej debutovú skladbu Dominoes a my sa už nevieme dočkať, kedy ju fanúšikovia objavia,“ uviedli Warner Music.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, Unilad.com
Odporúčame