Úspech na všetkých frontoch: Príliš osobná známosť dobyla kinosály, kníhkupectvá aj hudobné rebríčky

Záber z filmu Príliš osobná známosť

Záber z filmu Príliš osobná známosť (Zdroj: Continental film)

#Na Slovensku a Česku vzniká rok od roka stále viac filmov (odmysliac si súčasnú koronakrízu, trend by pokračoval aj naďalej). To je skvelá správa hlavne pre domácich divákov, ktorí majú možnosť vidieť čoraz častejšie svojich obľúbených hercov na veľkom plátne. Pri každom filme je však mimoriadne dôležitá aj popularita a návštevnosť, ktorá zaisťuje vznik nových projektov.


Willa Smitha pred premiérou nového Aladina všetci kritizovali, potom im spadli sánky: Film si získal malých aj veľkých


Len máloktorej snímke sa v našej histórii darilo tak, ako práve tej s názvom Príliš osobná známosť. A to nie len na plátnach kín. Celé to začalo už v roku 2011, kedy spisovateľka Eva Urbaníková vydala rovnomennú knihu, z ktorej sa rýchlo stal bestseller. Tá prináša príbehy troch žien, ktoré sa poznajú, alebo sa spoznajú.

Záber z filmu Príliš osobná známosť
Záber z filmu Príliš osobná známosť (Zdroj: Continental film)

Príbeh, s ktorým sa vie stotožniť každý

Spája ich priateľstvo, muž a malé, päťročné dievčatko. Simona si nanovo buduje život po tom, čo sa rozvedie a syn sa rozhodne žiť s otcom. Natáliu si nájde láska v podobe vdovca s malou dcérkou a obetavou babkou. A Eva aj v dôchodkovom veku zisťuje, že do jej života stále patrí láska partnerská, nielen tá k vnučke. Príbeh si veľmi rýchlo získal množstvo pozitívnych ohlasov od dvorných čitateliek autorky.

Po obrovskom úspechu prvej Urbaníkovej sfilmovanej knihy (Všetko alebo nič v roku 2017 od režisérky Marty Ferencovej) teda nebolo nad čím príliš dlho váhať. Slovo dalo slovo a začalo sa pracovať na filmovej verzii príbehu známeho zo stránok knihy Príliš osobná známosť. A prečo meniť niečo, čo funguje presne tak, ako má?

Známa partia opäť pokope

Režisérskeho kormidla sa teda opäť ujala Marta Ferencová a ľudia si výsledok mohli v kinách pozrieť začiatkom tohto roka, niekoľko týždňov predtým, ako sa kinosály museli definitívne uzatvoriť. A bol z toho úspech tak obrovský, že prekonal aj predchádzajúci film Všetko alebo nič. Ten v kinách videlo počas premiérového víkendu necelých 65-tisíc ľudí. Dokopy sa toto číslo vyšplhalo až na 338-tisíc divákov.

Príliš osobná známosť naplnila kinosály ešte o niečo viac a počas premiérového víkendu ho videlo viac ako 70-tisíc návštevníkov. Historicky prvú Trhlinu (takmer 87-tisíc divákov) síce snímka neprekonala, no aj tak išlo o gigantický úspech pre slovenský film. České ženské trio v hlavných úlohách, Elišku Balzerovú, Tatianu Dykovú a Petru Hřebíčkovú, doplnili slovenskí herci Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš, Chorvát Janko Popović Volarić a srbskí herci Branislav Trifunović a Predrag Manojlović.

Skladba, ktorá ovládla celé Česko a Slovensko

Slovenskí aj českí diváci si film mimoriadne obľúbili a nebyť pandémie koronavírusu, s vysokou pravdepodobnosťou by atakoval popredné miesta v celkovej návštevnosti našich kín. Tu však úspech tohto projektu ani zďaleka nekončí. Zatiaľ čo fanúšikovia knihy a snímky jasali, do rádií prišla nová rovnomenná pieseň od IMT Smile.


Tento zvuk sa objavil už v stovkách filmov a seriálov: Poznáš legendárny Wilhelm Scream, ktorý ovládol Hollywood?


Na skladbe hosťovala česká herečka Nikol Štíbrová a stal sa z nej veľký hit. Počuť si ju mohol z každého rádia, nehovoriac o videoklipe, ktorý do dnešného dňa videlo takmer deväť miliónov ľudí. A to sa rozhodne nepodarí len tak hociktorej slovenskej piesni.

Pokiaľ si nemal možnosť vidieť film Príliš osobná známosť v kinách, teraz máš tú najlepšiu príležitosť. Snímka totiž mieri na televízne obrazovky. Už 8. novembra (v nedeľu) si ju môžeš pozrieť na Jojke o 20:35, prípadne v repríze na Joj Plus, a to v utorok večer. Budeš film sledovať? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie. 

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/Continental Film, mmagazin.sk, csfd.cz
Odporúčame