Sériou Break Point poteší Netflix tenisových fanúšikov: Bez Federera, Nadala aj Djokoviča – o kom teda bude?

Tenisový kurt a ženská hráčka – netflix séria break point

Svetoví tenisti ako hlavní protagonisti Break Point. (Zdroj: Unsplash/Renith R)

#Ak máš rád dokumentárne série a nevyhýbaš sa v rámci nich ani športovým témam, pravdepodobne ťa poteší správa, že Netflix pripravil desaťdielnu show Break Point z tenisového prostredia. Počas jedného roka sledoval výber najlepších mužských (ATP) a ženských (WTA) profesionálnych hráčov.

Pohľad do zákulisia tu nechýba, ale bude to stačiť?

Za tenisovou sériou stoja producenti úspešnej formulovej série s názvom Drive to Survive. Každá epizóda je venovaná jednému hráčovi alebo hráčke, od takzvaného „zlatého chlapca tenisu“ Nick Kyrgios, až po súčasnú tuniskú senzáciu na okruhu, druhú najvyššie umiestnenú hráčku v ženskom rebríčku, Ons Jabeur.

Epizódy ponúkajú fascinujúci pohľad na dianie najvyššej úrovne súťažného medzinárodného športu. Napriek úsiliu tvorcov, sa nedá prehliadnuť otázka, či sa Break Point dokáže vyrovnať prelomovému a vzrušujúcemu projektu Drive to Survive?

Pritiahne séria Break Point dostatočný záujem fanúšikov?

A možno ešte zaujímavejšia otázka znie, pritiahne si táto Netflix séria Break Point dostatočný záujem? Po rokmi a úspechmi overených menách ako Federer, Nadal, Djokovič alebo Serena Williams, ktorých kariéry už skončili alebo sa k tomuto bodu blížia, budú lákadlom aj nové tváre na okruhu?

Asi nie každému sú známe mená ako Félix Auger-Aliassime, Paula Badosa, Matteo Berrettini, Taylor Fritz, Casper Ruud alebo Maria Sakkari. Nesporne talentovaní športovci, ešte nepatria do kategórie „tenisových bohov“, a preto bude zaujímavé sledovať reakcie fanúšikov. Prvých päť epizód už bolo streamovaných na Netflixe, druhá pätica sa predstaví v júni 2023.

Drive to Survive nastavil latku vysoko

Od svojho uvedenia v roku 2019 sa stala séria Drive to Survive jednou z najpopulárnejších a kritikmi oceňovaných dokumentárnych seriálov od Netflixu. Jeho nevídaný úspech niektorých povzbudil k tvrdeniu, že dokonca zachránil Formulu 1.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nevermore Academy skutočne existuje: Aj ty môžeš navštíviť miesto natáčania seriálu Wednesday

Ide o rýchlo sa rozvíjajúcu sériu, ktorá spája akčné dianie F1 na trati aj mimo nej, až po vnútropolitické manévre. Prostredníctvom nej divák dostane nový obraz a motoristických pretekoch, ktoré sa takto priblížia aj nešportovému fanúšikovi. Medzi jednotlivými sériami počet divákov narastal a najväčší nárast možno pozorovať prekvapivo medzi mladými divákmi a ženami.


Pozrieš si sériu Break Point?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame