KRIMI PRÍPADY Démonické hlasy jej hovorili, že zhorí v pekle: Na úbohé dievča poslali exorcistu, pri záberoch tuhne krv v žilách!

Mladé dievča si prešlo hotovým peklom (Zdroj: youtube.com/ ImgEntertainment1)

#Ak sa nechceš báť, prestaň čítať. Príbeh Anneliese Michelovovej totiž patrí k tým najpozoruhodnejším a najstrašidelnejším vôbec. Svoj podiel má na tom aj fakt, že sa jedná o pravdivý príbeh.


Na prvý pohľad milá babička, v skutočnosti sériová vrahyňa: Zabíjala bezbranných ľudí vo vlastnom dome


Ako sa to celé začalo

Príbeh sa odohral v 70. rokoch v Nemecku. Anneliese Michelová pochádzala zo silne veriacej rodiny a vychovávaná bola v prísnej viere. Veď takú budúcnosť mala mať aj naplánovanú. Buď by sa stala mníškou alebo učiteľkou náboženstva. Dôvod, prečo sa tak malo stať, pochádzal z histórie jej matky. Tá mala totiž ešte pred svadbou nemanželské dieťa a zaumienila si, že Anneliese, ktorá sa jej už narodila v manželstve, zasvätí Bohu, aby tak odčinila svoj hriech.

Z Anneliese vyrástlo milé, starostlivé a veriace dievča. Dá sa povedať, že do jej 16 rokov žila pomerne normálne. Všetko sa však nečakane zmenilo, keď sa u mladého dievčaťa objavil prvý záchvat. Bola v škole, kde sa cítila veľmi unavená a odpadla. Po príchode domov si to zamierila rovno do postele a prvýkrát, unavená z možnej choroby, sa pred spánkom nepomodlila. V noci však zažila niečo, čo sa podobá spánkovej paralýze. Následne sa vývin udalostí mierne líši z príbehu od príbehu a tiež z dôvodu, že niektoré príbehy idú do absolútnej hĺbky. My vám to skrátime. Jej rodina sa domnievala, že prežila epilepsiu. To však lekári vylúčili.

Neznesiteľný smrad

Anneliese začala mať viaceré problémy so zdravím. Bola zoslabnutá, dokonca mala zápal pľúc a tuberkulózu. Odišla do sanatória, kde sa mala dať dokopy. Tam však prvýkrát pocítila nechutný smrad, pripomínajúci fekálie. Začala tiež vidieť na stenách tiene, démonické tvory a počula zvláštne zvuky, ktorým nie vždy rozumela. Toto sa prehlbovalo vždy, keď sa začala modliť. Hlasy, ktoré počula, jej vtedy hovorili, že zhorí v pekle a že je prekliata.

Aj napriek týmto okolnostiam doštudovala strednú školu a dokonca nastúpila aj na vysokú. Nechutný smrad však odvtedy ešte pocítila, rovnako neustali ani strašidelné výjavy. Chodila k lekárom, avšak nikto si nemyslel, že by ju posadol diabol. Všetko sa zmenilo pri spoločnej rodinnej večeri, kedy počas modlitby dievča opäť videlo na stenách strašidelného démona. To bol dôvod, pre ktorý sa rodičia rozhodli požiadať o pomoc miestneho kňaza.

Zmena v správaní

Písal sa rok 1973. Dievča dorástlo v 20-ročnú ženu a s otcom sa rozhodla ísť na púť k istému kláštoru. Išli autobusom, ktorí spolu s nimi viezol ďalších veriacich. Všetci mierili na rovnaké miesto. Tam sa však prejavila Anneliesina zmena v správaní. Zatiaľ čo si to ostatní namierili ku kláštoru, jej nohy akoby skameneli a nemohla prekročiť prah brány. Keď sa jej otec spýtal, čo sa stalo, Anneliese prehovorila iným hlasom. Bol hrubý, mužský, chrapľavý a plný nenávisti či nadávok. Dokonca fyzicka napadla miestnu ženu, správkyňu kláštora. Najhoršie je, že keď sa vracali domov, ten nechutný smrad, pripomínajúci fekálie, sa začal šíriť práve z Anneliese.

To však nebolo všetko. Jej život bol ako na horskej dráhe. V jeden deň bola plná energie, verila v dobrú budúcnosť a dokonca si našla priateľa. V iný deň bola slabá, mala záchvaty. Miestny kňaz sa rozhodol požiadať o pomoc iného – skúsenejšieho teológa a exorcistu.

Exorcizmus a demóni

Anneliese, ktorá už v tom čase nevedela vyjsť z domu, pravidelne hovorila mužským hlasom. Aj napriek jej slabote dokázala fyzicky a slovne napadnúť členov rodiny. Dokonca začala útočiť sama na seba. Narážala do stien, čo jej spôsobilo mnohé zranenia a modriny. Keď sa k tomu pridal fakt, že prestala jesť a bola veľmi schudnutá, vyzerala naozaj desivo.

Šok však nastal, keď kňazi, ktorí na nej vykonávali niekoľko procesov, odhalili, že v jej tele prebývajú démoni. Jej hlas dokonca prirovnani k Hitlerovi. Inokedy vraj hovorila po hebrejsky, nevediac si vysvetliť, prečo. V iný okamih len chrčala, prehovárala opäť neznámym mužským hlasom. Do toho sa začala smiať svojím hlasom.

Smrť a rozsudok

Dňa 1. júla 1976 mladé dievča zomrelo. Vážila vtedy iba 31 kilogramov a jej telo bolo posiate jazvami, chrastami či modrinami. Pitevná správa uviedla, že mala tiež zápal pľúc. Desivo však vyznieva, že na nej bolo vykonaných neuveriteľných 67 exorcizmov. Z týchto procesov však bolo urobených niekoľko záznamov, ktoré dodnes desia verejnosť. Súd ich však neuznal. Namiesto toho odsúdil kňazov. Rodičia Anneliese Michelovej odsúdení neboli.

Niektorí ľudia ju však začali považovať za mučeníčku. Z jej hrobu si niektorí dokonca urobili pútnické miesto. Jej život inšpiroval aj filmárov, ktorí chceli osud zvláštnej dievčiny zdokumentovať. Film nájdeš pod názvom The Exorcism of Emily Rose.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, allthatsinteresting.com,
Odporúčame