Priateľ chce vyskúšať análny sex, no ja mám strach – čo čakať? Opýtali sme sa vzťahovej a sex koučky

včasný sexuálny debut

Tlačová správa/Ruzovyslon.sk

Dobrý deň,

Môj priateľ chce vyskúšať análny sex, ja sa toho bojím. Neviem čo mám od toho čakať, je mi trápne preberať to s ním.

Dominika 


Keď sa spomenie análny sex, tak nás napadne veľa predsudkov, strach z uniknutia stolice alebo nás zovrie úzkosť, ktorá nám zabráni preskúmať danú oblasť. 

Análny sex môže byť veľmi príjemný, vďaka nervovým zakončeniam a ak je robený správne, ale treba na to dávku zrelosti a otvorenú myseľ. Avšak nikdy nikoho netlač do niečoho, čo nechce. Ak nechcem mať takýto sex, je to úplne v poriadku, každý máme radi niečo iné a treba to rešpektovať. Sex je zábava, len keď sa všetky strany pri ňom cítia dobre a všetci zúčastnení s danou aktivitou súhlasia počas celého procesu – je úplne v poriadku, kedykoľvek povedať nie.

Ako na to, ak si chcem análny styk vychutnať naplno?

Uisti sa, aby si sa najprv vyprázdnila

Treba mať však na pamäti, že sme ľudia, čokoľvek príde, je vítané, netreba sa za to hanbiť. Je chytré mať poruke vlhčené obrúsky, prípadne, ak sa stane nehoda, mať možnosť sa osprchovať. Po ťažkých jedlách to radšej nechajte na inokedy. Najvhodnejšie je vyprázdniť sa na toalete a následne sa osprchovať.

Vyber si svojho partnera rozumne

Niekoho, komu môžeš dôverovať a s kým sa vzájomne rešpektujete. Kto kedykoľvek prestane, ak ti niečo nebude príjemné a s kým môžeš objavovať veci postupne. 

Nekopírujte porno a choďte na to pomaly

Nielen pri análnom styku je dôležité uvoľniť sa psychicky aj fyzicky. Najviac si ho dokážete vychutnať, keď sa vopred naladíte, keď si doprajete čas na predohru, keď už krv prúdi v žilách. Urobte si pohodlie, aby ste sa mohli úplne uvoľniť. Ak sa na to ide príliš rýchlo, môže to spôsobiť bolesť, dokonca trhliny, preto je dôležité dopriať si čas.

Komunikuj pred, počas a po

Keď otvorene hovoríme o tom, čo očakávame a aké sú naše hranice (príklad: dnes len 2 cm a len s prstami) pomôže nám to cítiť sa bezpečne a ponoriť sa naplno do zážitku. Muž by sa mal pýtať sa partnerky, ako to cíti, čo práve potrebuje. Povedz partnerovi, čo je príjemné, kde chceš aby spomalil, alebo zmenil spôsob dráždenia. Ak ti je niečo nepríjemné, vždy to povedz partnerovi a hneď prestaň, spomaľ, prípadne zmeň tempo alebo priebeh. 

Lubrikuj

Čo najviac. Použiť môžeš vhodný lubrikant na tento účel, prípadne organický olej vhodný na análny styk. Konečník na rozdiel od vagíny neprodukuje prirodzené zvlhčovanie. Čím viac lubrikuješ, tým môže byť aktivita príjemnejšia. Nie nadarmo sa hovorí, kto maže, ten jede. 

Začni  malými krokmi

Ideálna predohra alebo masáž celého tela spôsobia, že sa telo uvoľní a je viac otvorené prijímať potešenie. Ak je druhá strana na to pripravená, pomaly vsuň dnu dobre nalubrikovaný malíček a nechaj ho tam chvíľu pôsobiť, aby si jej telo zvyklo na nové senzácie. Ak pocítiš nejakú bolesť alebo je niečo nepríjemné, len spomaľ a vráť sa o krok späť. Ak je to príjemné, môžeš sa ďalej hrať, vsunúť iný prst, prípadne dva. Ak máte po ruke análny kolík, vyskúšať aj ten a až nakoniec nechajte vsunúť postupne penis. 

Používaj ochranu

Ak ste neboli testovaní na sexuálne prenosné choroby, nezabudni na ochranu, pretože análny sex zvyšuje šancu prenosu HIV, syfilisu, žltačky a kvapavky.

Experimentujte s polohami a hrajte sa

Vyskúšaj aj iné polohy, prípadne zahrň do procesu stimuláciu klitorisu, vulvy alebo penisu, ale len s rukou, ktorá nebola v blízkosti análneho otvora.

Poriadne sa umy

Je veľmi dôležité aby ste NIKDY nedávali nič, čo bolo vo vnútri konečníka, do alebo blízko vagíny, bez toho, aby ste to najprv dôkladne vydezinfikovali, čo platí o prste, penise či sexuálnych pomôckach, ktoré ste použili, pretože riskuješ škaredú bakteriálnu infekciu. Pri rim job, orálnej stimulácii análneho otvora, je vhodné použiť ochranu (dental dam), ak chceš predísť prenosu baktérií.

V prípade potreby sa vyprázdni a vždy sa po análnom styku umy vodou a ph neutrálnym mydlom v oblasti genitálií. Urob tak so všetkým, čo bolo použité pri análnom styku.  

Dopraj si starostlivosť po

Čo práve potrebuješ, podľa osobných preferencií. Porozprávaj sa o zážitku s partnerom, aké to pre teba bolo a neboj sa to vyskúšať znova.


Ak máš otázku, prípadne hľadáš podporu pri riešení problému týkajúceho sa sexuality, intimity a vzťahov, kontaktuj vzťahovú a sex koučku Simonu. Pokojne sa jej ozvi priamo na e-mail hello@simonamacorova.com, cez Instagram, alebo Facebook.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame