Exmanželka Presleyho chváli nový film Elvis: Podľa nej hlavný herec zvládol úlohu na jednotku, čaká nás nové Bohemian Rhapsody?

Austin Butler ako Elvis Presley

Austin Butler ako Elvis Presley (Zdroj: Wanrer Bros.)

#Niektorí už mali možnosť vidieť hudobnú novinku Elvis režírovanú svojráznym a farebný režisérom Buzom Luhrmannom. Hlavú úlohy si v nej strihnú Austin Butler (ako Elvis, pochopiteľne) a oscarový Tom Hanks. Jedným z tých, ktorí už film videli, je aj Priscilla Presley, exmanželka jedného z najslávnejších amerických spevákov všetkých čias.


Sequely zabíjajú originálnu tvorbu: O pár rokov si v kinách okrem Marvelu a DC nič iné nepozrieme, prečo?


Butler je podľa Presleyovej fenomenálny

„Príbeh je o vzťahu medzi Elvisom a Colonelom Parkerom (Hanksom),“ vysvetľuje Priscilla. „Je rozprávaný veľmi vierohodne a tak kreatívne, ako to v tejto branži dokáže len Buz.“ Hlavného protagonistu, Austina Butlera, mimoriadne chváli a jeho výkon ocenila slovom „fenomenálny“.

„V polovici filmu sme sa Jerrym (Elvisov bratranec) pozreli na seba a povedali sme ‚WOW‘! Austinovi patrí veľké bravó. Vedel, že na svoj výkon potrebuje veľa odvahy a rozvahy. Počas danej scény musel byť mimoriadne nervózny, viem si to predstaviť. Zvládol to však na výbornú, okomentovala Butlerov výkon Priscilla Presley.

Čaká nás nové Bohemian Rhapsody?

Manželia sa po prvýkrát stretli ešte v roku 1959, keď mala Priscilla ešte len 14 rokov. Vzali sa o osem rokov neskôr, presne počas búrlivého obdobia, ktoré zmenilo Elvisovu kariéru. Spoločne mali dcérku Lisu Marie, avšak ich manželstvo po piatich rokoch stroskotalo.

„Je nám jasné, že príbeh nemá šťastný koniec,“ hovorí ďalej Priscilla. „Ale myslím, že vďaka tomuto filmu diváci o niečo viac pochopia Elvisovu cestu a to aj vďaka režisérovi, ktorí dáva do svojich filmov srdce aj dušu, nehovoriac o tých dlhých hodinách jeho práce.“ Luhrmann je režisérom dnes už slávnych filmov Veľký Gatsby s Leonardom DiCapriom a muzikálu Moulin Rogue.

Snímka bude mať až 157 minút, čo si ale podľa nás určite zaslúži. Vidieť by sme mali zrod, krízu a aj prerod jedného z najlepších spevákov svojej doby. To všetko bude okorenené hudobnými číslami známych hitov. Áno, znie nám to ako nové Bohemian Rhapsody. A ak sa chceš presvedčiť na vlastné oči, musíš zájsť do kina. Slovenská premiéra je naplánovaná na 23. júna.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, thenationalnews.com
Odporúčame