Prelomový album Majselfovej kariéry: Zaspomínali sme si na výborný projekt EDEN

Majself

Throwback na Majselfov album EDEN (Zdroj: index.sme.sk)

#Sadli sme si za klávesnicu s týmm, že čo ti dnes prinesieme za throwback. Radi totiž spomíname na dobré albumy z našej slovenskej rapovej histórie posledných, ale aj dávnych rokov. Tentokrát sa spolu pozrieme späť do minulosti na album, ktorý v našich spomienkach rezonuje posledné obdobie hneď z viacerých dôvodov. Je to nielen nadčasový projekt, ktorého sila a emócie budú aktuálne asi vždy, ale takisto ide aj o album z roku 2015… Práve na ktorý sme spomínali v nedávnom článku, pretože ten rok bol azda jedným z vôbec najplodnejších na domáce albumy za posledné desaťročie.

Aby sme to teda ale špecifikovali bližšie, a teda z názvu tohto článku to už asi aj sám tušíš… Dnes si spolu s tebou chceme pripomenúť výborný Majselfov album s názvom Eden. Poďme spolu na to!

Zlomový Majselfov album?

V tomto duchu sme otvorili tento článok a či už súhlasíš alebo nie, máme na toto tvrdenie aj zopár podkladov. Album Eden sa dočkal rovno siedmich videoklipov, ale nielen tie, aj obyčajné audiá si na YouTube pozreli celé státisíce ľudí. Iste, Majself mal na svojom konte silné hymny už aj predtým, ale práve v trackliste tohto projektu sme dostali skladby, ktoré ho podľa nášho názoru naozaj vystrelili.

Môžeme sa hrdo pýšiť tým, že vo svojej zbierke máme doma podpísaný originál, pričom si spomíame veľmi presne, že to bol konkrétne klip „Interstellar“ DJ-om Metysom, ktorý nás presvedčil ku kúpe tohto projektu. Ide o jeden z najsilnejších trackov albumu a jeho atmosféra je naozaj super. Túto zároveň skladbu tak ako aj všetky ostatné produkoval vtedajší Majselfov dvorný producent Grizzly, a teda po správnosti ide aj o ich spoločný album. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Uprising tento rok poteší aj fanúšikov hip-hopu a elektroniky

Jedným z prvých trackov k tomuto albumu bola aj skladba „Teraz“, ktorá dostala videoklip od Aroganta. Ten svojho času takisto tvoril hudbu, pričom sa ale často aj presne takto podpisoval pod hudobnými videoklipmi.

Najemotívnejšia skladba projektu

Keď si spomíname na album Eden, bolo by hriechom nespomenúť track, ktorý z celého tracklistu ďaleko vynikal nad všetkými ostatnými. Ide totiž konkrétne o skladbu s názvom „Nevinná“, ktorá je špeciálna svojim príbehom. Majself v nej totiž rapuje o skutočnom dievčati, ktoré si prežilo hrôzy zo samotného textu a dokázala sa po tom všetkom napriek osudu postaviť nazad na vlastné nohy. 

Tento track je naplnený emóciou, storytellingom, atmosférou, odkazom… Jednoducho všetko to, čo si na Majselfovej tvorbe ceníme najviac, pričom faktor skutočného príbehu tomu na tej hĺbke dodal ešte viac. Boli sme zároveň niekoľkokrát svedkami, ako to ľudia dokázali prežiť aj na koncertoch, takže rozhodne sme to nemohli nespomenúť. 

Zhrnutie

Album Eden rozhodne patrí k tomu najkvalitnejšiemu, čo sa v ten spomínaný rok 2015 na našej rapovej scéne urodilo. Zahosťovali si na ňom ľudia ako Rest, DJ Metys, Idea, Plexo, Elpe, Danosť alebo aj Kali a Majself spoločne s Grizzlym vtedy vytvorili čosi výborné. Aj po vyše ôsmych rokoch nás stále tieto tracku nútia kývať hlavami a určite ti odporúčame si to vypočuť po tých rokoch zase taktiež!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame