Prehistorická planéta je späť: V máji sa dočkáme 2 série a opäť si rozšírime obzory!

V Prehistorickej planéte ožívajú dnešné fosílie (Zdroj: Pexels.com/Marcus Lange)

#Ak sa k tebe dostala prvá séria Prehistorickej planéty, tak si zistil/a, že cestovanie v čase je skutočne možné! Teda, aspoň na filmovom plátne, pretože použité CGI efekty tohto veľkolepého seriálu ničím nepripomínajú gýčové prírodopisné filmy, ktoré roky drancovali naše vnímanie sveta dinosaurov.

Spojenie technológií a zistení ľudského bádania

S Prehistorickou planétou sa presunieš späť v čase až o 66 miliónov rokov, do obdobia kriedy, a odkryješ čaro i krutosť dávno vyhynutých dinosaurov. V seriáli z produkcie BBC Studios Natural History Unit (ktorá stojí aj za uznávaným dokumentárnym cyklom Planet Earth) sa spojili poznatky a najnovšie objavy vedcov, paleontológov, animátorov a producentov.

Dočkáš sa teda nielen vizuálneho zážitku (vďaka najnovším CGI technológiám), ale aj informačne nabitej  cesty! Druhá séria bude opäť päťdielna (dĺžka epizódy je 40 minút) a streamovacia služba Apple TV+ ju bude vysielať od 22. mája.

Skvelé hodnotenia a veľké mená!

Už prvá séria získala viaceré ocenenia a na IMDb má hodnotenie až 8,4/10 a na Rotten Tomatoes až neuveriteľných 100%. Môžeme len dodať, že skutočne oprávnene, pretože sa na seriáli podieľajú také mená, ako Hans Zimmer (oscarový producent a skladateľ filmovej hudby) či Jon Favreau (režisér a herec, známy najmä z MCU).

Kto ťa bude seriálom sprevádzať? Predsa najznámejší popularizátor prírodných krás, David Attenborough, po ktorom je dokonca pomenovaná i fosília predátora stará 560 miliónov rokov. Ak si sa nenamotal/a na tieto mená, mrkni sa na trailer prvej série Prehistorickej planéty!

V čom bude 2 séria iná?

Popri skúmaní ďalších pradávnych biotopov sa v seriáli prvýkrát stretneme s dlhokrkým bylinožravcom Isisaurom a opereným lovcom Pectinodonom. Tvorcovia sa rozhodli narušiť stereotypy o týchto živočíchoch, ktoré ich vykresľovali len ako nemilosrdných zabijakov, a divákom ponúknu napríklad pohľad na hlboký rodičovský cit Pectinodona.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kráľovský nález hodný zlata: Chceš vedieť, aký vzácny tovar prevážal 500-ročný vrak lode pri Baltskom mori?

To všetko sa bude odohrávať na pozadí indických aktívnych sopiek, močiarov Madagaskaru či hlbokých oceánov obkolesujúcich Severnú Ameriku. Druhá séria má vonku už aj trailer, tak sa pozri, čo si pre teba Apple TV+ pripravila!

Dáš Prehistorickej planéte šancu?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame