PREDSTAVUJEME: Brunty – má 19 rokov a má čo povedať

Vždy sme veľmi radi, keď môžeme odpropagovať človeka, ktorý má v sebe zápal, čo je potrebný na to, aby bol v budúcnosti úspešný. Dnes bude reč o stále tínedžerovi, českom mladíkovi Bruntym, ktorý má len 19 rokov, ale potenciál, aby sme o ňom v najbližších rokoch počúvali v súvislosti s novými skladbami  a albumami.

„Rap a hip-hop počúvam od svojich trinástich rokov. Vždy ma veľmi bavilo písať texty, ale teraz skôr robím freestyle,“ povedal v úvode Brunty. „Po prvý raz som bol v štúdiu na jeseň roku 2017, kde mi dosť pomohol olomoucký raper a taktiež môj kamarát Dwayne Carter. Uňho v štúdiu nahrávam prakticky dodnes,“ pokračuje a približuje nám jeho príbeh.

„Zo začiatku som používali beaty z internetu. Prvý track s poriadnou produkciou bola vec Fresh, kde beat robil známy DJ Feri.“ Brunty je zaujímavý človek, ktorý sa nehanbil hovoriť o svojich začiatkoch. „Na strednej škole som stretol kamaráta a teraz producenta Tomáša (Dopee), ktorý robí hudby, s ktorými som veľmi spokojný. Teraz sme spolu dali dohromady EP s názvom Poznámkový blok, pričom prvý track s rovnakým menom ako celý názov je už aj online.“

https://www.youtube.com/watch?v=g28a5bcfE3E&ab_channel=BruntyOfficial

„EP bude o dosť zlom období môjho života – o drogách, ľudských krysách, nenávisti a tak ďalej. Píšem o rôznych negatívnych veciach zo života, pretože rap ako taký je pre mňa ten najlepší psychiater,“ vysvetľuje koncepciu svojho hudobného produktu. „Mám rád skoro akýkoľvek rap, ale najviac cením boombapy. Hlavné je, aby text dával zmysel a mal aspoň trochu hlavu a pätu. Naopak, čo neznášam je mubble rap.“

„Treba si uvedomiť, že rap nie je len flow, ale aj lyrika. Je až smutné, že po lyrickej stránke sa rap pomaly stráca, preto to robím po svojom a tvorím si okolo seba svoj svet, svoju bublinu. Každým dňom som ďalej a ďalej, pričom mi je jedno, čo si kto myslí. Ak som spokojný ja, tak mi to stačí,“ zakončil svoj prehovor. Brunty má podľa všetkého v hlave upratané a vie, čo chce najviac. My mu držíme palce, aby si dokázal splniť svoje (nielen) hudobné sny.

Odporúčame