Predajú ti prútik Harryho Pottera aj helmu zo Star Wars: Dvaja bratia rozbehli originálny e-shop

FantasyStore.

Bratia Petríkovci Zdroj: FantasyStore

#Fantasy príbehy nám poskytujú miesto, kam môžeme uniknúť z reality, oddýchnuť si a cítiť sa lepšie, povedala Emma Watson pri stretnutí hercov z Harryho Pottera po dvadsiatich rokoch. A práve vďaka fantasy príbehom si bratia Martin a Richard Petríkovci splnili svoj sen. Od roku 2017 totiž prevádzkujú internetový obchod, v ktorom si príde na svoje každý filmový a seriálový fanúšik.

Prvý krok bol trochu vedľa

Dvaja bratia z Bratislavy sami odjakživa milovali sci-fi a fantasy filmy ako Hviezdne vojny či marvelovky. Práve táto vášeň ich priviedla k tomu, aby sa svojmu koníčku venovali naplno aj pracovne. Začínali pritom od nuly.

E-shop FantasyStore.sk rozbiehali svojpomocne a priznávajú, že im všetko nevyšlo na prvý pokus. Začínali s predajom gadgetov na mobilné telefóny zo sveta Marvelu a DC Comics, no vôbec im to nešlo. Celý sortiment museli napokon úplne vyradiť. „Presne o tom to je. Človek, ktorý chce uspieť, musí neustále vymýšľať niečo nové, inovovať a prispôsobovať sa trendom,“ prezrádzajú bratia.

Meč z Game of Thrones aj maska Ironmana

Po tom, čo zanechali prvotný sortiment a začali hľadať iné, originálne produkty, obchod sa im začal rozbiehať. Boli však mladí a učili sa postupne. „Naše začiatky boli – ako by som to nazval – amatérske. Najviac nás potiahla vpred spätná väzba našich zákazníkov na sociálnych sieťach. Vďaka tomuto načúvaniu ich feedbacku sa nám darí rásť prakticky každým rokom,“ vysvetľuje Richard Petrík.

Dnes na slovenský trh prinášajú niečo, čo tu predtým nebolo. Vo FantasyStore si môžeš kúpiť takmer všetko zo sveta filmov, seriálov aj videohier. Či už hľadáš masku Ironmana, meč hrdinov z Game of Thrones, hrnček či plagát s obľúbeným seriálom, bratia Petríkovci to určite majú. A ak to práve nemajú, zoženú to. 

„Ohlasy na naše služby sú vo všeobecnosti veľmi pozitívne. Aj v prípade, že sa niečo nepodarí, vždy riešime problémy k spokojnosti klienta. Máme množstvo už by som to nazval kamarátov, ktorí si u nás objednávajú pravidelne. Toto nás, samozrejme, veľmi teší,“ tvrdia.

FantasyStore.
Zdroj: Adobe Stock

Najprv e-shop, potom kamenný obchod

V roku 2017 Martin s Richardom najprv vytvorili e-shop. Výber správneho riešenia nepodceňovali, práve naopak. „Prieskumom trhu a intenzívnym porovnávaním sme prišli na to, že tá správna cesta pre nás ako pre začiatočníkov v e-commerce biznise je vytvoriť si e-shop na Shoptete. Zaujala nás dobrá cena, výborné referencie a množstvo partnerov, ktorí sú pripravení pomôcť,“ spomínajú.

Vďaka Shoptetu funguje už takmer 30-tisíc obchodov. Mnohí začínajúci podnikatelia si službu pochvaľujú najmä pre jej jednoduchosť. Aj začiatočník si vďaka nej dokáže naklikať svoj vlastný e-shop a začať tak s vlastným biznisom. Pomôžu mu aj predvybrané šablóny vzhľadu. Keď rozbehli fungujúci e-shop, mohli sa zamerať na kamennú predajňu. „Jej otvorením sme potvrdili vôľu prinášať našim zákazníkom pridanú hodnotu,“ hovoria. Zákazníci si môžu prísť tovar pozrieť na vlastné oči či prebrať si objednávku z e-shopu.

Čo sa pozerá, to sa predáva

FantasyStore dnes medzi konkurenciou vyniká najmä množstvom skladových zásob a výbornými cenami, podarilo sa im otvoriť aj kamennú predajňu. Zákazníci tak postupne pribúdajú, predaje rastú, ale sú často závislé od aktuálnych trendov. „Predaj týchto vecí sa silno odvíja od vysielania daných filmov a seriálov na televíznych obrazovkách, v kinách či na streamovacích platformách,“ ozrejmuje Richard.

Spolu s bratom pravidelne sledujú plánované seriálové novinky či filmové premiéry a podľa toho pripravujú zásoby sortimentu, o ktorý bude zaručene najväčší záujem. A možno vás to v dnešnej dobe prekvapí, ale v kurze sú stále čarodejníci. „Najviac sa zrejme predávajú produkty týkajúce sa filmovej série Harry Potter, no je to rôznorodé,“ uzatvárajú.

ROZBEHNI VLASTNÝ BIZNIS SO SHOPTETOM

Shoptet.
Zdroj: Shoptet
Zdroj: PR článok
Odporúčame