Prečo sa Twix volá Twix? Výrobca prezradil význam názvu obľúbenej sladkosti

Ak si doteraz nevedel prísť na to, prečo sa tyčinky Twix volajú práve Twix, dnes sa to dozvieš (Zdroj: Pixabay/Alexas_Fotos)

#Názvy známych sladkostí sú pre nás bežnými pojmami a zvyčajne presne vieme, čo si pod nimi máme predstaviť. Rozmýšľal si už ale niekedy nad tým, prečo sa tvoja obľúbená maškrta volá práve tak, ako sa volá? Ak áno, nie si ani zďaleka jediný. Jeden z používateľov Twitteru bol natoľko zvedavý na význam názvu tyčiniek Twix, že na sociálnej sieti kontaktoval priamo výrobcu. A ako informuje Ladbible, odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

Odpoveď od samotného výrobcu

Na obľúbených čokoládových tyčinkách s karamelom si možno rád pochutnáš aj ty, no tušíš, prečo dostali práve meno Twix? Či už máš nejaké tipy, alebo nie, vďaka jednému z používateľov Twitteru sme sa dozvedeli odpoveď priamo od výrobcu.

Používateľ Twitteru @gofooji o údajnom pôvode názvu Twix niekde čítal, no to mu nestačilo. Chcel mať istotu a tak sa rozhodol opýtať toho najdôveryhodnejšieho zdroja. No a ako sa napokon ukázalo, ide vlastne o celkom jednoduchú skratku.

Ak si myslíš, že za názvom Twix sa skrýva vtipný zážitok alebo situácia, mýliš sa (Zdroj: Unsplash/Midas Hofstra)

A čo tak M&M’s?

„Niekde som čítal, že Twix je skratka pre ,twin biscuit sticks‘. Môžete to potvrdiť alebo vyvrátiť?“, napísal na sociálnej sieti a označil oficiálny profil výrobcu.

Aj keď nevieme, kde by v názve Twix mohlo byť skryté slovo „biscuit“, @gofooji dostal odpoveď a ukázalo sa, že bol naozaj blízko.

„Skoro! Je to skratka pre ,twin sticks‘“, reagoval výrobca.

Tyčinky Twix nie sú jedinou sladkosťou, ktorej názov mnohým vŕtal v hlave. TikTokerka @condimentclaire ešte v apríli svojim sledovateľom vysvetlila, ako vznikli cukríky M&M’s a zároveň ich názov. V tomto prípade to ale nebolo ani zďaleka také jednoduché a za vznikom týchto cukríkov stojí mnoho dramatických udalostí.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk., Ladbible.com
Odporúčame