Ani tebe sa v týchto horúčavách nič nechce? Vďaka tomuto videu sa môžeš poprechádzať v daždi po Central Parku

Letecký záber na Central park

Central park je jednoducho úchvatný (Zdroj: Unsplash/Jermaine Ee)

#Kto by nepoznal slávny Central Park, veľký verejný mestský park obdĺžnikového tvaru s rozmermi 4 km × 800 m v mestskej časti Manhattan v meste New York. Bol otvorený v roku 1859 a odvtedy je celosvetovým unikátom. Ročne ho navštívi okolo 25 miliónov návštevníkov, čo z neho robí najnavštevovanejší mestský park v Spojených štátoch


Cestovateľ Peter zažil New York na vlastnej koži, typické pamiatky však neodporúča: Sú preplnené, v rade si postojíš aj celé hodiny


Okrem toho patrí aj medzi najznámejšie mestské parky na svete, pretože sa objavil v mnohých filmoch a televíznych programoch. Prevádzkuje ho súkromná nezisková organizácia. Od roku 1963 patrí medzi národné historické pamiatky.

Letecký záber na Central park
Central park patrí k najznámejším parkom na svete (Zdroj: Unsplash/Barron Roth)

Hoci väčšina parku vyzerá prírodne, v skutočnosti je vytvorený umelo a obsahuje niekoľko umelých jazier, chodníky, dva štadióny na korčuľovanie, útočisko pre divočinu a trávnaté plochy používané na rôzne športové podujatia, ako aj ihriská pre deti. Park je populárnou oázou pre migrujúce vtáky a takisto aj pre pozorovateľov vtákov.


VIDEO Jedinečné vzdušné zábery, ktoré šokujú: Leteckí akrobati sa vybláznili nad New Yorkom a riekou Hudson


10 km cestu okolo parku využívajú bežci, cyklisti a korčuliari, predovšetkým cez víkendy po 19. hodine, keď je zastavená automobilová doprava. Vďaka skvelému videu sa po ňom vieš poprechádzať úplne zadarmo a z pohodlia svojho domova. A kto vie, možno ťa práve tieto zábery presvedčia zabookovať si letenky do New Yorku.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/IURETA e, Wikipedia/Central Park
Odporúčame