Kontroverzné satirické video o očkovaní: Ako by to vyzeralo, keby bolo očkovanie skutočne povinné?

Očkovanie

Ako by to vyzeralo, keby boli vakcíny skutočne povinné? (Zdroj: Unsplash/Mufid Majnun)

#Mnohí ľudia, hlavne tzv. „antivaxeri“ tvrdia, že súčasné očkovanie je vďaka nariadeniam priam až povinné či „dobrovoľné nasilu“. Mladí tvorcovia zo satirického YouTube kanálu Československá televízia sa rozhodli túto tému uchopiť v doslovnom slovazmysle a situáciu s očkovaním posunúť v čase do socialistického Československa.

JEDEN VÍRUS verzus CELÉ ČESKOSLOVENSKO.
A nadišiel čas s ním skoncovať. Ústredný výbor KSČ sa rozhodol zaviesť povinné očkovanie sovietskou vakcínou SOLARIS 5.0. A kto sa očkovania odmietne zúčastniť, aj tak sa ho zúčastní. A že bude skutočne povinné sa vydal zdokumentovať štáb relácie ČERVENÁ SIRÉNA v spolupráci s Civilnou obranou, Československou ľudovou armádou a Verejnou bezpečnosťou.
OČKOVANÍM PROTI KORONE, ZDRAVÍ, SVORNÍ V JEDNOTE!

Satirické video s názvom POVINNÉ OČKOVANIE V ČSSR nemá za účel spochybňovať význam a proces vakcinácie, ba naopak – vykresliť množstvo absurdných konšpiračných úvah, ktoré žiaľ dodnes kolujú o očkovaní medzi bežnými ľuďmi, ktorí odhovárajú svojich známych a okolie reťazcom pochybných úvah a nepodložených informácií z neoverených zdrojov. Možno práve takto by bývalý režim informoval či skôr neinformoval o procese vakcinácie, pokiaľ by koronavírus vypukol pred vyše než 30. rokmi na našom území.

Tvorcovia parodujú aj nechválne známe osoby z prostredia alternatívnych medicínskych poradní. Rolu vo videu si „strihol“ aj JAKUB GULÍK, ktorého možno poznať zo stand-up show SILNÉ REČI. Úspešný komik spolupracoval aj na scenári.

„Video sme sa snažili točiť v čo najautentickejšom dedinskom prostredí, ktoré sme našli v krásnej dedinke KRIVOKLÁT, ktorá leží v Bielych Karpatoch na Považí. Aby video dostalo atraktívnejší vzhľad zohnali sme aj vzácne historické vozidlá ako sú PRAGA V3S (s pôvodným využitím ako poľný röntgen), sanitku ŠKODA 1203 TAZ, či dve autá Verejnej bezpečnosti.“

Mladíci z Československej televízie už tému koronavírusu v ČSSR spracovali v predošlých dieloch fiktívnej relácie Červená siréna, ktoré nájdete na ich YouTube kanáli.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame