Považská Bystrica je dokonalým mestom na tvoj najbližší výlet: Najlepšie tipy na gastro nájdeš len u nás!

považský hrad

Považská Bystrica ponúka veľa (Zdroj: Wikimedia Commons Kateryna Baiduzha)

#Teplé dni sú ako stvorené na cestovanie a mnohí z nás prepadli čaru objavovania krás Slovenska. Známe miesta sa ľahko okukajú, vybrať sa preto odporúčame do menej populárnych lokalít. Napríklad taká Považská Bystrica. Leží v severnej časti Vážskeho podolia, v obklopení Manínskej vrchoviny a výbežkov pohoria Javorníky. Ak plánuješ v blízkej dobe cestovať do tohto mesta, vybrať sa môžeš napríklad na ruinu Považského hradu. Ak si sa tu ocitol len tak, náhodou, poradíme ti, aké miesta sa oplatí navštíviť. Prinášame ti prehľad možností, kde a za koľko sa tu môžeš ubytovať, ale aj miest, kde sa dobre naješ.

Pizzeria Toscana

Klasickú pizzu mal už asi každý z nás, ale takú neobyčajnú len málokto. Práve v tejto pizzerii ponúkajú okrem klasického pšeničného pizzového cesta aj pizzu z bezlepkového či špaldového. Vyberať môžeš z ponuky až 41. druhov pízz.

Burger Corner

V tomto burgrovom raji okrem nekonkurenčných burgrov môžeš okúsiť aj chuť Mexica v podobe Tacos. Táto typická mexická pochutina sa skladá z hovädziej zmesi, nachos/hranoliek, syra Cheddar, rukoly, jalapeňo a cesnakového dressingu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Burger Corner (@burgercornerpb),


Slovensko spoznalo dedinu roka: Papradno je nádherným miestom, ktoré si rozhodne zamiluješ aj ty


Top Caffé

Po dobrých raňajkách či obede, je pre niekoho nevyhnutné nájsť si čas aj pre lahodnú kávu. Táto kaviareň, ktorá už 8 rokov poskytuje svojim zákazníkom jedinečnú chuť pravej talianskej kávy Pascucci, patrí medzi elitné v Považskej. Každý správny kávičkár vie, že nie je káva ako káva. Preto tá, z Top Caffé, splní zaručene každého očakávania. Či už chuťové alebo aj tie vizuálne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kaviareň (@topcaffepb),

Banco del Peru

Návštevou tejto reštaurácie objavíš v jedálnom lístku zaujímavú kapitolu. Polievkový špeciál v podobe krémovej cesnakovej v chlebe je vyhľadávanou pochutinou u miestnych, ale aj pocestných. Množstvo návštevníkov fotografuje túto raritu a zdieľa ju na sociálnych sieťach.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Králiková (@baska_kr),

Salt and sweet

Ak patríš do skupiny ľudí, ktorí sa stravujú výlučne zdravo, určite sa potešíš, že v Považskej nájdeš túto prevádzku. Od klasických reštaurácií a podnikov sa líši tým, že okrem obedového menu disponuje aj širokým sortimentom šalátov. A nie len tak nejakých šalátov. Obsahujú najmä pohanku, kus-kus, bulgur, a atypickú zeleninu.


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Gino Park Palace

V miestnej časti Považskej Bystrice zvanej Orlové, nájdeš až 4-hviezdičkový hotel, ktorý disponuje rovnako hviezdičkovou reštauráciou. Ak túžiš po niečom typickom slovenskom, ale bryndzových halušiek máš už dosť, zabehni si tam po dezert z bryndze. Ver mi, len pri jednom neostaneš.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Gino Park Palace**** (@ginoparkpalace),

City Restaurant

Reštaurácia okrem bohatej ponuky chutných jedál ponúka aj špecialitu pre každý maškrtný jazýček v podobe sépiového risotta s grilovanými krevetami. Podnik je populárny aj medzi slovenskou smotánkou a ak budeš mať trošku šťastia, máš šancu stretnúť tam Ega, Daru Rolins či Rytmusa nie len ako zákazníkov, ale aj ako vystupujúcich na niektorej z organizovaných akcií tejto reštaurácie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa City Restaurant (@city_restaurant),

Ak si sa už do sýtosti najedol…

Poď si prečítať pár odporúčaných typov na prespatie. Ak si nepotrpíš na luxus a radšej investuješ peniaze do niečoho iného, v hoteloch Garni a Bothe € a v penzióne Manín za izbu na jednu noc zaplatíš už od 25 €. V prípade, že si chceš dopriať lepšie pohodlie, upriam pozornosť na Penzión Bystrica. Za najlacnejšiu izbu pre jednu osobu za noc zaplatíš 50 € a za najdrahšiu 63 €.

V Gino Park Palace sa ocitneš v siedmom nebi. Priprav si však vyššiu hotovosť alebo kredit na karte. Sumy za izbu na noc sa tam začínajú pri čiastke 100 € a končia až pri 150 €. Je len na tebe, kedy a za akým účelom navštíviš toto mesto na severozápade Slovenska. Veríme však, že sa našimi tipmi necháš inšpirovať.

Tip na výlet: Ak patríš medzi dobrodruhov, vyber sa na Považský hrad. Čaká ťa krásny výhľad a jedinečná atmosféra. Ďalšími miestami, kam sa vybrať je napríklad Manínska a Kostolecká tiesňava či Súľovské skaly .

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame