Potterheads, držte sa: Ešte tento rok sa dočkáme troch nových kníh z čarodejníckeho sveta

pixabay.com

#Od uzavretia filmovej ságy o mladom čarodejníkovi ubehlo už neuveriteľných 7 rokov (v prípade vydania poslednej knihy je to dokonca 11 rokov). Aj napriek tomu, že spisovateľka J. K. Rowlingová sa pôvodne nechala počuť, že príbeh je pre ňu uzavretý, na webovej stránke Pottermore pravidelne fanúšikov magického sveta informovala o zaujímavostiach a dopĺňala tak hlavnú dejovú líniu.

Postupne to prerástlo až do vzniku divadelnej hry a pokračovania pôvodného príbehu s podtitulom Prekliate dieťa, ktorý bol preložený aj do slovenčiny. V ňom sme sa bližšie pozreli na príbeh Harryho detí, ktoré cestovali v čase a pokúšali sa zmeniť všetko, čo sa dalo.

pixabay.com

Pre tých, ktorým nestačí filmová séria o Fantastických zveroch (pokračovanie s názvom Grindelwaldove zločiny dorazí do kín už v novembri) tu máme fantastickú informáciu. Ešte počas tohto roka totiž svetlo sveta uzrú až tri nové knihy, ktoré budú zaujímavým spôsobom rozvíjať svet, ktorý vytvorila Rowlingová.

Prvou z trojice kníh je Harry Potter: A Pop-Up Guide to Hogwarts, ktorú vytvoril Matthew Reinhart a ilustroval Kevin M. Wilson pod hlavičkou spoločnosti Insight Editions. Spoločne vytvorili prepracovaný 3D model najdôležitejších a najpamätnejších častí magického sveta. Nechýba tak Rokfort, metlobalové ihrisko a dokonca ani Zakázaný les či Rokville. K tomu všetkému ti pribalia aj záškodnícku mapu, tak ju rozhodne nezabudni vyskúšať.

Insight Editions

Ďalšia kniha sa bližšie zameria na bytosti zo ságy a jej názov je Harry Potter: Creatures: A Paper Scene Book. Pokiaľ sa teda bližšie zaujímaš o tvory a bytosti z tohto sveta, pričom pôvodná učebnica od J. K. Rowlingovej (Fantastické zvery a ich výskyt) sa ti príliš nepozdávala, určite siahni po tomto titule. Doplnený totiž nebude len zábermi z filmov, ale v prvom rade nádhernými kresbami, do ktorých sa okamžite zamiluješ.

Insight Editions

Poslednou z trojice je Harry Potter: Imagining Hogwarts: A Beginner’s Guide to Moviemaking. Postaral sa o ňu Bryan Michael Stoller. Pokiaľ sa ti (ne)páčilo, akým spôsobom tvorcovia stvárnili svet čarodejníkov, možno ti niekedy napadlo, že by si mohol skúsiť vytvoriť svoj vlastný fan-made film. V tejto príručke sa dozvieš, ako vytvoriť prepracované kostýmy a dychberúci storytelling, vďaka čomu sa môžeš so svetom podeliť o svoju tvorbu.

Insight Editions

Zaujala ťa niektorá z vyššie spomínaných kníh? Po ktorej by ste siahli ako po prvej? Podeľ sa s nami o svoj názor v diskusii nižšie.

Zdroj: ladbible.com
Odporúčame