Poschodová posteľ v lietadle? V roku 2024 môže byť skutočnosťou

krídlo lietadla

Zažil si už poschodovú posteľ v lietadle? Zrejme nie, no možno raz zažiješ (Zdroj: Unsplash.com/Ross Parmly)

#Poschodová posteľ v lietadle? Ľudská potreba čoraz väčšieho komfortu prakticky pri čomkoľvek možno dosiahne nové víťazstvo. Novozélandská aerolínia  Air New Zealand totiž pripravuje pre svojich cestujúcich bunky, vytvorené na spôsob poschodových postelí. Pasažieri cestujúci ekonomickou triedou si budú môcť počas extrémne dlhých letov skutočne pospať.

Išlo by o vôbec prvú aerolíniu s takouto možnosťou. Projekt dostal pomenovanie Skynest, čo môžeme preložiť ako nebeské hniezdo, a zriadiť by sa mal do roku 2024. Ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej.


Takmer 7-tisíc metrov pod hladinou: Výskumníci objavili vrak lode, ktorá prispela k významným víťazstvám


Poschodová posteľ v lietadle? Prečo nie

Ak by aj bol tento projekt úspešný, žiadnych veľkých zmien sa nedočkáme. Cestujúci si stále budú kupovať klasické letenky, stále tiež budú sedieť na nesklápateľných sedadlách. No k tomu by už mali mať aj možnosť rezervovať si 4 hodiny v týchto bunkách. V bunke bude k dispozícií matrac a prikrývky, ktoré personál po každom použití vymení.

Takisto bude k dispozícii zaťahovací záves, USB nabíjačka a vzduchová ventilácia.  Presne 6 takýchto buniek bude nainštalovaných vo ôsmych lietadlách typu Boeing 787-9 Dreamliners , ktoré by mala aerolínia obdržať v roku 2024. Na vytvorenie dostatočného priestoru bude potrebné odstrániť päť klasických sedadiel.

vnútro lietadla
Vďaka novozélandskej aerolínií si v lietadle možno konečne skutočne pospíme. (Zdroj: Unsplash/Aleksei Zaitcev)

Hovorkyňa aerolínie uvádza, že cena za využitie tejto spánkovej bunky ešte nie je určená, no využívať ich budú môcť len cestujúci z ekonomickej triedy. Každý pasažier bude mať počas letu nárok len na jednu rezerváciu, nakoľko sa očakáva vysoký záujem, keďže v ekonomickej triede je viac než 200 miest. V bunke bude môcť byť len jedna osoba. Aerolínia v súčasnosti už pracuje na rezervačnom systéme.

Výkonný riaditeľ aerolínie Greg Foran označil koncept Skynest ako niečo, čo kompletne zmení zážitok z cestovania ekonomickou triedou. „Geografické umiestnenie Nového Zélandu nás stavia do špecifickej pozície, čo sa týka ultra dlhých letov a vieme, aké je pre našich zákazníkov dôležité, aby do cieľa dorazili odpočinutí.“ vyhlásil Foran.

Spoločnosť Air New Zealand prvý krát oznámila plány o posteliach pre pasažierov v ekonomickej triede už v roku 2020. V súčasnosti ponúkajú takzvaný Skycouch, kde si pasažieri môžu rezervovať rad sedadiel, dostanú tiež podložku pod nohy a vznikne tak pre nich provizórna posteľ. Chcel by si si aj ty v lietadle konečne dobre pospať? Napíš nám svoj názor do komentárov.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame