Pomalý vrah, ktorému nevieme odolať

pixabay.com

Fajčenie si každý rok vyžiada niekoľko obetí (6 miliónov ročne) a obavou naďalej zostáva fakt, že sa tohto zlozvyku len tak ľahko nezbavíme. Neplatí to samozrejme pre všetkých, ale varovný signál by sme mali vyslať takýmto ľuďom aj my, okolie, pretože, ak by sme sa mali spoliehať len na novoročné predsavzatia určite by to nedopadlo dobre. Závisí to aj od partnera, ktorého ste možno našli na nedávnej zoznamke. Ten vás môže viesť tou správnou cestou a dodávať vám chuť a odhodlanie na plnenie nových cieľov.  

Zaujímavá krátka história

Než sa tabak dostal do našej blízkosti prešiel si dlhou cestou. Konkrétne, k nám, do Európy sa dostal po objavení Ameriky a v počiatkoch sa považoval za tovar so zázračnými liečivými účinkami. Neskôr sa fajčenie stalo spoločenským rituálom, ktorý si najväčšiu popularitu získal po prvej svetovej vojne a dokonca si ho obľúbili aj ženy.

O čo všetko prídete

To, že fajčenie škodí zdraviu sa hovorí od 60. rokov a príliš veľký efekt to nemá. V našich končinách sa o tom dokonca spieva a aj tak to znie ako veselá hudba budúcnosti. Paradoxom zostáva aj fakt, že v dnešnej dobe sú cigarety omnoho silnejšie a škodlivejšie. Príčina mnohých ochorení spôsobených týmto zlozvykom sa zvyšuje a je pravdepodobnejšie, že takýto človek podľahne rakovine pľúc. Okrem toho sa môžu vyskytnúť aj iné pridružené problémy v správaní vášho organizmu, ale aj v súkromnom živote. Potom vám neostáva nič iné len si dopomôcť Xtrasize riešeniami, pretože aj fajčenie má veľký vplyv na prekrvenie celého tela. Cievy sa zužujú a niektoré orgány podliehajú zmenám.  

pixabay.com

Nikdy nie je neskoro a svoj aktuálny stav môžete napraviť a riešiť. Prinajmenšom by ste to mohli aspoň skúsiť, inak môžete stratiť partnera a vaše telo nebude reagovať tak, ako by malo. V niektorých prípadoch to vyrieši psychologická poradňa online a inokedy sa musí zasiahnuť radikálnejším spôsobom. Napríklad používaním dobre známych žuvačiek, ktoré potláčajú chuť na fajčenie.

Fajčenie je samo o sebe ochorením, ktoré si vyberá svoju daň. Do svojich pľúc si človek každou cigaretou vháňa obrovské množstvo akéhosi chemického kokteilu, z ktorých cca viac ako 60 je karcinogénnych.

Odporúčame