Ak si stále zberateľom Pokémon kartičiek, zbystri pozornosť: Po 18 rokoch na nich opäť nájdeš aj Kadabru

pokémon kartičky

To, že pokémon Kadabra drží v ruke lyžičku, ho dostalo do veľkého problému (ZDROJ: flickr.com/Zlatko Unger)

#Ak si ešte stále fanúšikom Pokémon, a to až takým, že si kedysi zbieral aj Pokémon kartičky, nasledujúca správa ťa možno poteší. Pokiaľ ich zbieraš doteraz, určite vieš, že dostať sa ku kartičke s hrozivo vyzerajúcim Kadabrom bolo dlhé roky takmer nemožné. Bolo to spôsobené celkom absurdným zákazom, o ktorom sa bližšie dočítaš v článku. Po osemnástich rokoch sa ale Kadabra na kartičky opäť vracia.

Podivná evolúcia

Zbieranie Pokémon kartičiek je pre mnohých fanúšikov vášňou doteraz. Dostupné sú v rôznych setoch, početných vydaniach a verziách. Po takmer dvoch dekádach sa na ne dostane aj Kadabra.  Pokémon, pri ktorom si sa v detstve možno aj ty sám pozastavil. Kadabra je druhým vývojovým stupňom pomerne milo vyzerajúceho Abru. To, že vyzerá podstatne bojovnejšie, je v poriadku, no prečo drží v ruke lyžičku?

Vôbec samotný vývoj niektorých pokémonov stojí zamyslenie. Zatiaľ čo v prípade takého Oddisha (to je tá modrá „cibuľa“) je slintajúci Gloom na pohľad celkom zaujímavým stvorením, napríklad Diglett prejde vývojom bez badateľnejších zmien, akurát, že sa strojnásobí. V tomto ohľade patrí Abra, respektíve Kadabra a nakoniec Alakazam, k tým najpodivuhodnejším. Evolúcia u nich spôsobila nielen nárast končatín, ale aj lyžičiek, v prípade Kadabru jednej lyžičky. Tá pre neho síce predstavuje telekinetické schopnosti, no napadlo ti to, keď si mal desať?

Návrat zamračeného pokémona

Nech je, ako chce, práve táto sivá lyžička dostala Kadabru do rôznych problémov. Žiaľ, nie vo fiktívnom Pokémon svete. Istý Uri Geller, ktorý podľa vlastných slov sám vyniká nadprirodzenými schopnosťami, verí v existenciu mimozemšťanov, a silou vôle dokáže ohnúť lyžičku, vzniesol obvinenie proti spoločnosti Nintendo.

Tá totiž mala pri tvorbe spomenutého pokémona vykradnúť jeho vlastnú podobizeň. Ak teda Geller dokáže mysľou napríklad ohnúť príborom, Kadabra to dokáže jedine vďaka nemu. Hoci sa Gellerovi nepodarilo vysúdiť odškodné, dosiahol aspoň to, že od roku 2002 až do 2020, sa Kadabra v žiadnom oficiálne vydanom sete kartičiek neobjavil.

Na konci roku 2020 svoju žalobu stiahol a v liste zaslanom spoločnosti uviedol, že im dáva opäť povolenie na použitie Kadabrovej podobizne. Tiež pripustil, že sa správal ako hlupák, a dodal, že urobil katastrofálnu chybu. Dnes, po takmer troch rokoch, začína chudákovi pokémonovi svitať na lepšie časy. Podľa PokéBeach sa Kadabra objaví v najnovšom, v poradí už 151. sete kartičiek.


Zbieral si aj ty kedysi Pokémon kartičky?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame