Namiesto občianskeho preukazu Pokémon kartička: Charizard dopomohol neplnoletému študentovi k štyrom pivám

mladí muži pijúci alkohol

Charizard dopomohol neplnoletému študentovi k štyrom pivám, ten po nich stratil vedomie (Zdroj: Unsplash/Adam Wilson)

#Ešte koncom augusta si študent univerzity v Georgii užíval večer pri pive v miestnom bare. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, pokiaľ by bol študent plnoletý.  Mladík sa však vynašiel a alkohol si objednal naozaj netradičným spôsobom:  V bare sa preukázal pokémon kartičkou. To, či kartičku s Charizardom použil ako náhradu za občiansky preukaz, je zatiaľ nejasné.

Pokémon kartička namiesto občianskeho preukazu

Štyri pivá, ktoré si neplnoletý študent doprial, boli ale nad jeho sily. Po návrate na internát sa povracal, a to najskôr v hale, a potom aj vo svojej izbe, informuje Times Now. Krátko na to upadol do bezvedomia a na miesto boli teda privolaní záchranári aj polícia. Záchranným zložkám trvalo nejaký čas, kým sa im podarilo mladíka prebrať. Po prebratí pôsobil dezorientovane a polícia teda logicky zisťovala, či konzumoval alkohol alebo užil nejaké drogy.

Drogy síce študent neužil, policajtom sa však priznal k tomu, že vypil štyri pivá. V daný večer tiež užil liek obsahujúci melatonín, ktorý sa používa na zlepšenie spánkového cyklu. Polícia ale zistila, že mladý muž ešte nedovŕšil dvadsaťjeden rokov. V Spojených štátoch amerických tak legálny prístup k alkoholu nemal. Ako sa teda dostal k pivu? Podľa vlastných slov tak, že v bare  použil zberateľskú pokémon kartičku s Charizardom.

Charizard je medzi zberateľmi považovaný za jedného z najprestížnejších pokémonov. Karta z prvej edície sa momentálne na eBay predáva za neuveriteľných 620 000 dolárov. Ako sa píše na portáli Ladbible, nie je jasné, ako presne študent zberateľskú kartu využil. Nech už to ale bolo akokoľvek, kartička  očividne zabrala. Študent odmietol byť prevezený do nemocnice a polícia voči nemu nevzniesla žiadne obvinenie. Celý incident sa tak nakoniec zaobišiel bez vážnych problémov.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, timesnownews.com, ladbible.com
Odporúčame