Si nový vo svete podcastov? Ak si nevieš vybrať, tu je výber top štartérov

dievča počúva podcast

Podcast môžeš počúvať pri ničnerobení aj upratovaní (Zdroj: GettyImages)

#V súčasnosti je multitasking neodmysliteľnou súčasťou života. A preto pri šoférovaní, upratovaní či varení robíme aj iné veci, napríklad počúvame hudbu. No čoraz viac ľudí namiesto hudby volí práve podcasty. Chceš ich začať počúvať aj ty, ale nevieš si vybrať? Od Zapo ti nájdeme podcast na mieru.

Doktor má Filipa

Zaujíma ťa medicína či zákulisie slovenských nemocníc? Tak potom je tento podcast pre teba ako stvorený. Môžeš byť úplný laik, ktorého zaujíma táto tematika. Študent medicíny, ktorý chce vedieť čo-to o praxi v zdravotníctve, alebo si chce zlepšiť a opakovať latinské názvy.

Jožko, lekár na urgentnom príjme, a zdravotný brat Filip zaujmú každého. V jednotlivých epizódach sa objavujú aj ich kolegovia a kamaráti, aby poskytli väčší záber skúseností aj z ďalších odvetví medicíny. Nielenže sprostredkúvajú svoje príbehy a skúsenosti, ale ich aj vysvetľujú poslucháčovi. Tiež istým spôsobom robia osvetu.

Upozorňujú na to, ako sa vyvarovať situáciám, ktoré by mohli spôsobiť zdravotné ťažkosti. Vo svojej práci sa s takýmito príhodami stretávajú na dennom poriadku. Okrem iného odhaľujú aj temné stránky nášho zdravotníctva. To všetko sa však snažia podať s ľahkosťou a miestami aj s humorom. Témy sú rôzne, príbehy tiež, dokážu ťa prekvapiť, poučiť aj zabaviť. 

Vražedné psyché

Nadšenci true crime príbehov, psychopatov a zvrátených činov si v tomto podcaste prídu na svoje. Náhľad do mysle vraha a analýzu jeho konania poskytuje MUDr. Svetozár Droba, ktorého spovedá jeho vnuk.

Každá epizóda sa zaoberá jedným konkrétnym prípadom z histórie svetovej či slovenskej kriminalistiky. Príbehové pasáže, ktorých atmosféru dotvárajú rozprávači a hudba v pozadí, sa striedajú s analýzou od spomínaného súdneho znalca v oblasti psychiatrie.

Podcast ti do povedomia dostane mnohé prípady, o ktorých si doposiaľ nepočul. Zakaždým ťa vtiahne do deja, ktorý prebudí nielen záujem, ale aj strach, napätie a tajomno. Niekedy sa ocitneš v dávnej minulosti, no vypočuješ si aj súčasné prípady, z ktorých len tak mrazí. Vražedné psyché dokáže navodiť priam neskutočnú atmosféru- Nečudujeme sa, že sa teší veľkej popularite.

Mozgová atletika

Podcast naozaj pre každého. Moderátor Denis Kováč ponúka poslucháčom celkom odlišný formát, v ktorom sa venuje témam z oblasti osobnostného rozvoja a vedy. Poskytuje rady a poučenia, ktoré človeka motivujú a zaujmú. K tomu všetkému si dopomáha myšlienkami velikánov a rôznych spisovateľov dobrých kníh. Tipy na lepší život tak sprostredkúva jednoduchou a zároveň vtipnou formou.

Všetky epizódy sú náučné, no neľakaj sa toho výrazu, ak chceš skôr počúvať niečo oddychové. Denis ťa totiž vzdeláva naozaj nenásilnou formou a skôr budeš mať pocit, že sa točíš vo víre rôznych zaujímavostí, skutočných príbehov, zatiaľ čo nenápadne sa ti do hlavy dostávajú aj autentické rady, ako si pre seba vytvoriť lepší a plnohodnotnejší život.

Tri neznáme

Dve ženy rozoberajú zážitky svojej prehýrenej mladosti. Hovoria o kontroverzných témach, ako je napríklad sex, a prinášajú nový a brutálne úprimný pohľad na manželstvo a materstvo. To sú však len dve neznáme. Tá tretia, alebo tretí je vždy nový hosť v jednotlivých epizódach. Či už z radov kamarátov a známych alebo je hosť zvolený na základe istej špecifikácie.

Môže ísť o zamestnankyňu v sexshope alebo tatéra, ktorý zákazníkov tetoval aj na intímnych miestach. A to je len malá ochutnávka toho, čo si v podcaste vypočuješ.

Pri počúvaní troch neznámych zaručene vypneš, zasmeješ sa a možno sa aj inšpiruješ v rôznych sférach života. Tieto ženy prinášajú do spektra podcastov niečo z iného súdka, neboja sa kontroverzií a zaujmú poslucháčov oboch pohlaví.

A nedaj sa oklamať, že pri rozoberaní tém materstva a ženského prežívania randenia a sexu chlapi nemajú svoje miesto. Práve naopak. Tri neznáme oslovili dohromady 46 % mužských poslucháčov, ktorým poskytujú náhľad do ženského zmýšľania. 

Jauuu, PS: to bolelo

Známe tváre, v tomto prípade skôr známe hlasy, Petra Polnišová a Evelyn Kramerová majú zaručený recept na odreagovanie a zábavu. Dvakrát za mesiac sa baby stretnú na káve, aby rozobrali s poslucháčmi nové témy a príbehy. Tie sa týkajú prevažne vzťahov, partnerských kríz či rozchodov. Bavia sa aj o láske, sexe, mužoch, milenkách, expartneroch, či žiarlivosti.

Pridaj sa k ich poslucháčom aj ty. Budeš mať pocit, akoby si bol súčasťou ich kávičkového posedia a riešil s nimi klebety a témy všetkého druhu. Určite sa často aj stotožníš s názormi, či už moderátoriek alebo iných poslucháčov.

Otvoria ti oči, dajú ti nový pohľad na zamyslenie a to všetko bude sprevádzať dávka humoru. Naozaj škoda, že sa baby nevedia stretávať častejšie, aby podcast vychádzal pravidelne. Aj to ale nemusíš brať ako mínus, akôr si ich hlásky budeš viac vychutnávať pri počúvaní.

Ktorý z uvedených podcastov ťa najviac zaujal?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame