Počul si už o horrorcore? Interpret Anubis Eradihate ti prezradí viac, ponúka aj nový singel

Po dlhšej dobe ti predstavíme interpreta, o ktorom si ešte nepočul. Jeho meno je Anubis Eradihate a venuje sa rapovému sub-žánru, ktorý sa volá horrorcore. Niečo ti to hovorí, ale nevieš úplne o čo ide? Poďme sa na to spoločne pozrieť. 

Prečo práve hudobný žáner Horrorcore? „Lebo mám pocit, že rap poriadne „zmäkol“! Tak isto tento žáner u nás teraz už aktívne nikto nerobí (alebo aspoň o tom neviem), zato v čechách funguje skvelo! Je tam množstvo šikovných a aktívnych interpretov a výborná komunita. U nás gro rapperov len šaškuje v prenajatých autách s babenkami a snažia sa udávať smer. Jediné čo robia je, že vytvárajú fiktívny obraz „dokonalého“ života pre mladých poslucháčov a navádzajú na drogy,“ povedal nám samotný interpret.
„Ešte k tomu nevedia poriadne artikulovať, udržať správny tón s hlasom, takže musia používať autotune a vyslovujú iba akési nezrozumiteľné citoslovcia … (česť výnimkám samozrejme) Nie je to hudba pre každého, ale je to vynikajúca ventilácia a terapia napr. po náročnom pracovnom dni, vhodné k cvičbe, pre zlepšenie susedských vzťahov, či k iným domácim prácam,“ vysvetľuje Anubis Eradihate a uvedomuje si, že horrorcore nie je pre každého.

Najnovší singel Anubisa nájdeš na tomto odkaze

Čo nám o sebe prezradil?  „Hudba ma fascinovala už od útleho veku a páčilo sa mi aké rôzne emócie dokáže vyvolávať. Jednoduchou zmenou tónu z durového na molový, dokážete premeniť príjemnú atmosféru na temnú. Tak je to aj v živote, zlomok sekundy dokáže zmeniť celý váš život.Niekedy v roku 2017 sme sa s mojím producentom EL PRASOm rozhodli spraviť Horror-corový projekt, ktorý nastaví obrovské zrkadlo spoločnosti,“ dozvedáme sa.
„Moja tvorba čerpá napr. z reálnych šokujúcich životných udalostí, alebo súčasnej scény, či už rapovej tak aj politickej. Neberiem si servítku pred ústa, v textoch (so štipkou satiry) poukazujem na zlo všetkého druhu a špinu sveta od masových vrahov, fanatické náboženské presvedčenie, korupčné škandály, pedofíliu, či obyčajných ľudí, ktorých jediné úspechy živote sú tupé a nepodložené argumenty a zavádzanie či hejtovanie na internete…,“ pokračuje v zaujímavej rozprave o svojom hudobnom smerovaní.
Samozrejme, je to vec vkusu, nezaujme to každého. „Pre niekoho kontroverzia či tabu, pre mňa podradný plevel nehodný života, voči ktorému treba radikálne zakročiť aspoň takouto formou. To všetko je súčasť mojich fiktívnych, ale aj skutočných hororových príbehov. Počas mojej tvorby (tie 3 roky) okrem korony mnou najviac mnou otriasla ohavná vražda Jána Kuciaka a snúbenice Martiny – je to pre mňa niečo absolútne nepochopiteľné a ohavné je k tomu aj skladba „Disidencia“ na youtube ktorá vyjde na pripravovanom EP „ENTROPIA“ aj v digitálnej forme (Spotify, apple music atď.) už čoskoro,“ hovorí Anubis.
A o čom je jeho nový singel, ktorý prikladáme v našom článku? „Tento singel je príbeh o tom, ako ľudstvo pustoší planétu od nepamäti – kolonizácia, otrokárstvo, inkvizičné procesy, svetové vojny až po hrozbu nukleárneho konfliktu, ktorá je stále akuálna. Stačí totiž veľmi málo, aby niekoho v Severnej Kórei, alebo USA či Rusku „preplo“ a stlačí gombík, ktorý bude mať neodvrátiteľné kataklyzmatické následky.“ 
Ak ťa tento interpret zaujal, určite si pozri linky, kde sa o ňom dozvieš viacej. Tu je odkaz na Spotify na pre-save kampaň.
Odporúčame