Kilá navyše sú sexy! Prinášame ti rebríček najúspešnejších plus size modeliek súčasnosti!

Skupina plus size modeliek si robí selfie

Plus size modelky menia tvár módneho priemyslu (Zdroj: freepik.com/rawpixel)

#Čoraz viac sa vo svete hovorí o plus size modelkách. Aj napriek tomu, že nezapadajú do štandardných predstáv o dokonalej postave, ide o krásky, ktoré sa dokázali prebojovať na veľké módne show, ale aj titulky najprestížnejších časopisov. Predstavujeme ti najúspešnejšie plus size modelky, ktoré menia tvár súčasného módneho priemyslu.

Ashley Graham

Ide pravdepodobne o najznámejšiu plus size modelku súčasnosti. Nebojí sa otvorene hovoriť o celulitíde, striách či kojení na verejnosti. Okrem toho je autorkou knihy o pozitívnom prístupe k vlastnému telu s názvom New Model: What Confidence, Beauty, and Power Really Look Like. V spolupráci so značkou Knix navrhla plus size svadobné šaty, moderovala súťaže Miss USA a Miss Universe, alebo vystupovala ako porotkyňa v súťaži America’s Next Top Model.

Jill Kortleve

Exoticky pôsobiaca modelka, ktorá však pochádza z Holandska, sa preslávila najmä prácou pre značku Alexander McQueen. Bola zároveň prvou modelkou s krivkami aj na módnej šou prestížnej francúzskej značky Chanel.

Denise Bidot

Narodila sa v americkom Miami a dnes patrí medzi najznámejšie plus size modelky na svete. Účinkovala v kampaniach pre Forever21, Levi’s a Rihanna’s Savage x Fenty. Medzi jej najobľúbenejšie miesta na svete patria Maldivy, Dubaj a Londýn.

Jocelyn Corona

Táto modelka pochádza z Mexika a dokázala si vybudovať celosvetovú kariéru. Jocelyn pravidelne zdieľa zákulisie módnych fotení na svojom instagramovom účte a dokumentuje niektoré zo svojich najnovších high fashion editoriálov. Okrem modelingu sa venuje aj editorskej práci, spolupracuje napríklad s Marcom Jacobsom, vďaka čomu zlepšila vnímanie plus size modeliek v oblasti krásy.

Louise O’Reilly

Ide o plus size modelku a influencerku. Okrem práce modelky sa venuje aj produkcii módneho obsahu pre svoju vlastnú stránku Style Me Curvy. Zdieľa pritom módne zábery a nápady so svojimi fanúšikmi na Instagrame.

Paloma Elsesser

Tridsaťročná Britka s afro-americkými a čílskymi koreňmi sa pravidelne objavuje v módnych editoriáloch, ale aj priamo na obálkach svetových vydaní Vogue. Je tvárou tohtoročnej kampane džínsov Marc Jacobs a momentálne ju môžete vidieť aj v jesennej kampani Zalando.

Kristína Kúdelová

Patrí medzi najúspešnejšie slovenské plus size modelky. Počas kariéry v Miláne sa jej podarilo dostať sa do prestížneho módneho magazínu Vanity Fair a pravidelne fotí pre najznámejšie svetové značky.

Páči sa ti, že v módnych magazínoch a na prehliadkach sa objavujú plus size modelky?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame