Čierny Spider-Man, pokračovanie strojovej apokalypsy či severskí zabijaci: Tieto hry ťa donútia kúpiť si novú PlayStation 5

Nové hry na PS5 - je sa na čo tešiť! (Zdroj: YouTube/PlayStation)

#Minulý týždeň sme boli svedkami zatiaľ najväčšej hernej udalosti roka – Sony konečne oficiálne predstavilo dizajn PlayStation 5. Čo sme však nečakali, bola nádielka 26 hier, ktoré v najbližšom roku vyjdú. A je sa na čo tešiť.

Takto vyzerá nová PS5 (Zdroj: YouTube/Playstation)

Spider-Man: Miles Morales

Keď v roku 2018 vydal Insomniac Marvel’s Spider-Man, nikto asi nečakal, že pôjde o tak prepracovanú hru, ktorá bude nakoniec nominovaná na 7 Game Awards. V jej nepriamom pokračovaní budeme hrať za postavu Milesa Moralesa, ktorého poznáme už z filmu Spider-Man: Into the Spider-verse. Aj keď zrejme nepôjde o prelom v príbehovom ani v hracom odvetví, grafika a efekty sa posunú výrazne dopredu. Z traileru dokonca vieme, že si ju zahráme už spoločne s launchom novej konzoly, teda koncom tohto roka.

PS5 exkluzivita: áno

Assassin’s Creed: Valhalla

Niektorí sériu Assassin’s Creed veľmi nemusia, iní ju naopak obdivujú. Aj keď si za poslednú dekádu prešla mnohými etapami a zmenami, štúdio Ubisoft od nej neupustilo a neustále sa snažilo priniesť hráčom nové zážitky z hrania za nájomných zabijakov. V titule s názvom Valhalla navštívime Vikingov, ich severské pustiny, jedinečnú kultúru a nemilosrdných bohov. Samotný gameplay nám ešte predstavený nebol, ale fanúšikovia asi tušia, že pobeží na rovnakej báze ako predchádzajúce dva tituly Origins a Odyssey. Valhalla sa do predaja dostane taktiež spoločne s novým PlayStation, preto bude ťažké si na Vianoce vyhrať medzi ňou a Spider-Manom.

PS5 exkluzivita: nie

Gran Turismo 7

V hernom svete sa športovo orientovaní hráči vždy delili na fanúšikov Forzy a Gran Turisma. Ak ste chceli hrať obe tieto hry, museli ste vlastniť aj obe konzoly (PlayStation aj Xbox). V prvej ukážke na nové GT sme dostali aj plnohodnotný gameplay, z ktorého však jediné zmeny vidíme v grafickom spracovaní. Pre niektorých chaotické menu hry ostáva nezmenené a layout kokpitu v podstate tiež. Aj keď budú mnohí tento krok zatracovať, je zrejmé, že osvedčené spracovanie ponuky hry štúdio nezmení. Hráči, pre ktorých nepôjde o prvý zážitok z tejto série, sa v nej už nestratia a ostatní si budú musieť zvyknúť.

PS5 exkluzivita: áno

Horizon: Forbidden West

Po veľmi úspešnom Horizon: Zero Dawn, ktoré na PlayStation 4 dorazilo v roku 2017, štúdio Guerrilla neváhalo a oznámilo jeho ďalšie dve pokračovania. Dohromady sa tak môžeme tešiť na trilógiu, ktorej druhá časť dorazí na PS 5 v roku 2021. Okrem krásneho, no nebezpečného RPG sveta plného mechanických strojov, sa konečne ponoríme aj do neprebádaných morských hlbín. Už len čakáme na ovládnutie vzdušného priestoru, ktorého sa ale dočkáme asi až v poslednej časti. Nepriateľské stroje budú väčšie a teda výzvy o to ťažšie. Jednoznačne pôjde o jednu z najočakávanejších hier na novú generáciu PlayStation.

PS5 exkluzivita: áno

Resident Evil: Village

Aj hororoví nadšenci si prídu na svoje. Vydanie nového Resident Evil bolo vždy považované za menší herný sviatok. Množstvo krvi, brutalita, a temné zákutia – sľubované sa nepochybne dostaví. Škoda, že miesto príbehu nám viac priblížili prostredie, v ktorom budeme hrať. To však dýcha tajomnom a ťaživou atmosférou podobou Van Helsingovi. Znova si zahráme z tretej osoby a zážitok by preto mohol pôsobiť viac intenzívne. Titul s názvom Village by teda mohol byť ďalším lákadlom, ktoré sa na konzoly budúci rok dostaví.

PS5 exkluzivita: nie

Ratchet and Clank: Rift Apart

Aj keď séria Ratchet and Clank si prešla už kadečím, posledný titul na PlayStation 4 však prekvapil a doručil zábavné dobrodružstvo pre mladších aj starších hráčov. Insomniac sa graficky pohral aj s verziou na PS5, ktorá otestuje jej výkon. Mali by sme totiž preskakovať cez rôzne mapy, ktoré sa ihneď načítajú v plnej kráse a sú v okamihu hrateľné. Príbeh s množstvom nových postáv, ako aj nádherný a originálny svet si v 4K vychutnáme už v priebehu budúceho roka.

PS5 exkluzivita: áno

BONUS: Grand Theft Auto 5 enhanced

Rockstar je aktuálne jedno z najväčších herných štúdii, čo potvrdzujú ich najpredávanejšie série GTA a Red Dead Redeption. Posledný diel prvej spomínanej série sa v rok 2021 dostane aj na konzoly novej generácie. Pôjde teda o jednu z mála hier, ktoré sú hrateľné rovno na 3 konzoly. To, že séria ešte žije, potvrdzujú aj státisíce aktívnych hráčov. Na PS5 a Xbox Series X vyjde verzia s prepracovanejšou grafikou s rozlíšením 4K a ešte otvorenejším svetom (vrátane budov v mestách). Aby toho nebolo málo, Sony sľubuje, že GTA 5 dostanú všetci hráči spolu s PlayStation Plus úplne zadarmo.

Zdroj: Hashtag.sk, Techradar.com
Odporúčame