PlayStation predstavuje nové farby konzol a controllerov: Ktorú si vyberieš ty?

Nové farby pre controllery a konzoly PS5

Nové farby pre controllery a konzoly PS5 (Zdroj: PlayStation)

#Už je to viac ako rok, odkedy vyšli konzoly novej generácie. PlayStation bolo fanúšikmi ostro kritizované za jednotvárnosť svojho vzhľadu. Spočiatku ponúkali len jedno farebné prevedenie konzoly a controlleru. Na druhú stranu Xbox vsadil na limitované verzie polepov pre konzoly, ako tomu bolo nedávno s Halo Infinite. Sony však svojich fanúšikov potešil výbornou správou.


NÁZOR Rok od vydania PlayStation 5: Oplatí sa stále objednať a čakať na hernú konzolu novej generácie?


Nové farby controllerov

Pred pár mesiacmi predstavilo PlayStation dve nové farby controllerov Dualsense – konkrétne Cosmic Red a Midnight Black. Stali sa hitom, aj napriek tomu, že si ich hráči musia dokúpiť a nedajú sa predvoliť ku kúpe novej konzoly. Teraz sa k nim pridajú ďalšie dve farby – Nova Pink, Starlight Blue a Galactic Purple.

Podľa blogu PlayStation zvolili výrobcovia vesmírne farby a vytvorili z nich Galaxy Collection. Do predaja sa dostanú už v januári 2022 a predávať sa budú aj na Slovensku a v Čechách. Očakávame, že budú stať rovnako 70 eur, ako základný biely controller.

Pestrej palety farieb sa dočká aj samotná konzola

Konečne je to tu! Okrem controlleru DualSense si môžeš vybrať aj farebný kryt pre samotnú konzolu. Farby odpovedajú ovládačom. Dôležité je však povedať, že konzola sa v tejto farebnej kombinácii nedá kúpiť. V ponuke budú na predaj len kryty, ktoré si na svojej konzole už sám vymeníš.

Skvelou správou taktiež je, že kryty budú pasovať ako na digitálnu verziu PS5, tak aj na tú s bluray mechanikou. Je už len na tebe, ktorú konzolu si vyberieš a akú farbu krytu si k nej zvolíš. Na ázijský trh sa kryty dostanú v prvej polovici roka 2022, avšak do zvyšku sveta ich výrobca rozošle až v druhom polroku. Cena zatiaľ nie je jasná, no očakávame ju pod hranicou 50 eur.

Ktorú farbu by si si vybral ty?

Zdroj: hashtag.sk, blog.playstation.com
Odporúčame