Kuriózny prípad, ktorý sa môže stať len v USA: Muž si ako terapeutické zviera zaregistroval pivo

dva ľudia si štrngajú pivovými fľašami pri západe slnka

Pivo. (Zdroj: Unsplash/Stella de Smith)

#Určite si si už aj ty všimol, že v Spojených štátoch sa stávajú podivné prípady. Veľakrát sa týkajú zvierat, ktoré sa dostali na tie najzvláštnejšie miesta. Aj tento príbeh súvisí so zvieraťom, ale len v teoretickej rovine. Floyd Hayes totiž využil medzeru v zákone a ako terapeutické zviera si zaregistroval pivo.

Pýtaš sa ako je to možné a hlavné prečo sa to stalo? Terapeutické zvieratá musia byť povinne registrované a mať náležité papiere. Takáto dokumentácia pomáha majiteľom zvierat vstúpiť s nimi aj na miesta, kde to majú „obyčajní“ domáci miláčikovia zakázané.

Krajina nekonečných možností

Terapeutické zvieratá majú skutočne širokú škálu využitia. Animoterapia priaznivo pôsobí pri rehabilitácii, vzdelávaní ale aj pri rôznych depresiách a psychických chorobách. Šikovný Američan využil zákon, ktorý definuje využitie zvierat aj na emocionálnu podporu a podarilo sa mu tak zaregistrovať pivo.

„Veľmi často cestujem z Brooklynu na rôzne miesta a využívam pri tom verejnú dopravu. Na takýchto miestach je zakázané fajčiť a konzumovať alkoholické nápoje, ak na to nemáte špeciálne povolenie. Vždy ma zaujímalo, kde ho môžem zohnať,“ vyjadril sa Floyd pre magazín Brooklyn Paper. Avšak registrácia mu nijako nepomôže, pretože povolenie musí schváliť jeho ošetrujúci lekár. Za vynaliezavosť by si to však rozhodne zaslúžil!

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame