3 megarýchle spôsoby, akými si doma vychladíte pivo: Nie je to žiadna veda!

pixabay.com

#Každý z nás to pozná – v obchode nefungovala ľadnička, prípadne ste zabudli vychladiť domáce zásoby piva. Čo však spraviť, ak máte chuť na orosenú dvanástku okamžite? Rozhodnite ju nepite teplú, existujú totiž minimálne tri skvelé domáce spôsoby, akými fľašky s nápojom ochladíte za niekoľko minút. Všetko v domácich podmienkach s vecami, ktoré sú bežne dostupné a teda bez zbytočných nákupov.

1. Soľ, voda, ľad

Voda zamŕza pri nulovej teplote, no existuje trik, akým sa dá bod mrazu zmeniť. Vezmite si nádobu, ideálne vedro, nasypte doňho toľko ľadu, koľko máte k dispozícii, pridajte pivá a dolejte vodou. Následne nasypte soľ – čím jej bude viac, tým nižšia bude teplota, pri ktorej voda začne mrznúť. Ak sú fľašky dostatočne hlboko v ľade a vode, bude sa dať pivo vypiť už o 5 minút.

bottles-3402_640
pixabay.com

2. Fľaška v servítke

Ďalšia účinná metóda je zabaliť fľašku do mokrej servítky či kuchynskej utierky a takto ju vložiť do ľadničky. Nie je to síce tak rýchle, ako v prípade soľnej zmesi, no rozhodne to pomáha. Základ je fľašku omotať čo najmocnejšie. Podobne, ako v prípade prvej metódy, mokrá servítka umožňuje omnoho rýchlejšiu teplotnú výmenu. Po desiatich minútach by malo byť pivko pekne vychladené.

wpid-img_20140322_144147
beerisyourfriend.wordpress.com

3. Pivo pod tečúcou vodou

Táto metóda je asi najmenej ekologická, no zároveň nevyžaduje ani soľ, ani ľad a ani kuchynské utierky. Jednoducho nechajte na fľašku tiecť studenú vodu z vodovodu. Ak budete vodu zachytávať napríklad do vedra na nejaké iné a neskoršie použitie (napríklad poliať kvety), tak sa vám pivo vychladí za nejakých 5-10 minút a svedomie zostane čisté.

basin-248640_1280
pixabay.com

 

Odporúčame