Remake Pinocchia má veľavravný odkaz pre všetky vekové kategórie: Disney+ láka novou adaptáciou o drevenom chlapčekovi

Pinocchio

Pinocchio (Zdroj:Unsplash.com/Milk Chan)

#Určite poznáš rozprávku o Pinocchiovi,  slávny drevený chlapček, ktorý keď začne klamať, narastie mu dlhý nos. Svoje miesto si získal aj v Shrekovi, kde sa preslávil svojimi smiešnymi „filozofickými“ úvahami. Tentoraz však hviezdi v novej adaptácii v spoločnosti Disney+.

Začalo sa to všetko v roku 1883

Pôvodné Pinocchiove dobrodružstvá vyšli v Taliansku knižne už v roku 1883. Napísal ich o dva roky skôr spisovateľ a výtvarník Carlo Collody, ktorý ju doplnil aj o svoje svetoznáme ilustrácie. Určite ťa nezaskočí, že táto kniha sa stala veľmi rýchlo senzáciou a dodnes ide o jednu z najpopulárnejších rozprávok vôbec. Prečo? Veľká autorova fantázia, ktorá všedné problémy malých detí posúva do nevídaných fantastických rovín hovorí za všetko. V najznámejšom prípade ide najmä o Pinocchiov nos, ktorý rastie zakaždým, keď zaklame.

Pinocchio má čo povedať aj teraz

Najmä vtedy, keď rozpráva o vstupe tohto dreveného chlapčeka do cirkusového šoubiznisu, ktorý sa na prvý pohľad javí ako úžasný svet plný lesku, slávy a šťastia, no práve opak je pravdou. Skutočnosť je totiž taká, že onedlho zistí, že v tomto svete je faloš a vykorisťovanie vystupujúcich. V dnešnej dobe, dobe, kde kraľujú influenceri a násť-roční youtuberi sa tak zdá, že dojemné a niekedy moralistické vyznanie Pinocchia nemalo pre deti a mládež takú výpovednú hodnotu, ako práve dnes.

Tento mesiac streamovacia platforma Dinsey+ prišla teda s novou adaptáciou. Hraného Pinocchia sa tentokrát ujal slávny režisér Robert Zemeckis, ktorého určite poznáš vďaka kultovému filmu Forrest Gump. Okrem toho je tento režisér priekopníkom filmových technológií a to realistickou animáciou vo svojich snímkach, napríklad Polárny expres, Vianočná koleda, alebo Beowulf.

Preto neváhaj a určite si nového Pinocchia pozri!


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame