Historický moment aký sa len tak nezopakuje: Dvaja piloti si počas letu vymenia lietadlá!

pilot Red Bullu, ktorý si vymení lietadlo vo vzduchu

Už čoskoro budeme svedkami historického kaskadérskeho kúsku (Zdroj: Michael Clark/Red Bull Content Pool)

#Ešte nikdy v histórii pilot nevyskočil z lietadla a nepristál v druhom, pričom obe boli po celý čas vo vzduchu. Napriek tomu, tento pokus počíta hneď s dvomi mužmi, ktorí naraz predvedú kúsok, ktorý by mal trvať zhruba 40 sekúnd, no ak sa podarí, bude to zázrak.

Dvaja letecký profesionáli sa po 10 ročných prípravách rozhodli uskutočniť svoj sen – PLANE SWAP – a prepísať tak históriu. Luke Aikins a Andy Farrington z Red Bull Air Force tímu si počas letu vymenia svoje lietadlá. Ako? Každý vyskočí z toho svojho a naskočí do kolegovho.

Sleduj historický moment online

Dve lietadlá pilotované jedným človekom sa nasmerujú k zemi, každý z pilotov opustí to svoje a bude padať voľným pádom spolu s ním. Oba stroje musia letieť vo formácii rovno k zemi a ostať po celý čas pokojné, aby sa skydiveri dokázali počas letu vymeniť a cez dvere o šírke bežnej chladničky, ibaže trochu nižšie, vletieť dnu.

Lietadlá tiež musia počas svojej cesty dole spomaliť, pretože bez pribrzdenia by ich parašutisti nemali šancu dobehnúť… a tiež by sa pri takej rýchlosti rozpadli. Ako celý kúsok dopadne môžeš sledovať naživo. Video a rovnako aj odpočítavanie do majstrovského kúsku nájdeš na webovej stránke Red Bull.

pilot Red Bullu, ktorý si vymení lietadlo vo vzduchu
Už čoskoro budeme svedkami historického kaskadérskeho kúsku (Zdroj: Michael Clark/Red Bull Content Pool)

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame