Tak toto je pravý milovník Harryho Pottera! Psík ovláda čarodejnícke zaklínadlá, neveríš?

Havkáč je poriadnym čarodejníkom ako sa patrí (Zdroj: Instagram/dobbyisafreedoodle)

#Harry Potter je srdcovkou mnohých ľudí aj po viac ako 20 rokoch od svojho uvedenia. Boom je aj v súčasnosti tak šialený, že zasiahol dokonca zvieraciu ríšu! Chlpatý čarodejník má dokonca vlastný profil na Instagrame, na ktorom sa o svoje magické zručnosti delí s celým svetom. Jeho rozkošnosť a šikovnosť ťa dostane.

Chlpatý potterhead

Trojročný kríženec labradora a pudlíka je ako vystrihnutý z čarodejníckej ságy. Jeho majiteľka, Audriana Li, mu dokonca dala aj meno podľa jednej z kľúčových postáv príbehu. Počúva na meno známeho domového škriatka s tragickým osudom, Dobby.

Na Instagrame vystupuje pod prezývkou dobbyisafreedoodle. Ide o šikovnú slovnú hračku – keďže ide o kríženca spomínaných plemien, v angličtine majiteľka rasu svojho psíka označuje ako „labradoodle“ (zo slov labrador a poodle).

Dokáže čarovať

Havkáč je poriadnym čarodejníkom ako sa patrí. Namiesto klasického povelu sadni alebo ľahni ovláda základné zaklínadlá, ktoré určite poznáš aj ty z čarodejníckej ságy. Dobbyho majiteľka pre portál New York Post dokonca prezradila, na ktoré z kúziel poslúcha. Do každodenného života svojej majiteľky tak prináša dávku mágie, ktorú by ocenil nejeden fanúšik Harryho Pottera.

Mnohí z nadšencov sa s Dobbyho majiteľkou v komentároch podelili, že ich psíky sa tiež volajú po obľúbených postavách z filmovej ságy – našiel sa napríklad havkáč Neville.

Povely na verejnosti

Ak sa ti to zdá zábavné, no nevieš si predstaviť na svojho psa kričať „Avada Kedavra“ počas prechádzky, tak vedz, že nie si jediní. Táto myšlienka vŕta v hlavách viacerým fanúšikom Dobbyho, ktorý sa na ňu prostredníctvom sociálnej siete neštítia spýtať. Audriana však vníma povely ukryté za kúzla ako bežnú vec.

Kým vďaka zaklínadlu Expelliarmus psík pustí čokoľvek z úst, pri Wingardium leviosa začne skákať, Accio vďaka svojej „schopnosti“ pritiahnuť predmety supluje psie „k nohe“ a ak Dobby neposlúcha, je poslaný do Azkabanu, teda do búdy. K ďalším „kúskom“, ktoré ovláda patrí napríklad Immobulus (namiesto zostaň), Stupefy (ako náhrada za ľahni) či Aguamenti, ktoré upozorní psíka na dodržiavanie pitného režimu.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame