Kuriózna situácia: Psa z východného Slovenska vyplašil ohňostroj, neuveríš, kde ho našli

Pes cestoval z východného Slovenska až do Lotyšska (ilustračná fotka)

Pes cestoval z východného Slovenska až do Lotyšska (ilustračná fotka) (Zdroj: Unsplash.com/Justin Veenema)

#Ešte na Silvestra sa rodinke zo Spišskej Soboty stratil pes. Mal ho vyplašiť ohňostroj a psík sa údajne zatúlal. Napokon majitelia zistili, že precestoval viac ako 1300 kilometrov a objavili ho až v Lotyšsku. Ako sa dostal cez tri hranice?

Príbeh so šťastným koncom

Majitelia hľadali svojho 12-ročného štvornohého miláčika všade. Napokon obdržali SMS so znením, že ich pes sa našiel v spomínanom Lotyšsku. Za všetko mohla žena, ktorá našla zatúlané psíka pri supermarkete v Poprade, ujala sa ho a odviezla si ho k sebe do Lotyšska.

Aby si overila, či je chlpáč v poriadku, vzala ho veterinárovi. Ten podľa čipu zistil, že pochádza zo Slovenska. Cez register už „náhradná majiteľka“ vedela dohľadať, ktorej rodine sa pes stratil a tak sa s ňou skontaktovala.

Rodina, samozrejme, chcela psíka dopraviť späť na Slovensko, ale to nie je také jednoduché. Najprv chceli zakúpiť letenky alebo lístok na cestnú dopravu, aby sa vydali za ním. Napokon sa našli dobrovoľníci, ktorí majú s diaľkovým prenosom zvierat skúsenosti a pomohli štvornohému kamarátovi dostať sa späť domov.

Na Silvestra trpia všetky zvieratá

Toto však určite nie je ojedinelý a ani jediný prípad, ktorý sa počas osláv Silvestra rok čo rok opakuje. Nielen psi, aby aj ostatné zvieratá sú oveľa citlivejšie na zvuk. Nie každý príbeh má však šťastný koniec a niekedy môže zmätený pes nielen ujsť od majiteľov a nikdy sa nevrátiť, ale aj umrieť.

Ochranári vyzývajú, aby sa ohňostrojom ľudia krotili a to najmä v chránených oblastiach a v našich horách. Zákazy, pokuty ani zrušenie predaja pyrotechniky však nepomôžu. Je len na nás ľuďoch, aby sme začali brať ohľad aj na iných, ktorí žijú v našom okolí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gramatika: Administratívny štýl je súčasťou bežného života! Čo všetko by si mal o ňom vedieť?

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, tvnoviny.sk
Odporúčame