Tetovanie pier? Toto odporúčame vedieť, než sa objednáš!

Aj napriek znecitliveniu môže tento zákrok bolieť (Zdroj: Freepik/Max4e)

#Irituje ťa večne odtlačený alebo zošúchaný rúž na perách? Ak sú tvoje pery mdlé, a túžiš im dodávať farbu, nemusíš sa trápiť každé ráno pred zrkadlom s rúžom. Ideálnym riešením tejto situácie je permanentný make-up, ktorý vyrieši tvoje problémy s farbou pier.

Kto je vhodným adeptom?

Po permanentnom make-upe siahni v prípade, že potrebuješ opticky vyplniť pery či upraviť kontúry svojich úst. Pomôže ti to aj s dorovnaním asymetrie medzi hornou a dolnou perou, ale tiež aj s najzákladnejšou vecou, dodaním farebnosti a šťavnatosti perám.

Za nás je to určite skvelá voľba, vzhľadom na trvanlivosť, ktorá sa pohybuje okolo 1,5 až 2 rokov.

Ako to prebieha?

Po objednaní sa do salónu a konzultácií, kde si spolu s odborníkom vyberieš to najvhodnejšie pre tvoje pery, prídeš na samotné aplikovanie farby. Pomôže ti vybrať tón podľa želania, načrtne ti plánovanú líniu pier a vydezinfikuje ti pokožku. Pri tomto tetovaní sa automaticky (vo väčšine kozmetických štúdií) používa krém na znecitlivenie pokožky.

Do znecitlivených pier ti potom kozmetička začne aplikovať farbu, podobne ako pri akomkoľvek inom tetovaní. Počas procesu by ti mala dovoliť občas skontrolovať svoju prácu, aby sa dali doriešiť prípadné nedokonalosti k tvojej spokojnosti.

Nezľakni sa, finálny výsledok po dotetovaní je pomerne výrazný, ako to už pri permanentných make-up procedúrach býva. Pery však do 3 až 5 dní vyblednú, a budú mať takú farbu, na akej ste sa vopred dohodli.

Akú zvoliť techniku?

Určite si nechaj poradiť, no konečné slovo je aj tak na tebe. Tieto tri metódy sú ale najzákladnejšie:

  • Kontúrovanie pier – pri tejto technike ti kozmetička zvýrazní iba obvod pier. Výsledok je podobný tetovaniu permanentných liniek na pery.
  • Half tattoo – polovičné tetovanie, kedy ti permanentne obkreslí len kontúry, no farbou vytieňuje tvoje pery smerom dnu. Pôsobí to veľmi prirodzene!
  • Úplné tieňovanie – klasické vyplnenie celých pier, ako by si mal na perách rúž. Je to najpoužívanejšia a najobľúbenejšia technika. Odporúčame lip blushing, ktorý pôsobí najviac prirodzene…
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nevieš, čo s košeľou? Ukradni trebárs aj priateľovu a vytvor z nej sexi outfity!

Bolí to?

Aj napriek znecitliveniu môže tento zákrok bolieť. Predsa len ide o tetovanie. Intenzita bolesti sa nedá presne určiť, pretože každý z nás má iný prah bolesti – pre niekoho to môžu byť jemné pichnutia, pre iného neznesiteľná bolesť.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame